» » В'юни багаторічники - фото та назви витких рослин для саду

В'юни багаторічники - фото та назви витких рослин для саду



Важко уявити собі затишну дачу без мальовничих квіткових острівців і декоративних рослин.

Особливий шарм дачного ландшафту надають квітучі ліани. Ретельно і зі смаком підібрані, активно розрослися, вони захоплюють своїм зовнішнім виглядом, створюють в саду різнопланові стилістичні зони і романтичні куточки, зачаровують свіжістю фарб.

А ще в'юни за рахунок свого вертикального росту створюють особливий ефект тривимірного «живого» простору.

Садівники і ландшафтні дизайнери давно навчилися використовувати переваги багаторічних витких рослин. На це, а також на особливостях самих популярних видів варто зупинитися докладніше.

Різновиди витких рослин

ІпомеяВиткі рослини поділяються на кілька категорій за різними ознаками, в тому числі по життєвому циклу (однорічні та багаторічні), а також за принципом зростання і за структурою стебла (трав'янисті і деревоподібні).

В'юни сланкі, що лазять, чіпляються

Це ділення засновано на «освоєння техніки» рослиною висоти:

    • Сланкі. Рослини, які можуть витися вгору тільки з допомогою додаткової опори. Без стіни будинку або декоративної шпалери вони просто килимом встеляють землю. Представники – бересклет, в'юнка роза.

    • Лазять. Ці особини чудово обходяться без спеціальної опори. Їм достатньо будь-якої вертикальної стіни з шорсткою поверхнею (цегла, бетон), щоб за допомогою своїх корінців-присосок впевнено тягнутися вгору. Представники – кампсис, виноград дівочий, гортензія.

  • Чіпляються. Піднімаються по спеціально спорудженим опор завдяки особливим стебловим відростках у вигляді вусиків, міцно охоплюючих елементи опори. Представники – амурський виноград, ампелопсис.

Деревовидні і трав'янисті ліани

Кампсис_2_Як неважко здогадатися, будова деревовидного багаторічного в'юна нагадує будову чагарнику або дерева.

Він так само має деревний стовбур і з кожною весною продовжує зростати з тієї позначки, до якої витягнувся роком раніше.

Деревоподібні багаторічники діляться на зимостійкі і на ті, які у відкритому вигляді морози не переносять.

Перші на зиму залишають на опорах, другі ж з опор знімають і укладають в зимові утеплені укриття.

Що стосується багаторічних трав'янистих ліан, то напередодні зимових холодів вони відмирають, щоб навесні їх коренів з'явилися нові пагони.

зауважте: деякі рослини-ліани можуть погано переносити металеві опори, особливо взимку. Тому якщо відмовитися від металу ніяк не можна, такі рослини краще на сезон холодів знімати з опор.

Переваги багаторічних рослин

РодохитонБагаторічна витка флора має ряд переваг, які особливо помітні на тлі однорічних «побратимів». Серед цих плюсів, зокрема, такі:

    • Багаторічні ліани, на відміну від однорічних і теплолюбних, частіше проявляють добру стійкість до холодів. Завдяки цьому їх можна культивувати і насолоджуватися ними протягом декількох років.

    • Зростаючим вертикально вгору ліан для посадки не потрібно багато місця. Часто для цього достатньо ділянки землі шириною 40-60 див.

    • Догляд за виткими багаторічниками набагато простіше, ніж за однорічними квітами.

    • Густо розрослися багаторічні особини – відмінний захист від вітру. Крім того, вони утворюють додатковий комфортний шумоізоляційний шар.

    • Такі рослини – справжня знахідка для винахідливого ландшафтного дизайнера. З їх допомогою можна створювати самі химерні арт-конструкції і штучні гроти, вельми сприяють якісному релаксу.

  • Практично неможливо уявити без в'юнів оформлення декоративних садових альтанок. У практиці озеленення присадибної давно і успішно використовуються перголи – особливі, в італійському стилі, альтанки, максимально повиті вертикально зростаючої зеленню і квітами.

Фото 2

    • Поряд з «украшательский» можливостями, щільно посаджені виткі рослини добре приховують вади конструкцій і маскують не зовсім симпатичні споруди та об'єкти (сараї, майстерні, гаражі, підвали, звалища).

  • Зарості в'юнів привертають увагу птахів, які шукають притулку для гніздування. Зайве говорити, наскільки важливо для саду і городу близьке сусідство цих активних винищувачів всіляких комах-шкідників.
Зверніть увагу: оптимальним вибором для озеленення ажурною, добре вентильованою і не надто затіненій перголи є посадка культурних виноградних сортів.

Виткі багаторічні квіти

AzarinaСьогодні в ландшафтному дизайні застосовуються різні багаторічні листяні та квіткові рослини. Серед квітів є особлива група, яка користується найбільшою популярністю у садово-дачних естетів.

Азаріна

Типовий багатолітник висотою до 3,5 м, любить тепло і світло. Має гарний стебло з широким розгалуженням. Пік привабливості настає в період цвітіння, коли великі білі, рожеві, пурпурні або блакитні квіти прекрасно виглядають на тлі бархатистою зеленого листя.

Аконіт в'юнкий

На слабокрученых стеблах, рідко виростають у висоту вище 2 м, можуть красуватися квіти різних відтінків – блакитні, бузкові, пурпурно-сині, білі з фіолетовим нальотом. Віддає перевагу півтінь і грунт з помірною зволоженістю. Добре витримує морози.

Аконіт в'юнкий

Гортензія черешкова

Дуже ефектне квіткова рослина. З часом може повністю приховати альтанку або веранду під екзотичним вертикальним килимом з яскравих соковитих кольорів. Ідеальна культура для посадки на ділянках з родючими і кислими грунтами.

Гортензія черешковая_1

Жимолость каприфоль

Цей сильнорослий багаторічник (до 6 м і вище) вражає своїми дивовижними кольорами. Заповнює п'янким ароматом весь сад, каприфоль радує надзвичайним різноманіттям рожевих, червоних, пурпурних кольорів.

Жимолость каприфоль_1

Клематиси

Улюблені садівниками за швидкий ріст, тривалість цвітіння і великі яскраві квіти. Можуть бути одноколірними, двоколірними або (біло-рожевий, жовто-ліловим і т. д). Краще освітлені безвітряні ділянки на родючих грунтах.

Клематис

Княжики

Ці рослі, висотою 3 м і вище, довгожителі (живуть до 20 років) відрізняються дуже невибагливим ставленням до якості грунту та зрошення, морозостійкістю і привабливими квітками. Радують багатою гамою соковитих відтінків

Княжик

В'юнка троянда

Дуже популярний варіант вертикального озеленення. Ділиться на два різновиди – на рослини, що квітнуть раз у сезон, але дуже рясно, і на особини, що розцвітають менш густо, але два рази за сезон.

В'юнка роза_1

Гліцинія

Надзвичайно красиве рослина з спадаючими ажурними листками і чудовими довгими (до півметра) квітковими китицями. Недолік: досить примхлива, погано переносить морози. Вимагає обрізку двічі на рік.

Гліцинія

Підготовка до зиме_100х108Можливо, вам також буде цікава стаття про підготовці рослин до зими і прийоми захисту рослин від холоду.

А як правильно виростити розсаду айстри, ви можете прочитати тут.

Догляд за виткими квітами

Уход_за_цветамиЩоб ваші рослини не один рік радували вас, необхідно дотримуватися ряду нескладних загальних правил:

    • Правильно підготувати опору. Вона повинна відповідати характеру зростання ліани, бути міцною і не боятися сильних вітрів і рясних дощів;

    • Кращий шаховий порядок розміщення різнопланових рослин. Рекомендується непарна кількість особин;

    • Необхідно вчасно виконувати обрізку рослин, чітко за графіком поливати й удобрювати їх;

    • не Можна забувати про захист рослин від шкідників і про прополці. Неприбрані бур'яни – це погано для водно-харчового балансу;

    • Обов'язкова регулярна підв'язка рослих особин і видалення зів'ялих (засохлих) квіток;

  • Дуже важливо підтримувати грунт в районі кореневої системи в розпушеному стані. Це поліпшить провітрювання коренів і надходження поживних речовин.
зауважте: не можна висаджувати багаторічні в'юни біля водостічних і каналізаційних труб. Розрослися за роки рослини можуть досягати у вазі сотень кілограмів, що загрожує розривом комунікацій. Також не рекомендується розміщувати такі рослини поряд зі стінами і дахами будинків. Через кілька років вони стануть такими густими, що дістатися до конструкцій буде вкрай складно. Думаючи про дотримання різних агротехнічних нюансів, необхідних для вирощування витких рослин, необхідно пам'ятати про головне – в результаті всіх зусиль на вашому дачній ділянці з'явиться вишуканий та затишний куточок для відпочинку.

Як виростити кучеряве багаторічні квіти на ділянці, дивіться у відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 11-05-2017, 17:38
Статьи по теме
Як самостійно оббити двері дерматином
Одним з варіантів утеплити вхідні двері і змінити її зовнішній вигляд є оббивка...
Як зробити декоративний місток на дачі
Ландшафтний дизайн Декоративні містки поширені лише на тих ділянках заміських будинків,...
Как можно залить бетон зимой в мороз
Производить бетонные работы в зимний сезон на открытом воздухе нежелательно по ряду...
Як вибрати марку бетону для фундаменту
З огляду на наявність на сьогоднішній день безліч варіантів лиття бетонного фундаменту,...
Як садити огірки на розсаду: вибір насіння і ґрунту, посів і вирощування, фото і відео
Як хочете, а без хрусткого огірочка річний стіл не накриєш. А найсмачніший, самий...
Обробка піноплекс штукатуркою: докладна інструкція і порядок дій
Кожен, хто вирішив утеплити будинок піноплекс, зіткнеться з питанням: а як далі бути?...
Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками: матеріали, основні вимоги, етапи робіт, фото і відео
В приватних і заміських будинках власники, як правило, заводять собаку, що виконує роль...
Дизайн кухні жовтого кольору - сонячне літо в інтер'єрі
Сонячний жовтий колір, як і всі його відтінки, відмінно підходить для оформлення...
Як побудувати гараж з двосхилим дахом своїми руками: конструкція, огляд матеріалів, креслення і розрахунки
Сучасний гараж – це місце безпечного зберігання автомобіля і зручна майстерня для його...