Важко уявити собі затишну дачу без мальовничих квіткових острівців і декоративних рослин.
Особливий шарм дачного ландшафту надають квітучі ліани. Ретельно і зі смаком підібрані, активно розрослися, вони захоплюють своїм зовнішнім виглядом, створюють в саду різнопланові стилістичні зони і романтичні куточки, зачаровують свіжістю фарб.
А ще в'юни за рахунок свого вертикального росту створюють особливий ефект тривимірного «живого» простору.
Садівники і ландшафтні дизайнери давно навчилися використовувати переваги багаторічних витких рослин. На це, а також на особливостях самих популярних видів варто зупинитися докладніше.
Виткі рослини поділяються на кілька категорій за різними ознаками, в тому числі по життєвому циклу (однорічні та багаторічні), а також за принципом зростання і за структурою стебла (трав'янисті і деревоподібні).
Це ділення засновано на «освоєння техніки» рослиною висоти:
Як неважко здогадатися, будова деревовидного багаторічного в'юна нагадує будову чагарнику або дерева.
Він так само має деревний стовбур і з кожною весною продовжує зростати з тієї позначки, до якої витягнувся роком раніше.
Деревоподібні багаторічники діляться на зимостійкі і на ті, які у відкритому вигляді морози не переносять.
Перші на зиму залишають на опорах, другі ж з опор знімають і укладають в зимові утеплені укриття.
Що стосується багаторічних трав'янистих ліан, то напередодні зимових холодів вони відмирають, щоб навесні їх коренів з'явилися нові пагони.
зауважте: деякі рослини-ліани можуть погано переносити металеві опори, особливо взимку. Тому якщо відмовитися від металу ніяк не можна, такі рослини краще на сезон холодів знімати з опор.Багаторічна витка флора має ряд переваг, які особливо помітні на тлі однорічних «побратимів». Серед цих плюсів, зокрема, такі:
Сьогодні в ландшафтному дизайні застосовуються різні багаторічні листяні та квіткові рослини. Серед квітів є особлива група, яка користується найбільшою популярністю у садово-дачних естетів.
Типовий багатолітник висотою до 3,5 м, любить тепло і світло. Має гарний стебло з широким розгалуженням. Пік привабливості настає в період цвітіння, коли великі білі, рожеві, пурпурні або блакитні квіти прекрасно виглядають на тлі бархатистою зеленого листя.
На слабокрученых стеблах, рідко виростають у висоту вище 2 м, можуть красуватися квіти різних відтінків – блакитні, бузкові, пурпурно-сині, білі з фіолетовим нальотом. Віддає перевагу півтінь і грунт з помірною зволоженістю. Добре витримує морози.
Дуже ефектне квіткова рослина. З часом може повністю приховати альтанку або веранду під екзотичним вертикальним килимом з яскравих соковитих кольорів. Ідеальна культура для посадки на ділянках з родючими і кислими грунтами.
Цей сильнорослий багаторічник (до 6 м і вище) вражає своїми дивовижними кольорами. Заповнює п'янким ароматом весь сад, каприфоль радує надзвичайним різноманіттям рожевих, червоних, пурпурних кольорів.
Улюблені садівниками за швидкий ріст, тривалість цвітіння і великі яскраві квіти. Можуть бути одноколірними, двоколірними або (біло-рожевий, жовто-ліловим і т. д). Краще освітлені безвітряні ділянки на родючих грунтах.
Ці рослі, висотою 3 м і вище, довгожителі (живуть до 20 років) відрізняються дуже невибагливим ставленням до якості грунту та зрошення, морозостійкістю і привабливими квітками. Радують багатою гамою соковитих відтінків
Дуже популярний варіант вертикального озеленення. Ділиться на два різновиди – на рослини, що квітнуть раз у сезон, але дуже рясно, і на особини, що розцвітають менш густо, але два рази за сезон.
Надзвичайно красиве рослина з спадаючими ажурними листками і чудовими довгими (до півметра) квітковими китицями. Недолік: досить примхлива, погано переносить морози. Вимагає обрізку двічі на рік.
Можливо, вам також буде цікава стаття про підготовці рослин до зими і прийоми захисту рослин від холоду.
А як правильно виростити розсаду айстри, ви можете прочитати тут.
Щоб ваші рослини не один рік радували вас, необхідно дотримуватися ряду нескладних загальних правил:
Як виростити кучеряве багаторічні квіти на ділянці, дивіться у відео: