Прекрасним прикрасою саду і домашньої оранжереї служать цибулинні квіти-багаторічники.
Це велика група декоративних рослин, улюблених садівниками за яскравість і різноманіття фарб, невибагливість і раннє цвітіння, адже саме цибулинні квіти найпершими зустрічають початок весни.
Цибулю гігантський
До цибулинних належать такі родини, як амариллісові, лілійні, деякі ирисовые. Характерною особливістю цих рослин є видозмінений підземний (дуже рідко надземний) втеча – цибулина.Справжня цибулина складається з безбарвних щільних частинок, які внизу з'єднує дінці. Майже у всіх рослин (за винятком лілій) цибулини мають покрив – тонкий сухий коричневий шар.
Бульбоцибульні рослини (гладіолус, пізньоцвіт, іксія) мають схожі пагони, але будова у них інше. Бульбоцибулина – це потовщена частина стебла з гладким волокнистим покривом.
Серед представників цибулинних – гіацинт з фіолетовими суцвіттями і амариліс прекрасний, який цвіте блідо-рожевими квітами, велика група декоративних луків: цибуля гігантський з красивою бузковою шапочкою і цибулю горолюбивый з яскраво-рожевими квітами-парасольками, цибулю каратавский з ліловими квітами і цибулю дивний, білі квіти якого схожі на конвалії, але листи тонкі, довгі.
Тріціртіс
Великою популярністю користуються багаторічні цибулинні, і на це є безліч причин: від можливості вирощування без пересадок два-три роки до несприйнятливості до холодів, що важливо для нашої країни. До того ж, вони нескладні у догляді.Розповімо про деякі з них.
Вигадливий квітка на високому стеблі, схожий і на орхідею, і на лілію одночасно, гордо прикрашає собою клумбу. Тріціртіс любить півтінь, а цвіте з початку липня і до перших холодів.
Ця рослина відноситься до клубнелуковичным. Ніжні пелюстки яскравих відтінків на короткому стеблі. Крокуси невибагливі у догляді, але не стануть рости в болоті. Высажают їх і восени, і навесні – в залежності від сорту.
Мелколуковичное мініатюрна рослина з чарівними суцвіттями білого синього, бузкового кольору. Любить пухку грунт. Цибулини ифейона висаджують групами на глибину 3-4 см, на відстані 8-10 см одна від одної.
Білий, жовтий або двоколірний оцвітина і золотиста коронка яскраво виділяють нарциси на весняній клумбі. А незабутній аромат, схожий на запах шоколаду, дарує радість. Цвіте і плодоносить ранньою весною, як і багато цибулинні.
Один з найпопулярніших садових квітів. Садівники люблять лілії за життєрадісну яскравість відтінків і стійкість до змін погоди. Більше трьох тисяч видів налічує садова лілія. Цій рослині потрібне сонячне тепло для квітки і тінь для коренів, тому поряд з лілією краще висаджувати дзвіночки, нивяки, хости.
Неймовірне враження справляє це ефектне цибулинна рослина з екстравагантною назвою. Забарвлення квітів різноманітна.
Король весняних букетів і клумб. Символ щастя і радості з десятками тисяч сортів і забарвлень.
Цікаве рослина з 3-5 великими квітками на верхівці прямого довгого стебла. Високоросла, досягає у висоту 1,5 метра. Квіти червоні, оранжеві, жовті. Цибулини рябчика володіють чудовою властивістю – відлякують мишей.
Витончене цибулинна рослина з синіми, блакитними, білими і рожевими квітами.
Можливо, вам також буде цікава стаття про підготовці рослин до зими і прийоми захисту рослин від холоду.
як створити квітник безперервного цвітіння, ви можете дізнатися тут.
Посадка цибулин
Більшість цибулинних зацвітає навесні, тому їх посадка припадає на осінь – у жовтні або листопаді, в залежності від погоди і регіону.Визначте для них в саду місце, де в Грунті не застоюється вода. Крім того, для посадки краще вибрати сонячний ділянку або хоча б затінений наполовину.
Вибір місця для цибулинних залежить і від того, в який сезон цвітуть рослини-сусіди. Наприклад, тюльпани до початку літа вже відцвітають і на їх місці залишаються лише зів'ялі стебла.
Тому ранньоквітучі цибулинні краще садити до пышноцветущим рослинам, щоб вигляд клумби не псували лисини. Те ж саме стосується і осінніх цибулинних. Варто пам'ятати, що осінні цибулинні висаджують навесні.
Земля перед посадкою в обробці не потребує: цибулинні не примхливі і охоче ростуть у самій звичайної Грунті.
Спеціальним пристроєм для посадки або звичайною вузької лопаткою потрібно зробити ямку. У ямку потрібно додати повне добриво з тривалою дією, а потім опустити цибулину дном вниз. Присипати землею зі всіх сторін і акуратно утрамбувати так, щоб не зачепити саму цибулину.
Грунт зверху краще посипати тирсою, корою або просто компостом. Це називається мульчування, воно не дає волозі випаровуватися з грунту і захищає коріння рослин від перепадів температур.
На замітку: відстань між ямками з цибулинами залежить від розміру – чим більше цибулина, тим більше відстань і навпаки. Тобто, наприклад, мініатюрні крокуси потрібно посадити в двох-трьох сантиметрах один від одного, а великі лілії – до двадцяти.Багаторічним квітам, зимуючим у відритому грунті, потрібна тільки родючий грунт, яка добре дренується. Лілії і тюльпани досить посадити в такий грунт, і вони будуть радувати вас своєю красою не один рік, не вимагаючи хитрощів з особливим доглядом.
Що стосується рослин літніх, то варто пам'ятати, що у багатьох з них високі стебла, тому може знадобитися опора, щоб стебло не зламався під вагою квітів.
Гладіолуси восени викопують, старанно висушують бульбоцибулини і зберігають у темному місці.
Варто звернути увагу на те, що річним цибулинним потрібна підгодівля. Безпосередньо після посадки потрібні добрива деяких видів лілій і гладиолусам. Більшості цибулинних підживлення потрібна у другий рік посадки в грунт.
Додають добрива разом з поливанням раз в місяць. Гній і компост можна вносити в грунт восени, але робити це слід дуже обережно, адже, як ми пам'ятаємо, цибулини знаходяться у землі на невеликій глибині.
Особливу увагу підгодівлі приділяють під час формування суцвіть і самого цвітіння. Зів'ялі квіти з квітконосу прибирають одразу, щоб у рослин залишилися сили для дозрівання плодів і насіння. А також для того, щоб встигнути зберегти корисні речовини для такого ж розкішного цвітіння на наступний рік.
Зверніть увагу: поживні мінерали надходять з листя в цибулину поступово, тому не потрібно обрізати листя занадто рано, дочекайтеся, коли вони пожухнут.Варто відзначити і те, що для цибулинних квітів вкрай шкідлива підвищена кислотність грунту. Імунітет рослин знижується, вони марніють і в'януть.
Визначити кислотність Грунту нескладно: якщо в саду є сильно розрісся пирій – значить, вона підвищена. Також в цьому питанні може допомогти буряк: на Грунтах з підвищеною кислотністю її бадилля стає червоного кольору.
Знизити кислотність грунту можна додаванням в неї лугу. Для цієї мети використовуються:
Сад заміського будинку або дачі прикрасить витончена клумба, складний квітник або рокарій (декоративний сад з елементами з каміння). Для того щоб розбити їх і наповнити прекрасними квітами, не потрібно багато зусиль, адже багаторічні цибулинні квіти чудово підійдуть для цієї мети. Вони невибагливі у догляді і не вимагають до себе постійної уваги. Дотримуйтесь простих порад по догляду, і ці гарні квіти будуть радувати вас і навесні, і восени.
Відповіді на найпоширеніші питання про цибулинних рослин дивіться у відео: