» » Як вирівняти стелю самотужки Ротбандом

Як вирівняти стелю самотужки Ротбандом



Оздоблення стелі

Робанд – сучасний спосіб обробки стелі з основною перевагою: будівельний склад швидко сохне. Тому тим, хто готовий освоїти технологію вирівнювання поверхні і вивчити особливості виконання робіт, вдасться швидко надати поверхню над головою ідеально рівний вигляд.

Штукатурка ротбандом – якісна альтернатива звичної шпаклівці з тривалими технологічними перервами на висихання шарів розчину. Однак швидкість висихання замішаного розчину (20 хв) вимагає певної майстерності від виконавця – якісного вирівнювання поверхні в стислі терміни. Тому тим, хто планує виконати обробку стелі ротбандом, необхідно підготувати інструменти і матеріали, вивчити особливості виконання робіт на кожному етапі і оцінити переваги роботи з сучасним видом обробки – швидке приведення поверхні над головою в акуратний вигляд.

Зверніть увагу! Те, що штукатурний розчин швидко сохне, – головна перевага ротбанда, тому швидкості виконання робіт потрібно приділити максимум уваги. Пам'ятайте, компроміси недоречні – якщо «перебити» штукатурну суміш у процесі застигання, то порушиться молекулярна структура та розчин втратить міцність!

Головні умови якісної обробки стелі – ретельна підготовка поверхні, висока швидкість виконання робіт і точне дотримання інструкції виробника при виготовленні розчину. Досвідчені фахівці рекомендують виконувати вирівнювання стелі ротбандом «за раз» – кожен проліт штукатурити до того, як штукатурка висохне на попередньому. Такий підхід дозволить уникнути стикування в междумаячном просторі і на маяках і, відповідно, подальшого появи тріщин.

Штукатурка ротбандом: основні етапи робіт

Штукатурка ротбандом мало відрізняється від традиційної технології вирівнювання стелі, так як основні етапи робіт зберігаються: підготовка і ґрунтовка поверхні, встановлення маяків, нанесення будівельного розчину і вирівнювання. Єдине, що потрібно для якісного виконання опорядження, – ретельна підготовка поверхні і швидка швидкість виконання робіт.

Основні етапи робіт:

  1. Підготовка поверхні.

Основна вимога до якості підготовки базової поверхні – чиста, без сторонніх елементів бетонна плита. Необхідно демонтувати всі ділянки штукатурки, які погано тримаються, і очистити стелю від водоемульсійною фарби.

Демонтуємо всі ділянки штукатурки фото

Для виконання робіт на цьому етапі буде потрібно звичайний шпатель для видалення сторонніх елементів, перфоратор або маленький топірець для демонтажу добре пристала старої штукатурки і щітка або за віник, щоб очистити поверхню від пилу.

Важливо! Стелі з заокругленнями в старих будинках необхідно довести до потрібного кута сполучення стельової поверхні і стін - 90°. Для цього потрібно збити перфоратором закруглення в місцях стикування, інакше декоративний «перехід» буде заважати оштукатурювання стелі!

Останній етап підготовки поверхні – грунтовка: нанести склад на очищену поверхню і дати висохнути. В результаті якісного виконання робіт повинна вийти шорстка поверхня, яка забезпечить хорошу адгезію з штукатурним розчином.

  1. Установка маяків.

Для виконання робіт можна використовувати простий маяк, рейку маяк або перфорований маяковий профіль з глибиною профільного ребра 6-10 мм. Порядок робіт:

  • нанести лінію по периметру кімнати – орієнтир для установки маяків;
  • нанести розмітку по кутах, використовуючи водяний рівень, натягнути нитку чоклайна і відбити орієнтовні лінії;
  • відступити 10-15 см від стіни і нанести «доріжку» - шар розчину, на який буде наклеюватися маяк;
  • укласти маяк на «доріжку» і вирівняти, використовуючи правила і будівельний рівень;
Залагоджуємо маяк і вирівнюємо всі нерівності фото
  • продовжити встановлення маяків по тій же технології, дотримуючись оптимальний крок – на 15 см менша, ніж довжина будівельного правила.

Ідеальною товщиною штукатурного шару для ротбанда вважається 20 мм – саме на такий показник необхідно орієнтуватися при установці маяків. Після установки маяків необхідно зробити технологічний перерву 2-6 годин.

  1. Штукатурка стелі.

Спочатку необхідно підготувати інструменти (правило, шпателя, терки, сокіл будівельний, рівень) і приготувати штукатурну суміш згідно інструкції виробника: набрати в спеціальне пластикове відро потрібну кількість води, засипати ротбанд і розмішати міксером до потрібної консистенції. Після цього треба дати розчину постояти 5 хв і ще раз замісити.

Готуємо штукатурну суміш фото

Готову штукатурну суміш необхідно накласти на сокіл і швидко нанести в простір між маяками ЗА 20 ХВИЛИН, поки штукатурка не схопиться. Після цього необхідно стягнути суміш за допомогою правила так, щоб на поверхні не залишилося зайвого розчину.

В результаті якісного виконання робіт повинна вийти пориста поверхня з коррозиями, які потрібно заповнити розчином у процесі стягування по маяках. Після вирівнювання стелі необхідно зачекати 10-15 хв, змочити губчасту тертку водою і затерти поверхню круговими рухами до абсолютно гладкого стану.

Затираємо поверхню круговими рухами фото

Останній етап робіт – загладжування поверхні губчастої теркою – не тільки гарантія якісної обробки стелі, але і ЕКОНОМІЇ. Якщо після затірки штукатурка придбала матовий колір, то її досить загладити металевим шпателем або теркою – і поверхня готова до нанесення фінішної обробки (штукатурки, фарбування, наклеювання шпалер). Тому тим, хто планує заощадити і виконати обробку стелі без нанесення фінішного шару Knauf-Rotband, необхідно якісно загладити теркою поверхню, щоб стеля придбав майже скляну структуру, яка підійде для фінішної обробки.



Похожие предложения
Дата добавления: 16-06-2017, 14:30
Статьи по теме
Керамогранітна плитка для підлоги: вибір і монтаж
Все про влаштування підлог Підлоговий керамограніт – високоякісне підлогове покриття з...
Плінтус з МДФ: підлогові широкі, білі високі вироби, як кріпити до стіни, відео і фото
Окантовці підлоги в кімнаті завжди приділяється особлива увага, так як це є ніби...
Ремонт передпокою в квартирі: ідеї, варіанти, приклади, відео-інструкція як зробити, фото
Після трудомісткої обробки житла на ремонт передпокою часто вже не залишається сил,...
Вирощування імбиру в домашніх умовах: особливості посадки, догляду і зберігання, фото і відео
Імбир – це багаторічна рослина, батьківщиною якого є країни Південно-Східної Азії....
Як вибрати двері для сауни і лазні
Одним з важливих елементів сауни і лазні є двері. Саме від них багато в чому залежить...
Як підібрати міжкімнатні двері в залежності від стилю інтер'єру
Міжкімнатні двері відіграють важливу роль в інтер'єрі будь-якого приміщення, доповнюючи...
25 фото найбільш красивих і яскравих представниць ніжних фіалок
«Фіалки, сорти з назвами і фото» — тема, знайома далеко не кожному. А адже існує безліч...
Високоврожайний сорт зливу Президент: поради по посадці та правила догляду
Зливу – один з корисних для людського організму фруктів. У ній міститься достатня...