» » Чавунні печі для лазні: види і характеристики, відмінності та рекомендації щодо вибору

Чавунні печі для лазні: види і характеристики, відмінності та рекомендації щодо вибору



Популярність чавунних печей для лазні обумовлена рядом переваг, серед яких можна виділити: довговічність нержавіючого чавуну, малі габарити печі, високий ККД (піч нагрівається через 15 хвилин після початку топки і довго тримає тепло).

Класифікація чавунних печей по розташуванню топки

Місцезнаходження пристрої для спалювання палива, у народі іменоване топкою — ключовий критерій вибору печі. За цією ознакою вони поділяються на три групи, розглянуті нижче.

Вбудована

Це пічка з виносною топкою. Дверцята виносного елемента зазвичай розташовується в кімнаті відпочинку. Зручність очевидно — вам не доведеться перебувати в парильні, щоб видалити сажу і золу. Завдяки цьому парна кімната завжди буде в чистоті.

Інший плюс — дрова можна розташувати поруч з кам'янкою, щоб їх періодично підкидати у вогонь. Так природне паливо уникне намокання.

Крім цього, парилка набуває естетичний вигляд, адже дрова не розкидані по всьому приміщенню. Частина продаються у магазинах печей з виносною топкою оздоблена камінням (талькохлоритом або змійовиком).

Пічники радять: якщо ви вирішите придбати піч для лазні з виносною топкою, зупиніть вибір саме на декорованою — вона захистить відвідувачів лазні від опіків. Коштують подібні печі дорого, проте безпека і комфорт окупають витрати на 100%.

Стаціонарна

Це пічка з невыносной топкою. Відмінно справляється з запропонованими функціями з опалення приміщення і чудово доповнює інтер'єр парної кімнати. Ідеально виглядають в приміщеннях малого розміру, де цінується кожен сантиметр простору.

Конструкція з чавуну передбачає наявність вогнетривкого скла, через яке можна контролювати процес згоряння дров; в такий умиротвореної обстановці відпочинок стане ще приємніше.

Візьміть на замітку: навряд чи вийде самостійно виготовити чавунну пічку, як це поширено з залізними аналогами. З чавуном потрібно майстерність, оттачиваемое роками.

Недоліком стаціонарної печі є неможливість розташування природного палива поруч з нею.

Універсальна

По-іншому називається піччю закритого типу і використовується в лазні «по-білому». Через передбачений отвір вода заливається на лежать всередині печі каміння, нагрівається і перетворюється на пару. Універсальний варіант дозволяє отримати більш щільний, чистий, сухий пар.

Зверніть увагу: камені в універсальній печі довго прогріваються, а температура може доходити до 7000 С. Не бійтеся значної цифри. Регулюйте рівень інтенсивності пари шляхом закриття заслінок або металевих кришок (залежить від моделі).

Серед чавунних грубок не тільки для лазні, але і печей-камінів для заміського будинку, універсальні є самими кращими і затребуваними.

В будь-якому спеціалізованому магазині ви виявите десятки моделей печей, у тому числі і чавунні дров'яні печі для дачі. Щоб зробити усвідомлений вибір, познайомтеся з характеристиками пристроїв для лазні, перерахованими нижче.

На сьогоднішній день не втратили популярність, здавалося б, давно забуті чавунні печі-буржуйки. Детальніше про них ви можете прочитати тут.

Критерії вибору печі з чавуну

чавунні печі

Деякі з найбільш традиційних варіантів печей

Непросте завдання покупця вибрати з безлічі варіантів печей саме ту, що оптимально впишеться в будь-який інтер'єр, не позбавить всіх грошових накопичень і влаштує ваших домочадців з різними технічними параметрами.

Перед купівлею обладнання обов'язково оціните цікаву піч за наведеними нижче критеріями:

  • Потужність

    Вибирається за розміром приміщення. Стандартну парилку об'ємом від 15 до 45 м3 відмінно прогріє піч потужністю 8 — 18 кВт;

  • Вид палива

    Класичне паливо для жаркої лазні — дрова. Також бувають чугунки (печі з чавуну), що працюють на газі, від електромережі і комбіновані. Рекомендуємо вибирати лазню, яка призначена для топки дровами. Слухати тріск полін, спостерігати за їх догоранием, грітися, дивлячись на вогонь — у цих традиціях є своя принадність.

  • Товщина стінок

    Чавунна піч набагато важче сталевого аналога, так як товщина стінки складає близько 10 мм, а топки — у 5-6 разів більше. Невеликі печі важать 50-70 кг, найбільші — до 160 кг;

  • Зверніть увагу:: чим товстіше стінка, тим довше термін служби чавунної печі.
  • Оформлення дверцят топки

    Вона може бути наглухо закрита чавуном або мати вбудоване жароміцне скло; вибирайте з урахуванням ваших побажань;

  • Наявність і місце установки бака для води

    Якщо вам потрібен бак для нагріву води, вибирайте з двох видів: вбудований; навісний;

  • Допустима кількість каменів

    Критерій залежить від габаритів печі, обсягу прогреваемого приміщення і товщини стінок. Приклад: деякі мешканці вагою 100 кг дозволяють використовувати від 110 кг каменів; інші, вагою 200 кг — не більше 60 кг;

  • Ціна чавунної печі

    Цей критерій покупець оцінює в першу чергу. Чавун дорожче заліза, тому середня ціна чугунки з цього матеріалу може дещо шокувати.

Класична виносна чавунка з вогнетривким склом без дизайнерських наворотів обійдеться в 25-30 тис. руб.; модель екстра-класу коштує в 4 рази дорожче.

Це важливо: після покупки уважно вивчіть інструкцію з експлуатації. Кожна модель має свої особливості; неправильне використання новинки швидко виведе її з ладу (про найбільш популярної моделі ви можете дізнатися тут)

Вартість чавунної печі для лазні дійсно висока, проте якість матеріалу відповідає заявленій сумі. Переваги, зазначені вище, сповна виправдовують вкладення, це можуть підтвердити задоволені люди, одного разу зробили вибір на користь печі-чугунки.

Для безпечної експлуатації чавунної печі і для того, щоб вона цікавіше вписалася в інтер'єр можна обкласти піч цеглою.

Детальніше про те, яку краще вибрати піч для лазні можна подивитися на відео.

>


Похожие предложения
Дата добавления: 2-06-2017, 11:02
Статьи по теме
Как украсить парадный вход и фасад дома
Многие люди обустраивая и украшая свой дом, забывают о переднем дворике, который...
Розміри вимощення навколо будинку: розрахунок ширини, товщини і глибини
Незважаючи на те, що вимощення досить проста будівельна процедура, її мало хто здатний...
Як вирівняти стіни і чим: обробка штукатуркою та іншими матеріалами, інструкція, відео і фото
Дана стаття орієнтована на новачків, які зібралися самостійно робити ремонт у своєму...
Дизайн передпокою в квартирі: проект в картинках в японському стилі та інших, відео і фото
Якщо ви робите ремонт, то важливо продумати інтер'єр кожного з приміщень, щоб вони...
Кухонні гарнітури з МДФ: чим мити покриття з глянцем, як очистити МДФ від жиру, відео і фото
Кухонні меблі з МДФ дозволяє вбити одним пострілом відразу декілька зайців – вартість...
Ремонт пластиковых окон: замена стеклопакета
Пожалуй самой досадной из всех возможных проблем, требующих срочного ремонта...
Вирощування дині в відкритому грунті Чорнозем'я: кращі сорти, посадка насіння і рекомендації по догляду
Диня по праву вважається царицею полів. І це абсолютно не дивно, адже ця ягода має...
Томат Ведмедик Клишоногий - характеристика та опис сорту, відгуки
Велику популярність у нашій країні отримав сорт томатів «Ведмедик клишоногий». Причина...
Ландшафтний дизайн ділянки перед будинком: ідеї оформлення, пристрій палісадника, варіанти декорування, фото і відео
Перед приватним будинком, як правило, залишається відрізок землі, огороджений парканом...