» » Китайська роза: догляд в домашніх умовах за кімнатної красунею

Китайська роза: догляд в домашніх умовах за кімнатної красунею



Будинок повинен бути затишним і красивим, а що може прикрасити краще, ніж живі рослини, розставлені у красивих горщиках на підвіконні або на столах, тумбах. Є любителі вирощувати квіти в діжках, більше схожі на невеликі деревця.

Далеко не всі бажаючі обзавестися кімнатними квітами в інтер'єрі розуміють, як за ними потрібно доглядати. А адже квітка буде радувати господарів тільки при правильному догляді.

Тому не варто для початку набувати нехай і дуже красиві, але складні у догляді, примхливі і схильні до хвороб рослини. Для початку варто зайнятися вирощуванням рослин, які не вимагають особливого догляду, а потім, набравшись досвіду, вибирати рослина, виходячи з власних бажань, а не простоти відходу.

Китайська троянда – це якраз така рослина, з якого недосвідченому квітникарю варто почати, поєднує в собі невибагливий догляд і буйну красу яскравих квітів і зелені.

Загальна характеристика

Китайська трояндаКитайська троянда або гібіскус – невибагливий, не вимагає особливого догляду рожевий кущ. В квартирі як правило вирощують гібіскус сирійський, квіти якого забарвлені найчастіше в червоний колір. Але зустрічаються рослини і з білими, фіолетовими, жовтими і різнокольоровими, строкатими квітками на довгих ніжках, які виглядають просто чудово.

Особливістю гибискуса є те, що квітки розкриваються вранці і залишаються такими до вечора, а на ніч закриваються. Квітникарями рослина любимо за довгий період цвітіння, з березня практично до листопада, а також за прості умови утримання.

Гібіскус розмножується невеликими відростками, причому із зовсім маленького може зрости масштабне дерево китайської троянди, густо вкрите квітами, бутони яких опаде через пару днів. Але на зміну опалим квітам швидко приходять нові, тому складається враження безперервного цвітіння.

Вирощують кущ розана не тільки в діжках, адже рослина досягає досить великого розміру, але і в квіткових горщиках. Квіткові магазини пропонують покупцям гібридні сорти китайської троянди, що відрізняються від звичайного своєї низькорослістю. В інтернеті можна знайти фото різних видів рослини і вибрати той сорт, який більше припаде до душі.

На замітку: якщо вірити відомому вченням фен-шуй, квітуча червоними і рожевими бутонами троянда, поставлена в спальні одруженої пари, зберігає почуття і розпалює пристрасть між ними.

Колірна гамма звичайних, сортових, гібридних гибискусов вражає своєю різноманітністю і яскравістю: апельсинові, лимонні, яскраво-червоні, сніжно-білі, соковиті жовті одноколірні або двоколірні, махрові або прості квітки прикрашають кущі рослини, нікого не залишаючи байдужим.

У простих видів китайської троянди квіти невеликі, а от у сортових можуть досягати двадцяти сантиметрів у діаметрі! Мабуть, єдиним мінусом гибискуса можна вважати його досить високу вартість, а також складні процеси розмноження і живцювання.

Необхідні умови

Як ростити будинку китайська трояндаКитайська троянда – лояльне практичним до всіх умов рослина, догляд за нею в домашніх умовах не займає багато сил і часу. Легко росте на будь-якому підвіконні, крім хіба що надто вузького, на якому погано поміщається і впирається кроною в скло, з-за чого може рости нерівномірно.

А також не дуже добре себе почуває на південній і північній стороні, з кардинальним світлом. Так що місце для гибискуса потрібно вибирати таку, щоб світло було розсіяним і змінним.

На південному підвіконні яскраве сонячне світло може спалити квіти і листя. На північній стороні із-за нестачі і малої тривалості світлового дня у рослини погіршиться фотосинтез, з-за чого зменшиться вироблення хлорофілу і рослина стане марніти, зблідне, а цвітіння і може зовсім припинитися. Адже кімнатна китайська троянда родом з теплих місць, тому при холодному кліматі і недоліку сонця може швидко згаснути.

Це цікаво: рідні кліматичні умови рослини – тропіки, тому необхідно створити йому схожу атмосферу для кращого росту і рясного цвітіння.

Гібіскус вимагає теплого температурного режиму, в літній період від 25 до 25 градусів вище нуля підійдуть ідеально, взимку температура не повинна бути менше 12 градусів. Для зимівлі китайської троянди не обов'язково різке падіння температури, рослина нормально зимує і в квартирі з центральним опаленням. Однак, прохолода активізує процес закладки нирок майбутніх квітів.

Важливо знати: китайська троянда – любителька свіжого повітря, тому регулярно провітрюйте приміщення, але не допускайте протягів. В задушливих кімнатах рослині незатишно. Якщо у вас вдома ростуть кілька видів гибискуса, не ставте їх поруч, щоб вони не ображали один одного.

Деякі влітку виставляють квітка на балкон, а коли похолодає – повертають назад у квартиру. Звичайно, рости китайська троянда може і в умовах слабкої освітленості, наприклад, її нерідко можна побачити в шкільних або лікарняних коридорах. Але в цьому випадку квітів на ній не буде, тільки рясна зелена крона.

Догляд

Поилвать квіти вдомаНезважаючи на невибагливість рослини, все ж існують деякі прості правила по догляду за ним. До речі, якщо ви помітили плями на листі, то відхід був не вірним.

Перше, про що потрібно пам'ятати, це про поливі. Так як гібіскус родом з тропіків, він дуже вимогливий до водного режиму.

Влітку необхідно рясно поливати китайську розу, особливо в сильний спека, так як рослина споживає багато рідини. Взимку потрібно стежити за тим, щоб земля не стала занадто сухий, але і переливати, щоб вода застоювалася, теж не потрібно.

Якщо не дотримуватися правил поливу, з рослини можуть обсипатися листя, а цвітіння надовго припиниться. В період весна-осінь обов'язково обприскуйте гібіскус кілька разів за день, при посушливе літо робити це потрібно щодня.

Взимку обприскування також необхідно, так як система центрального опалення пересушує повітря в квартирі, і рослині не вистачає вологи. Використовувати відстояну воду для поливу, і для обприскування.

Крім того, що обприскування доставляє рослині необхідну вологу через листя, воно також допомагає боротися з появою деяких шкідників гібіскуса, наприклад, попелиці, павутинного кліща.

Рада садівника: підгодовувати китайську троянду обов'язково кожні два тижні під час активного цвітіння, в інший період – мінімум раз на місяць.

Не забувайте восени обрізати рослину, щоб у молодих пагонів заложились квіткові бруньки і навесні виросли квіти. А з березня до вересня виробляєте підгодівлю китайської троянди мінеральними препаратами, спеціально призначеними для квітучих рослин, чергуйте з органікою.

Самі споживані гібіскусом речовини – це хелат міді та заліза, калій, фосфор і азот. Звертайте увагу на їх наявність, купуючи універсальні добрива, використовувати які потрібно раз в місяць. Їх також можна використовувати в якості позакореневого підживлення.

Обприскувати азотовмісними добривами китайську троянду потрібно акуратно, розпилюючи розчин тільки на листя, не зачіпаючи квітів. В іншому випадку вони зів'януть, стануть покриватися плямами і жовтіти. Брак поживних речовин загрожує рослині пожовтінням листя і навіть смертю.

Пересадка

Як поливати китайська трояндаКитайська роза швидко зростає, перетворюючись на досить велика рослина, а тому вимагає частої пересадки в більш об'ємні горщики і діжки.

За зростанням молодого куща троянди потрібно уважно спостерігати, щоб не упустити момент, зручний для пересадки. Як правило, робиться це через рік-два, дорослі рослини розсаджують рідше.

Перед тим, як пересадити кущ, обріжте гілки, сформувавши необхідну форму рослини, а на дно горщика або діжки викладіть дренаж. Проводити обрізування і пересаджування необхідно з кінця зими до початку весни.

Гібіскус не надто вимогливий до грунту, в якій буде рости, але можна використовувати наступний склад:

  • 4 частини дерну;
  • 3 частини гумусу;
  • 1 частина перегною;
  • 1 частина піску.

Якщо роза вже досить доросла, її можна не пересаджувати так часто, але важливо оновлювати верхній шар грунту, додаючи в нього поживні речовини.

Існує ще кілька секретів в залежності від того, якого результату хоче домогтися квітникар:

  • якщо ви хочете, щоб крона квітки стала більше і раскидистей, вибирайте ємність для посадки об'ємніше;
  • щоб гібіскус краще цвів, створіть йому дефіцит місця в горщику;
  • щоб після пересадки не опадало квіткові бутони, ставте троянду на колишнє місце.

Розмноження

Догляд за гібіскусомНайчастіше гібіскус розводять живцюванням, метод вважається найбільш простим.

Здійснюється після літньої обрізки в період цвітіння, дозволяє швидко отримати корінь у майбутнього рослини і висадити його в грунт. Вибирати потрібно держак з двома-трьома міжвузлями, а для появи кореневої системи помістити у воду, пісок або піщано-торф'яну суміш.

Для кращого вкорінення накрити плівкою, за винятком способом розмноження у воді.

Утворився корінець або ж зріз, якщо укорінення в грунті, потрібно відразу обробити стимулятором росту для кімнатних рослин, наприклад, епіном, цирконом, оберегом.

Фітогормони допоможуть майбутньому рослині:

  • посилять зростання;
  • простимулюють утворення бутонів і цвітіння;
  • підтримають ослаблене рослина, наприклад, після протягу;
  • допоможуть чинити опір хворобам і шкідників;
  • підвищать імунітет.

На укорінення в горщику з збагаченої грунтом черешку знадобиться близько одного місяця при температурі вище двадцяти градусів. Коли ви помітите, що рослина вступило в активну фазу зростання, сформуйте його форму на свій розсуд.

Хвороби та шкідники

Хвороби гібіскусКитайська троянда, як і будь-яке інше рослина, також піддається ураженню попелиць, павутинним кліщем, щитівкою, білокрилка. Обробляйте листя інсектицидами, призначеними для боротьби саме з тим шкідником, який долає ваше рослина.

Перш ніж обприскати рослину потрібне препаратом, як слід полийте рослину. проводьте Обприскування рано вранці або ввечері, щоб під сонячним світлом листя не вигоріли. А також налаштуйте догляд за трояндою, адже саме через нестачу поливу або обприскування з'явилися шкідники.

Якщо за гібіскусом погано доглядати, пропускаючи поливи і не підживлюючи його, то рослина стане скидати бутони, листя пожовтіє і опаде. Також це може статися із-за нестачі освітлення, тоді досить просто перенести горщик з квіткою на більш освітлену ділянку. Але не варто лякатися помірного обпадання листя, так як це цілком природний процес.

Застосування

Чай каркадеГібіскус – це не тільки красиво, але ще й корисно! Адже з зів'ялих квіткових чашечок китайської троянди готують всім відомий чай – каркаде, для цього потрібно заварити одну-дві чайних ложки окропом і настояти п'ять хвилин.

Напій володіє цілим списком корисних властивостей:

  • зміцнення імунітету, профілактика простудних захворювань та грипу;
  • позитивний вплив на нервову систему;
  • очищає нирки та печінку;
  • позбавляє від безсоння;
  • охолоджений напій знижує артеріальний тиск;
  • має легку знеболювальну дію;
  • має антибактеріальний ефект.

Китайської троянди приписують безліч містичних властивостей, як позитивних, так і негативних. Але незважаючи на це, гібіскус залишається одним з найбільш популярних кімнатних рослин.

Як правильно доглядати за гібіскусом в домашніх умовах, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 12-05-2017, 12:34
Статьи по теме
Види стекол для міжкімнатних дверей
Двері і вікна Одним з головних елементів житлового приміщення є міжкімнатні двері. З їх...
Інфрачервона плівка для теплої підлоги та інших систем опалення: характеристики, відео і фото
Вважається, що тепла підлога програє радиаторному опалення по трудомісткості монтажу....
Дизайн інтер'єру кухні в квартирі: оформлення приміщень 3 кв м і більше, з вікном і без, відео, фото
Затишна та зручна кухня є центром тяжіння для мешканців квартири та їх гостей. В ній...
Як виростити чагарник мигдаль в своєму саду: практичні рекомендації з фото
З горіхом мигдалем знайомі всі: його приємний солодкуватий смак і запах зустрічається в...
Малина: найпопулярніші сорти з описом і барвистими фотографіями
Малина – це не просто смачна і корисна ягода, але і «героїня» прислів'їв і народних...
Виды и преимущества штучного паркета
Если вы решились на покупку паркета, то мы рекомендуем вам остановиться на штучном...
Дизайн кухні в англійському стилі: сучасні тенденції
Дизайн інтер'єру Кухня в англійському стилі — це ідеальний інтер'єр з вишуканістю,...
Як побудувати тандир з цегли: технологія кладки і схема установки з фото
Тандир — це середньоазіатська піч у формі глечика. Скласти подібну «жаровню» своїми...
Що таке тропічний душ і чи варто його купувати
Тропічний душ є одним з основних трендів в сучасній сантехніки для ванної кімнати. Його...