» » Як зробити стрічковий фундамент своїми руками: матеріали, пристрій, покрокова інструкція, фото і відео

Як зробити стрічковий фундамент своїми руками: матеріали, пристрій, покрокова інструкція, фото і відео



Стрічковий фундамент являє собою монолітну залізобетонну смугу (стрічку), побудовану по периметру будівлі.

Він служить підставою для несучих конструкцій – стін, перегородок, перекриттів.

З самого визначення зрозуміло, наскільки важливу і серйозну функцію виконує фундамент, як у процесі будівництва, так і в подальшій експлуатації будь-якої споруди.

Стрічковий тип фундаменту найбільш часто застосовують в індивідуальному будівництві будинків, котеджів, літніх кухонь, гаражів, лазень та інших архітектурних форм.

Популярність стрічкового фундаменту пояснюється надійністю його заснування і можливістю без проблем побудувати такий фундамент своїми руками.

Види стрічкового фундаменту по глибині залягання

bc7t5uduПерше питання, яке виникає при будівництві фундаменту, наскільки його заглиблювати в землю.

Визначальним фактором, що впливає на розрахунок залягання конструкції вглиб, є рівень промерзання грунту.

Беруть до уваги також масивність споруджуваного споруди, можливість утеплення фундаменту, близькість залягання грунтових вод.

Мелкозаглубленний фундамент

2k6hhtfrМелкозаглубленными вважаються фундаменти, зариті в землю на 0,4–0,6 м.

Їх пристрій можливо в наступних випадках:

  • У відносно теплих регіонах з малою глибиною промерзання грунту;
  • При будівництві каркасних будинків, невеликих легких конструкцій з дерева, газобетону, пінобетону та інших сучасних будівельних матеріалів;
  • Якщо передбачається утеплення зовнішньої сторони самого фундаменту і підстави під вимощенням, що виключить сам факт промерзання землі.

Заглиблений фундамент

rtty3Це підстава з заляганням глибиною 1-2 м.

Застосовується в наступних випадках:

  • В районах з холодним кліматом і промерзанням грунту на велику глибину;
  • Для будівництва будинків в кілька поверхів з цегли, каменю, з масивними перекриттями;
  • Ще одна причина будівництва глибокого фундаменту – пучиністий грунт і близьке до поверхні розташування грунтових вод.

Здимистими називають дрібнозернисті грунти, що володіють здатністю добре утримувати вологу (суглинні, дрібнопіщані, пилуваті).

При замерзанні вони сильно збільшують свій об'єм (на 8-12%) за рахунок кристалів льоду, тобто розширюються, витріщає, чинячи тиск і руйнівний вплив на підземну частину фундаменту.

Стрічковий фундамент – плюси і мінуси

плюси і мінуси Популярність стрічкового фундаменту визначена низкою його переваг:

  • Міцність фундаменту досягається за рахунок монолітності конструкції, яку отримують шляхом заливання бетонним розчином армованого каркаса. Широке, заглиблене підстава є надійною опорою для будівлі і дозволяє рівномірно розподілити його навантаження на грунт по всьому периметру;
  • Термін експлуатації правильно спроектованого та виконаного стрічкового фундаменту досягає 100 і більше років;
  • підходить для більшості типів грунтів, чудово поєднується з більшістю будівельних матеріалів, зручний в обробці.

До недоліків можна віднести трудомісткий процес будівництва, пов'язаний з земельними та бетонними роботами, і досить велика витрата матеріалів.

В загальному бюджеті витрат на будівництво будинку фундамент, як правило, «з'їдає» 15-20% витрат.

Заради справедливості варто відзначити, що цей показник можна варіювати глибиною залягання фундаменту, але бажано не на шкоду якості.

Матеріали та інструменти

8kvhreОтже, що ж необхідно для будівництва залізобетонного стрічкового фундаменту?

Матеріали:

  • річковий пісок або щебінь для пристрою подушки фундаменту;
  • готовий бетон або цемент М250, пісок, щебінь – для його приготування;
  • арматурний прут діаметром 8-12 мм;
  • сталевий дріт для в'язки арматури товщиною 1,2–1,4 мм;
  • гідроізоляційний матеріал (руберойд, гідроізол, бітумна мастика);
  • Дошка товщиною 20 мм, рейки, брус для влаштування опалубки.

Інструменти:

  • шнур, кілочки, рулетка, будівельний рівень, косинець, висок – для розмітки та контролю горизонтального і вертикального рівня фундаменту;
  • лопати – штикова і совкова;
  • трамбування ручна;
  • бетономішалка при самостійному приготуванні бетону;
  • кельму;
  • молоток;
  • спеціальний гачок для в'язки арматури або кліщі.

Розрахунок фундаменту

Будь-яке будівництво починають з розрахунків і проектування возводимой конструкції. Як це зробити? велика схема По-перше, проект можна замовити в архітектурному бюро або в проектно-будівельної організації. Це оптимальний варіант, який застрахує вас від помилок і небажаних наслідків при подальшій експлуатації будівлі.

По-друге, при наявності відповідних знань розрахувати розміри фундаменту можна самостійно, застосовуючи калькулятори і вивчивши особливості клімату, грунтів, існуючі нормативи зведення будівель і споруд.

Якщо ви зводите легку споруду, наприклад, душ, гараж, баню, можна піти за більш спрощеною схемою – взяти за основу існуючі схеми і креслення фундаменту, і поради фахівців з їх будівництва.

%D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B4%D1%83%D1%88Про те як побудувати літній душ своїми руками, читайте в наступній нашій статті.

А тут ви дізнаєтеся, як побудувати гараж з піноблоків.

У цьому розділі можна знайти корисну інформацію про облаштування лазні.

Етапи будівництва

Розчищення і розмітка ділянки

gd0izrdgРоботу на ділянці починають з його розчищення та розмітки.

Майданчик під будівництво вирівнюють, прибираючи височини і знімаючи верхній шар грунту з рослинністю приблизно на 15-20 см.

Головна мета розмітки – визначити зовнішні і внутрішні кордони фундаменту (будівлі), забезпечити бездоганно прямі кути (90⁰) та рівні діагоналі. Роблять це за наступною технологією:

  1. Через передбачуваний центр майбутнього споруди перпендикулярно один до одного натягують два шматки шнура, визначаючи осі будівлі;
  2. Відмірюють проектируемое відстань по довжині і ширині, визначають перший кут, забивають кілочок, до нього прив'язують шнур;
  3. Від нього натягають шнур до двох наступних кутах, контролюючи, щоб вони були прямі;
  4. Визначають четвертий кут і з допомогою шнура замикають контур;
  5. Заміряють діагоналі – при правильній розмітці кутів вони будуть рівні;
  6. За таким же принципом розмічають внутрішню межу фундаменту.

Підготовка траншеї

adbuuПереходимо до найбільш трудомісткої частини – підготовці траншеї. Глибина траншеї залежить від типу фундаменту, оптимальна ширина 25-30 см.

Виймати грунт на глибину з урахуванням залягання прихованої частини фундаменту і товщини підстилаючої подушки. Дно траншеї вирівнюють по рівню.

Якщо будинок будується на невеликому схилі, загальна технологія влаштування фундаменту залишається незмінною, дно повинно бути строго горизонтальним.

А ось виступає над поверхнею частина фундаменту буде відрізнятися висотою або мати ступінчастий вигляд.

Далі, готують піщану або щебеневу подушку. Вона потрібна для ущільнення основи під фундамент і в якості природного дренажу для поглинання надлишку грунтових і дощових вод.

Товщина подушки – 15-20 см, і пісок, і щебінь обов'язково рясно змочують і трамбують, зверху стелять руберойдом або пергаміном – покрівельним картоном, просоченим бітумом.

Його призначення – часткова ізоляція фундаменту від грунтових вод і утримання від зайвого зволоження у пісок вологи.

Пристрій опалубки

crzxwwl2Наступний крок – пристрій опалубки для заливки фундаменту бетоном.

По кутах сторонам і траншеї з двох сторін встановлюють і заривають у землю вертикальні опори з бруса 40-50 мм таким чином, щоб прибита до них дошка товщиною 20 мм збігалася з площиною стінкою котловану.

До цих опор будемо кріпити щити опалубки, тому з допомогою виска постійно контролюємо вертикальний рівень опор, а за допомогою натягнутого шнура і будівельного рівня – горизонтальну поверхню.

Збиваємо цвяхами або збираємо з допомогою саморізів щити з дошки товщиною 20 мм по висоті фундаменту і кріпимо їх до опор.

Які правила необхідно пам'ятати і дотримуватися:

  • Щити розміщують лицьовою стороною до фундаменту – так він буде більш рівним, а опалубку легше розбирати після застигання бетону;
  • При заливання бетонної маси на опалубку йде велике навантаження. Щоб щити не деформувались, їх додатково зміцнюють дерев'яними кілками-розпірками з обох сторін фундаменту;
  • Зовнішній і внутрішній щит опалубки стягують дерев'яними рейками через кожні 2-2,5 м, фіксуючи однакову ширину смуги заливки;
  • Усередині опалубки натягують мотузку за рівнем висоти фундаменту – це орієнтир при заповненні форми бетоном.

Армування

rertПідсилення стрічкового фундаменту проводиться за рахунок його армування.

Арматурний каркас виготовляють з ребристого сталевого прута діаметром від 8 до 12 мм.

Розглянемо покрокові дії по підготовці і в'язки арматури:

  1. Необхідно заготовити поздовжні і поперечні елементи каркаса, нарізавши дріт на шматки. При бетонуванні зазвичай використовують одну або кілька горизонтальних сіток, кожна з яких складається з двох поздовжніх рядів пруту і поперечних перемичок, розташованих паралельно на відстані приблизно 30 см;
  2. При визначенні розміру перемичок, необхідно пам'ятати, що метал повинен бути покритий бетоном 5-6 см, тобто при ширині фундаменту 40 см довжина перемички не може бути більше 30 см;
  3. Укладена у формі решітки арматура в'яжеться з допомогою тонкого сталевого дроту та спеціального гачка. Суть в'язки полягає в продевании кінців складеного вдвічі шматка дроту в утворену петлю і туге, але не жорстке її скручування;
  4. Вертикальні перемички арматурного каркаса розташовують в опалубці на відстані 0,5–0,8 м, встановлюючи їх на піщану подушку;
  5. Пов'язану скріплюють конструкцію з вертикальними стійками і фіксують в опалубці.
На замітку! У продажу є спеціальні пістолети для в'язки арматури, які працюють за принципом будівельного степлера, але замість скоби використовується сталевий дріт. З її допомогою автоматично скручують з'єднання двох арматурних прутів.

Заливка бетоном

lkkkkЗаливка фундаменту бетоном – один з найбільш відповідальних моментів.

Ідеальний варіант – одномоментне заповнення всього периметра готовим бетоном. Якщо ж ви прийняли рішення готувати розчин самостійно, то дуже важливо заливати фундамент рівномірно по горизонталі і максимально швидко.

Бетон готують з традиційних компонентів – на одне відро цементу 250 М кладуть 2-2,5 відра піску, 2,5 – 3 відра щебеню і приблизно 2 відра води. Розчин повинен вийти досить рідким.

При заливці потрібно стежити, щоб не залишалося пустот. Для цього простукують опалубку, використовують для проштовхування і ущільнення бетону шматок металевого прута, кельма.

Сучасні технології дозволяють зробити бетон більш пластичним і міцним у результаті додавання в нього спеціальних добавок – пластифікаторів.

Поверхня заливки вирівнюють по натягнутому шнуру і «железнят», тобто присипають сухим цементом, просіяним через сито і злегка загладжують кельмою або теркою, штукатурною.

щоб уникнути появи мікротріщин під час застигання фундаменту, його бажано час від часу поливати водою, особливо в жарку погоду. Повну міцність бетон набере по закінченні 26 днів, але вже через 2 тижні можна знімати опалубку.

Важливо! Не рекомендується застосовувати для виготовлення фундаментів цемент високих марок (М 400, М500), так як бетон виходить менш пластичним, дуже швидко схоплюється. Детальну інформацію про заливці фундаменту бетоном, Ви можете подивитися в цьому відео:

Гідроізоляція

eqigmgcfПісля того як знята опалубка, проводять гідроізоляцію фундаменту.

Вона необхідна для захисту будівлі від проникнення вологи, промерзання і розбухання бетону, а, значить, його руйнування.

Горизонтальну гідроізоляцію проводять у місці з'єднання фундаменту зі стіною за допомогою рулонних матеріалів, руберойду, гідроізолу, стеклоізол.

Поверхню очищають, змивають пил. Далі, готують ізоляційний матеріал за розміром – розрізають на смуги по ширині фундаменту плюс на кромку з кожного боку за 8-10 см.

Є кілька способів влаштування гідроізоляції:

  • Гарячий спосіб, якщо ви використовуєте гідроізол, стеклоізол, лінокром. Повільно і обережно розмотуючи з рулону, матеріал нагрівають паяльною лампою (газовим пальником), притискають валиком і приклеюють;
  • Холодним способом клеять руберойд. Очищену поверхню з допомогою шпателя обмазують тонким шаром бітумної мастики, дають їй трошки схопитися (20-25 хвилин). Після цього підготовлений руберойд приклеюють;
  • Зараз можна купити і самоклеючі гідроізоляційні матеріали, наприклад, техноеласт Бар'єр. Клеять його, знімаючи захисну плівку і притискаючи до підготовленої поверхні.

Вертикальна гідроізоляція проводиться шляхом нанесення на стінки фундаменту декількох шарів покриття на основі бітуму.

Це може бути бітумний праймер, бітумно-полімерна чи бітумно-каучукова мастика. Захистить фундамент від проникнення вологи і подальша обробка зовнішньої сторони плиткою або каменем.

Увага! Важливим елементом захисту фундаменту є водовідведення. Після спорудження фундаменту і зведення стін і покрівлі в обов'язковому порядку необхідно виконати вимощення по периметру будівлі.

Зворотна засипка готового фундаменту

er3pbhnyПісля повного застигання фундаменту і зняття опалубки, проводять засипку утворилися пазух і порожнеч по його периметру, а також внутрішнього простору.

З численних відгуків для засипки краще всього використовувати вийнятий з траншеї «рідний» грунт або глину і суглинних грунт.

Її необхідно ретельно ущільнити за допомогою ручної трамбування або віброплити – механізованого пристрою, що складається з плоскої підошви і вібратора, що приводить її в дію.

Будівництво стрічкового фундаменту під ключ, приблизні ціни

під ключ Якщо ви віддаєте перевагу бути повністю впевнені в розрахунках і якості виконаних робіт, для будівництва фундаменту можна найняти бригаду фахівців або замовити цю послугу в будь-якій будівельній організації вашого району.

До переваг співпраці з професійними будівельниками відносяться:

  • дотримання технологічних нормативів і вимог на всіх етапах;
  • замовлення послуги під ключ або виконання за бажанням замовника окремих етапів спорудження фундаменту;
  • швидкі темпи будівництва;
  • використання техніки та професійного інструменту;
  • гарантійні зобов'язання підрядника.
  • Вартість земельних робіт, що включають виїмку грунту і ущільнення основи, коливається в межах 500-1000 р./м3, пристрій піщаної подушки обійдеться 850-1100 р./м3.

    Виконання стрічкового фундаменту, що включає установку опалубки, армування, бетонні роботи в регіонах буде коштувати від 500 до 2500р. за погонний метр.

    В Москві і області аналогічні роботи виконають за 2000-4500 р./м/п. Гідроізоляція фундаменту рулонними матеріалами в один шар коштує приблизно 170–З60 р./м/п.

    Про те, як зробити мелкозаглубленний стрічковий фундамент своїми руками, Ви зможете подивитися в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 12:05
Статьи по теме
Як зробити полицю для вина своїми руками: матеріали, оригінальні ідеї, фото
Всім відомі корисні властивості натурального вина. Келих хорошого, витриманого напою не...
Дворівневий натяжна стеля з підсвічуванням
Оздоблення стелі Дворівнева стеля – оригінальний спосіб оформлення поверхні над...
Диня для Підмосков'я: кращі сорти для вирощування на дачній ділянці
Диня нечаста гостя на Підмосковних дачних ділянках. Не дивно, адже вона любить теплий...
Виды и особенности метчиков для нарезания резьбы
Метчик представляет собой винт с канавками, которые способны нарезать резьбу внутри...
Створення 3D (тривимірного) наливної підлоги
Все про влаштування підлог Безперервне вдосконалення технологій обробки дозволяє...
Как сделать красивый интерьер за приемлемую стоимость
Многим кажется, что для того, что бы у вас дома было уютно обязательно необходимо...
Колоновидна черешня - вирощування, посадка і догляд
Багато садівники вирощують у себе в саду колоновидні дерева. Найчастіше можна зустріти...
Виды и преимущества штучного паркета
Если вы решились на покупку паркета, то мы рекомендуем вам остановиться на штучном...
Компот з замороженої полуниці: прості і смачні рецепти для всієї родини
В морозилці з літа залишилася заморожена полуниця і їй хочеться поласувати. Можна...