Моя хатка » Огород » Сходи на ганок з дерева своїми руками: креслення з розмірами, покрокове керівництво з будівництва
Сходи на ганок з дерева своїми руками: креслення з розмірами, покрокове керівництво з будівництва
У відповідності з будівельними нормами і при бажанні власників будинку безпосередньо перед дверима будівлі зводиться ганок.
Конструкція сходового маршу спорудженого ганку повинна складатися з кількох ступенів – як мінімум двох.
Звичайно ж, багатьом буде цікаво, як самостійно зробити дерев'яний Ганок. З першого погляду може здатися, що ганок являє собою складну конструкцію.
Тим не менш, все досить просто і побудувати його своїми руками зможе навіть недосвідчений у даній справі людина.
Східці для сходів з дерева
Власники приватних будинків, які мають у себе в розпорядженні чудове дерев'яне крилечко, знають про всі переваги і недоліки даної конструкції.
Плюси:
Екологічна чистота деревини;
Величезні можливості в плані прикраси дерев'яного ганку;
Декоративність;
Оригінальність.
Мінуси:
Висока вартість;
Згубний вплив процесів гниття;
В результаті тривалої експлуатації дерев'яних сходів сходи можуть стаптываться і темніти;
Іноді балясини (стовпчик перила) і самі поруччя сходів з дерева можуть розхитуватися, потребувати ремонту або повної заміни.
Треба сказати, що всі мінуси повністю залежать від якості деревини. Якщо правильно підійти до вибору матеріалу, то дерев'яний ганок прослужить дуже довго.
Сходи на ганок своїми руками
Перш ніж приступати до виготовлення дерев'яних сходів для ганку в приватному будинку, необхідно ретельно продумати її конструкцію, а також вибрати оздоблювальні матеріали.
Дерев'яний ганок найбільше підходить для будинків, які зроблені з клеєного бруса. Отже, перший етап зведення ганочка – створення проекту. Для початку необхідно зробити креслення майбутньої конструкції. При цьому, слід враховувати багато параметри:
Висоту;
Довжину;
Установки і число ступенів;
Підставу;
Ширину прольоту;
Кут нахилу ганку.
Деревина є досить зручним для будівництва матеріалом. Таким чином, можна надати конструкції найрізноманітніший вигляд: вона може бути дуже простий або являти собою справжній витвір мистецтва.
Однак фахівці не рекомендують робити ускладнені конструкції недосвідченим будівельникам. Найкраще підходить звичайне квадратне дерев'яний ганок з невисокою сходами.
Для того щоб дерев'яна поверхня могла служити як можна довше, потрібно обробити дерево від вологи і гниття за допомогою спеціальних речовин, які зміцнюють матеріал, підвищують його стійкість.
Етапи монтажу
Матеріали:
ножівка;
рівень;
брус з розмірами 100 200 мм;
брус для спорудження перил 70 70 мм;
дошки для будівництва ступенів (товщина – до 30 мм;
цвяхи і молоток.
Перед тим, як приступати до робіт, слід обробити деревину за допомогою антисептичних засобів і повністю висушити (48-72 годин;
Навіть невеликих розмірів ганок потребує фундаменті. Він збільшить стійкість сходів і зменшить процеси гниття. Найбільш часто під дерев'яний ганок встановлюється на стовпчастий фундамент. В ролі опорних стовпів використовуються металеві труби або конструкції з азбесту, колоди, шлакоблок або цегла. Під опори буряться отвори до 80 мм, на дно яких укладається піщано-щебенева суміш. Необхідно зауважити, що металеві опори перед зануренням в грунт слід обробити спеціальними антикорозійними коштами;
Після цього необхідно підготувати тятиви або косоури – це основні несучі елементи сходів, до яких кріпляться сходинки. В тятивах (або косоурах) робляться пази, випилюються ступені. До стін будівлі кріпляться балки (враховуючи ширину майбутніх ступенів) і прибивають цвяхами. Нижні краї балок потрібно закріпити на опорних стовпах;
Після цього дошки ріжуться за параметрами майбутніх ступенів і обробляються за допомогою рубанка або шліфувальної машинки. Кріпити щаблі слід знизу вгору. З'єднання повинні скріплюватися за допомогою саморізів або цвяхів;
Після складання конструкції вона обшивається дошками, і лише після цього можна братися за виготовлення поручнів;
Стовпи перил встановлюються на всі сходах. Монтується цей елемент за допомогою саморізів. Звичайний брус з квадратним перетином може використовуватися для поручнів, але краще всього віддати перевагу фігурним балясин. У верхній частині балясини «ховаються» під поручнями, а також закріплюються саморізами;
Після цього сходи обробляють грунтовкою з антисептичними властивостями (2-3 шару). Над ганком рекомендується встановити козирок, при цьому його площа повинна перекривати площа ганку.
Рекомендація! Обробка східці для сходів з дерева може бути виконана за допомогою морилки або фарби, але фінішний лак (безбарвний) наноситься обов'язково – для закріплення результату.
Поверхня сходів потрібно гарненько відшліфувати, а потім покрити шаром морилки. Після обробки морилкою покриття необхідно добре висушити. Тільки після цього можна наносити фінішний шар прозорого лаку. При бажанні сходи можна пофарбувати (як і ніж це зробити, можна дізнатися з цієї статті).
Дивіться відео про те, як зробити сходи на ганок з колод для зрубу: