Кухня в англійському стилі — це ідеальний інтер'єр з вишуканістю, манірністю і особливим шармом розкоші. Тому тим, хто дійсно має намір відтворити атмосферу «старої доброї Англії», необхідно вивчити суворі канони класичного декору і пам'ятати, що сміливі експерименти не доречні при оформленні кухні в британському стилі.
Кухня в англійському стилі створюється за принципом — нічого зайвого, все найкраще. Відмінні риси британського стилю в інтер'єрі — аристократизм, консерватизм, симетрія, правильна геометрія, прямі лінії і стриманість у всьому. При цьому кожна деталь інтер'єру повинна відрізнятися граничним зручністю, тривалим терміном експлуатації, бездоганною якістю і фешенебельним зовнішнім виглядом. Тому кухня в англійському стилі є дорогим оформленням інтер'єру в кращих традиціях королеви Вікторії.
Класичний англійський стиль повністю оформився в XVII столітті і містить елементи вікторіанського, григоріанського, колоніального та класичного стилів. Тому еклектичний британський об'єднує минуле і майбутнє в конкретномутут і зараз»: антикварні меблі є сусідами з сучасною технікою, а практична функціональність доповнено сплеском розкоші. Незважаючи на плин часу, класичний англійський зберіг пізнавані риси:
Зверніть увагу! При оформленні кухні в англійському стилі не обов'язково купувати дорогі колекції антикварних меблів — стільці та стіл можуть бути з різних епох і навіть сучасними, але обов'язково по-модному громіздкими!
Пам'ятайте: англійці не сприймають ні насилля, ні вузькості простору! Тому до замовлення дизайн-проекту краще переконатися у тому, достатньо чи площі кухні для реалізації стилю, в якому економія простору не допускається?
Класичним рішенням при оформленні стелі, стін і підлоги є настінні панелі світлих відтінків, смугасті шпалери, «ситець» (в квіточку) або з геральдичним візерунком, а також кахель в шаховому порядку і паркет. У їдальні під обіднім столом прийнято укладати килимове покриття або розкішний килим. Витонченими штрихами в оформленні кухні буде ліпнина, позолочені аксесуари, різні дрібнички (вази, кошики, вишиті рушники, серветочки) «англійська» герань.
Класичний консервативний стиль з плином часу зазнав незначних коректувань. Так, наприклад, все частіше королівської розкоші любителі воліють світлі відтінки меблів, а популярні точкові світильники і підвісні стелі, які вважаються «зрадою» стилю, сучасні дизайнери зуміли гармонійно вписати в загальну концепцію.
Новим підходом в оформленні «англійської» кухні вважається розміщення духовий і мікрохвильовій печі за межами варильної панелі, використання елегантною люстри в центрі стелі, фарбування стін. Найпопулярнішими в сучасному дизайні є 3 варіанти:
Головне в дизайні кухні — зберегти неповторну чарівність «старої доброї Англії», дотримуватися єдину концепцію дизайну і пам'ятати, що невміла організація простору може перетворити бездоганний стиль королів в сільський прованс. Тому навіть при виборі сучасних варіантів важливо дотримуватися канони стилю, пам'ятати, що британський не терпить підробок, і особливу увагу приділити деталей: красивим свічникам, різьбленим рам картин, литим металевим ручкам меблів і керамічної мийці.