Солодкий перець займає одне з перших місць серед овочів за обсягами вирощування. І це все цілком заслужено! Солодкий перець – це не просто смачний продукт. У цій статті розповімо про солодких сортах товстостінного перцю для відкритого грунту.
Перець — цілий скарб. Овоч містить в собі величезну кількість корисних речовин. Ось деякі з них:
Вирощувати солодкий перець не так важко як здається. Існує дуже багато сортів, так що вибрати перець, який вам сподобається, не складе труднощів.
Ранні сорти перцю на відкритому грунті і гібриди вирощують дуже добре. Ви думаєте, що вам не вдасться виростити м'ясисті і соковиті продукти?
Ви помиляєтеся. Головне – розбиратися в сортах перцю. Для початку розберемося, у чому відмінність гібридів і сортів.
Гібриди – плоди схрещування. Чудово поєднують в собі кращі особливості батьківських рослин, але не здатні давати насіння.
Сорту – результат вибору кращих насіння. Сорт схожий на батьківська рослина як дві краплі води, до того ж здатний давати потомство.
Самий кращий спосіб вибрати сорт або гібрид перцю товстостінного – уважно вивчити упаковку з насінням.
Рада садівників: не варто вибирати перець, просто дивлячись на картинку. Красива упаковка не є гарантом добрих насіння. Читайте інформацію.Якщо ви хочете вибрати суперранні сорти солодкого перцю, то радимо вам переглянути список найкращих суперранніх сортів і гібридів товстостінного перцю:
Сорт перцю Жовтий дзвін
Якщо вам потрібен сорт, який не просто дуже ранній, але і скоростиглий, то представимо вашій увазі список сортів, які достигають у рекордні терміни:
Сорт перцю Біг тато
Сорт перцю Ластівка
Існує неймовірно багато сортів солодкого перцю, які призначені для відкритого грунту.
Але не всі вони є надійними і точно дадуть очікуваний результат. Дуже обережно слід підходити до вибору посадкового матеріалу для ваших грядок.
Хочемо представити вашій увазі список сортів болгарського перцю, які завоювали любов дачників і заслужено мають статус самих надійних і підходять для будь-яких умов вирощування:
Таким чином, ми розглянули найкращі і перевірені сорти солодкого товстостінного перцю, підходящі для відкритого грунту, які гарантовано сподобаються вам.
Серед перелічених сортів ви знайдете улюблений для себе і анітрохи не пошкодуєте про свій вибір, адже в цій статті представлені тільки найкращі сорти і гібриди. Зараз саме час поговорити про те, як треба вирощувати солодкий перець.
Перш ніж почати вирощувати солодкий перець у відкритому грунті, необхідно обов'язково знати ряд вимог цієї рослини до умов існування.
Багато сортів солодкого перцю дуже примхливі, але нічого складного в їх вирощуванні немає, якщо розібратися з умовами проростання.
Отже, фактори, що впливають на зростання солодкого перцю:
Тепер перейдемо безпосередньо до агротехніки вирощування солодкого перцю. Перець можна починати садити тоді, коли закінчаться весняні заморозки. Ні в якому разі не садіть перець на грядки, де раніше вже вирощувався даний урожай.
Також не слід висаджувати перець там, де ви нещодавно збирали помідор, картопля і баклажани. Після яких рослин на грядці можна вирощувати перець? Для нашої мети чудово підійдуть такі попередники, як цибуля, морква, капуста, боби.
На 1м2 площі слід помістити 50г аміачної селітри, 60г суперфосфату, 40г сульфату калію і близько 5 кг перегною. Між рядами перцю має бути відстань не менше 50 см, а між перцями в ряду – близько 30 см.
В подальшому лунки потрібно розпушувати після кожного поливу. Полив перцю повинен здійснюватися нечасто, але дуже рясно. Підгодовувати рослину потрібно не раніше, ніж через 3 тижні після висаджування.
Після того як з'явилися зав'язі, потрібно зробити другу підгодівлю. Остання підживлення робиться, коли наливаються плоди. За необхідності пагони перцю потрібно підв'язувати, адже вони дуже крихкі і сонцелюбиві.
Якщо на верхніх пагонах з'явилися квіти, їх треба відразу обірвати. Збирати врожай слід, коли плоди набувають помітний налив і характерну для сорту забарвлення. Також вони повинні мати пряний аромат.
Рада садівника: не затягуйте зі збором урожаю, адже це заважає розвиватися іншим плодам, які не досягли зрілості.Близько 20 днів після збору врожаю знадобиться, щоб плоди остаточно дозріли. Температура зберігання перцю не повинна перевищувати 10 градусів, а вологість повітря – 90%. Дотримуючи всі умови, ви отримаєте прекрасні, соковиті і масивні плоди, багаті вітамінами і мінералами.
- Дивіться в наступному відео огляд вдалих сортів болгарського перцю для вирощування у відкритому грунті: