Який людина не хоче мати красиву клумбу на своїй присадибній ділянці, докладаючи при цьому мінімум зусиль при догляді за квітником? Напевно таких знайдеться велика кількість.
Для реалізації задуманого всього лише потрібен перелік самих невибагливих рослин. Не становить винятку і квітка-незабудка.
Неважливо, що ви прикрасите, посадивши це рослина, балкон або клумба виглядає як з картинки. Назва говорить сама за себе: «не забудь-ка мене».
Ну як тебе можна забути, маленьке, ніжне і крихке рослина кольору блакитного неба! Саме про цю квітку, символ любові, краси, ніжності, вірності і доброї пам'яті буде йти мова.
Незабудка воліє вологі Грунти луків, береги річок, озер і ставків.
Квітку можна зустріти:
Незабудка відома як багаторічна рослина, але бувають деякі види однорічних і дворічних рослин. Період цвітіння починається з травня і триває до середини червня.
Жовті серединки оточені ніжними блакитними пелюстками. А також можна зустріти білі, рожеві, жовті і бузкові квіти.
Стебла гіллясті, в середньому досягають 40 см у висоту, хоча одні види можуть бути вище, а інші – стелитися по землі. Плодом рослини є горішки чорного кольору в кількості 4 штук, які мають яйцеподібну форму.
Незабудка садова
У природі відомо 50 видів цієї рослини. Найвідоміші:
Клумба для незабудок повинна бути з глинистим або суглинним грунтом.
Одне з невеликої кількості рослин, якому прополка тільки нашкодить, а ось бур'яни потрібно систематично видаляти. Вирощування незабудок в півтіні призведе до яскравого і насиченого кольором квітки.
виробляти Полив помірний, надлишок вологи може привести до загнивання кореневої системи.
Рекомендації: виробляти полив краще один раз у сім днів, але рясно. Незабудка любить полив малими порціями протягом дня.За внесення мінеральних і органічних добрив незабудка віддячить своїм пишним цвітінням.
Квіти розмножуються чотирма способами:
До розмноження насіннєвим способом краще починати в липні. Для цього потрібно підготувати клумбу: перекопати грунт, удобривши її перегноєм і торфом. Потім зволожити грунт.
Перед тим як сіяти насіння у відкритий Грунт, їх потрібно ненадовго замочити в злегка підсоленій воді. Це робиться для того, щоб відбракувати порожні насіння, непридатні до проростання. Вони повинні спливти, а ті, що залишаться на дні посудини, можна сміливо відправляти в грунт. По закінченні трьох тижнів з'являться перші сходи.
Розмноження розсадою більш клопітка, але не зовсім складне заняття. Такий спосіб посадки для розмноження сортів однорічних незабудки. Заздалегідь підготовлені контейнери для розсади заповнюємо сумішшю, що складається з дерністой землі, піску і перегною.
Для дезінфекції землю потрібно пролити слабким розчином марганцівки. Далі, висіваємо насіння незабудки і злегка присипаємо піском. Поливаємо. Слід забезпечити температурний режим в приміщенні в межах 20-23 градусів.
Через тиждень здадуться перші ростки, після чого температуру знижують до +18-20 градусів. Коли у рослини утворюється 2-3 справжніх листочки, пора приступати до пікіруванні розсади. Після цього доглядом за рослиною є тільки помірний полив. В середині літа розсаду можна висаджувати на постійне місце у відкритому грунті.
Розмножувати незабудки діленням куща можна протягом усього періоду вегетації. Для цього потрібно викопати кущ, акуратно розділити кореневище на потрібну кількість частин з добре розвиненою кореневою системою і посадити в новому місці.
Розмножувати рослина живцями можна в літній період. Для цього потрібно від дорослої здорової рослини відрізати живці 5-7 см в довжину і поставити у склянку з водою на добу. Після цього можна садити живці у відкритому грунті з легкої грунтом в півтіні. Залишається рясно полити.
Незабудки можуть покриватися такими хворобами:
Уражені кущі сірою гниллю можна врятувати, обрізавши хворі ділянки рослини, а решта – обробити бордоською рідиною або мідним купоросом.
Позбавитися від борошнистої роси можна, обприскати рослину в ранковий або вечірній час таким розчином: 10 л води, 1 кг деревної золи і господарське мило.
Рада садівника: краще хворобу попередити, ніж лікувати рослина. Домогтися цього можна систематичної прибиранням бур'янів, негустий посадкою і помірним поливом.На рослині можуть з'явитися такі шкідники:
Незабудки широко застосовуються в ландшафтному дизайні.
Це рослина прикрасить:
Це надзвичайно ніжне і крихке рослина завоювало любов серед багатьох людей. Не дарма кошик, в якій зображені незабудки і жовтці прикрашають вінтажні листівки.
Про незабудках в ландшафтному дизайні дивіться у наступному відео: