» » Приставні сходи з дерева своїми руками: види, креслення з розмірами, відео-інструкція

Приставні сходи з дерева своїми руками: види, креслення з розмірами, відео-інструкція



Практично в кожному будинку приватного сектору є приставна дерев'яні сходи. Її практичне застосування безперечно виправдовує всі витрати.

Незважаючи на те, що подібне виріб знаходиться у вільному продажу, цілком реально виготовити сходи своїми руками.

Безумовно, робота з деревом – заняття копітке і вимагає наявності певних інструментів. Проте виготовлення приставної драбини в домашніх умовах не вимагає великих фінансових витрат і часу.

При цьому конструкція вийде надійної, безпечної, функціональною. Головне, строго дотримувати послідовність дій, не порушуючи технологічний процес.

Види приставних драбин

види лестниц446Сходи в господарстві вкрай необхідна. Гвинтові, маршові, пряма, напівперевертня, приставна: вибір конструкції залежить від функціонального призначення, місцезнаходження, умов її майбутньої експлуатації.

На сьогоднішній день існують кілька видів приставних драбин:

  • Приставна, упирающаяся у підлогове покриття і вертикальну поверхню. Зберігаючи стійкість, сходами надається можливість дістатися до важкодоступного місця. При цьому важливо витримати оптимальний кут нахилу, межі якого можуть варіювати від 60 75 градусів. Спускатися і підніматися трохи важко, але цілком можливо;
  • Складається, зазвичай застосовується в тих умовах, коли є горищне приміщення, а простір обмежено. У цьому випадку сходи складається з кількох частин, які з'єднані між собою шарнірним з'єднанням. Це вид кріплення дозволяє складати конструкцію швидко і без зусиль;
  • Висувна є альтернативним варіантом попередньої моделі. Особливі пази, вбудовані в тятивах, дозволяють висувати окремо кожну секцію. При цьому можна регулювати кут нахилу конструкції.

Вибір матеріалу

підготовка поверхности4Традиційно для виробництва приставної драбини вибирають деревину соснових порід. Підібравши потрібну кількість матеріалу, слід викласти заготівлю, щоб мати візуальне уявлення про те, як буде виглядати майбутній виріб.

особливість підготовки матеріалу перед початком збору конструкції: дерево не повинно бути занадто свіжим, а пройти попередній етап природного сушіння, який багато в чому залежить від періоду заготівлі сировини.

Так, наприклад, деревина, укладена для сушіння квітні, повинна вилежатися від 30 60 днів (строк визначається залежно від товщини пиломатеріалів).

Дерево — саме по собі «примхливий» матеріал і вимагає правильного догляду. Герметичні вікна, опалення, надають несприятливий вплив на вироби з цього матеріалу — дерево розсихається. Фахівці радять провести обробку дерева від вологи і гниття.

Самі заготовки спочатку рекомендується зашкурити, надавши їм гладкість, а потім обробити спеціальним антисептичним засобом, таким як ХМХА (вогнебіозахисний препарат для дерева), щоб виключити ймовірність ураження деревини шкідливими комахами. Звичайно, ці процедури можна провести і після складання конструкції.

Необхідні інструменти

інструментиВ процесі виготовлення сходи можуть знадобитися такі інструменти:

  • Молоток;
  • Рубанок;
  • Долото і стамеска;
  • Ножівка;
  • Свердло.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, як зробити перила для сходів з дерева. Докладніше про це тут.

Обробка бетонних сходів деревом — зміст наступній статті.

Елементи приставної драбини

Для виготовлення конструкції приставної драбини знадобиться запастися брусами дерева перетином приблизно 40*50 мм. Це буде тятива — основна несуча частина майбутньої сходи.

Для ступенів (перекладин) краще приготувати брус, переріз якого становить 30*50 мм. Головна вимога – сировинний матеріал всіх елементів повинен бути висушений однаково. Для з'єднання використовується будь універсальний клей.

Попередньо слід прорахувати кількість ступенів і відстань між ними. Не варто розташовувати їх дуже близько чи далеко. Від цього залежить зручність і комфорт спуску і підйому. Оптимальний розмір кроку становить 25-35 см. Для більшої точності розмірів всіх необхідних деталей для будівництва сходів приставний конструкції бажано зробити робочий креслення.

Важливо! Нижня частина приставний конструкції сходів повинна бути ширше, ніж верхня. Класична різниця ширини становить 10 см при висоті конструкції 5 м.

Робимо приставні сходи своїми руками

робимо самт 3Виготовлення сходів приставний конструкції, так само як і будівництво будь-якої іншої сходи з дерева — багатоетапний процес:

  1. Бруски малого перерізу використовують для виготовлення перекладин. Для цього в торцях кожного бруска вытесываются шипи прямокутної форми. Довжина шипів повинна бути дорівнює ширині тятиви;
  2. В тятивах висвердлюють гнізда, розмір яких повинен відповідати параметрам шипів перекладин. При складанні конструкції шипи повинні входити в отвори максимально щільно. Таке з'єднання забезпечує надійність кріплення;
  3. Кожен шип перед монтажем необхідно промазати клеючим засобом;
  4. Тятиву розміщують на горизонтальній поверхні, де і проводять складання конструкції. Поетапно закріплюється вся кількість перекладин;
  5. У процесі складання шипи перекладин вставляються в тятиву половину довжини. Тільки після установки наступної поперечини, шип попередньої вбивається в паз повністю;
  6. монтаж9996

  7. Якщо дотримані всі правила і витримані розміри, то додаткового кріплення при складанні не потрібно. Хоча багато хто все ж фіксують кожне з'єднання цвяхами;
  8. Нижня частина тятиви зрізається під кутом 35-40 градусів. Цей нюанс дозволяє забезпечити більш надійну стійкість конструкції при установці. Бажано на отриманий зріз прибити гумову прокладку для роботи в приміщенні або металевий шип при установці сходів на грунт;
  9. Готову конструкцію покривають оліфою і будь лакофарбовим засобом (як і чим пофарбувати дерев'яні сходи можна прочитати тут).

Хотілося б акцентувати увагу на те, що безпечний варіант приставних сходів, згідно з вимогами ГОСТ, не повинен перевищувати п'ятиметрової висоти. Якщо передбачається виготовлення більш високої конструкції слід брати в роботу деревину більшого перерізу 40*80мм.

При цьому не бруски повинні бути з щербинами. Тріщини і нерівності в матеріалі неприпустимі. На всіх етапах виготовлення конструкції слід використовувати метр.

Порада! Для додання більшої надійності додатково закріпити кілька металевих прутків, які розташовуються трохи вище поперечини.

Інструкцію з виготовлення дерев'яної приставний сходи містить наступне відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 15-05-2017, 16:34
Статьи по теме
Металлопластиковые двери: виды, применение, обслуживание
Все мы уже привыкли, что при замене старых окон на металлопластиковые, как правило,...
Як зробити водоспад на дачі своїми руками: матеріали, відео-інструкція, поради ландшафтних дизайнерів
Фонтани, ставки, басейни і водоспади – це модний напрям в сучасному ландшафтному...
Розетка-таймер: принцип роботи, інструкція як налаштувати своїми руками, відео і фото
Функція автоматичного включення і виключення живлення побутових електроприладів просто...
Почему кондиционеры нужно обслуживать регулярно
В последние годы резко возрос спрос на установку систем кондиционирования, причём, как...
Як зробити стіл для ляльок своїми руками: ідеї, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео
Дівчатка обожнюють грати в ляльки, використовуючи при цьому весь простір кімнати і...
Багно (Ledum) - фото рослини сортів Далекосхідний і Болотний
У вересовому сімействі існує рослина з незвичайним і сильним ароматом. Дурманний запах,...
найнезвичайніші кавуни: 6 дивовижних сортів
Соковита, солодка м'якоть кавуна — незмінний супутник спекотного літа. Справжні...
Утеплювач кам'яна вата: що це таке, властивості матеріалу, виробники, відео і фото
Кам'яна вата може продаватися як у вигляді плит, так і у вигляді рулонів Постало...