» » Виноград російський ранній — секрети вирощування цього сорту

Виноград російський ранній — секрети вирощування цього сорту



Опис сорту винограду раннього російського, а також його фото можна побачити в даній статті.

Цей відомий сорт винограду був створений штучно, методом схрещування.

Його символічне і величну назву «російська» дає зрозуміти, що рослина стійка до морозів, а сорт «ранній» говорить про ранніх термінах дозрівання.

Якщо ви проживаєте в північних регіонах, можете сміливо зупиняти свій вибір на цьому сорті.

Опис сорту

Виноград новий російський відносять до столового сорту. Саме столові сорти, на відміну від інших, володіють прекрасними смаковими якостями, мають естетичний зовнішній вигляд, гарний окрас і призначені для поїдання плодів у свіжому вигляді.

До всього іншого, столові сорти, зокрема, і російський ранній виноград, володіють цілющими властивостями, лікують захворювання, зміцнюють імунну систему організму.

Зовні виноград дуже красивий, щільний і досить апетитний. Ягоди мають рівну круглу форму, колір насичений, темно-рожевий. Одна ягідка важить в середньому 6 грам, а вага однієї грона складає 350 – 450 грам. Грона добре сидять на кущах, не рвуться, не обсипаються при транспортуванні.

М'якоть винограду дуже буряки, солодкий, з легкою кислинкою смак. Кущі сильнорослі, гілки міцні, витримують велику вагу, не потребують примусової обрізанні незрілих грон.

Правила посадки і вирощування

Не варто думати, що якщо даний сорт винограду стійкий до морозів, то, значить, він зовсім невибагливий.

Виноград російський ранній належить до світлолюбних і теплолюбних ліанах, а відповідно плодоносити він буде тільки в таких умовах. Кущі винограду повинні бути розсаджені в південній стороні від будівлі, якщо вона є.

Таким чином, за день споруда нагрівається від сонця, а вночі віддає своє тепло саджанцям. Висадка саджанців відбувається, як правило, восени, щоб рослина прийняло грунт, не витрачаючи на це свою енергію, а навесні вже повноцінно розросталося.

Важливо знати: якщо все ж обставини змушують вас здійснювати посадку ранньою весною – пам'ятайте, що саджанці повинні перебувати в сплячому стані.

Проведіть попередню підготовку грунту:

  • визначитеся з місцем;
  • викопайте яму глибше так, щоб, крім кореня, у землю увійшла й чверть стебла;
  • підготуйте лунку, створивши певний прошарок. На дно висипте піввідра піску, половину відра перегною, одне відро родящего шару землі, зверху трохи золи. Злегка перемішайте все лопатою;
  • гарненько полийте яму, щоб розпушена земля осіла. Зверху необхідно досипати ще Грунту і золи.
Зверніть увагу:: яма повинна вистояти 3-4 дні, щоб грунт окислилась і вирівнялася. Вже в підготовленому грунті роблять лунку і висаджують рослину.

Сама посадка не складе труднощів, все що потрібно – правильно вибрати місце й підготувати грунт.

Формування і обрізка

Російська ранній щодо невибагливий у догляді. дуже рідко атакують шкідники, виноград практично не хворіє.

Твердий деревний стовбур, здатний пускати ліани і плентатися, формується вже через 5 років після посадки.

Коментар садівника: перший урожай, як правило, дуже убогий, саме тому більшість садівників розчаровуються в перший плодоносний сезон. Не варто опускати руки!

Термін дозрівання винограду дуже швидкий 105 – 115 днів, місяць збору врожаю – серпень. Середня врожайність – 5,5 кілограм з одного куща. Дорослий десятирічний кущ народить до 25 кілограм. Стигла гроно в довжину становить приблизно 18 – 25 сантиметрів.

Підказка: грона прийнято зрізати, щоб при відриві не пошкодити кору самого стовпа, інакше кущ почне боліти, листя пожовтіє і висохнуть, а незабаром засохне і пошкоджена гілка.

Якщо гроно звисає з вже огрубелого дерев'яного стовпчика або ліани, її зрізують, відступивши 1 см від основи. Якщо ж грона сформувалися на тонких зелених, не дерев'янистих ліанах, тоді ліану обрізають повністю, щоб на наступний рік розрісся кущ ще більше.

Особливості сорту

Головною особливістю цього сорту є період від посадки до плодоношення. У порівнянні з іншими, російський ранній дуже повільно нарощує міцну деревину, протягом 4-5 років, і відповідно лише тоді починає повноцінно плодоносити.

У перший рік грон дуже мало, і вони всі маленькі, а ягоди на них дрібні. Кущ дуже сильно розростається і це необхідно планувати ще при посадці, підготувавши достатній простір між кущами.

Для того щоб в майбутньому формувалися великі грона, на стеблі залишають не більше двох суцвіть, інакше грон буде багато, але всі вони будуть дуже дрібними і заспівати будуть довше покладеного.

Це важливо: щорічно необхідно проводити обрізку перерізу. Вона проводиться в тих місцях, де приріст стебла за рік склав 23-25 міліметрів, але не менше.

Коли скелет куща стане міцним, деревним, обрізування суцвіть припиняють, так як кущ здатний живити абсолютно всі галузі, формуючи повноцінний урожай.

Переваги та недоліки

Великий недолік даного сорту – він схильний до нападу попелиці-опустошительницы. Таке захворювання називається філоксера.

Для того щоб уникнути нападу попелиці, виноград обов'язково повинен висаджуватися в грунт, перемішану з піском і попелом. Якщо зараження відбулося, то хворий кущ повністю видаляють (спалюють).

З переваг даного сорту можна відзначити відмінну морозостійкість. Виноград витримує температури до -23 градусів. Рослина не примхливо, як і всі вимагає великого систематичного поливу.

Не піддається нападу таких болячок, як мильдья, сіра гниль, формування лігва кліщів.

Візьміть на замітку: попелиця-опустошительница — єдиний шкідник, до якого у даного сорту винограду немає імунітету.

Новий російський виноград має імунітет проти такого неприємного і небезпечного захворювання, як оїдіум, при якому з'являється білий наліт на ягодах, темніють і в'януть листя, а нові молоді листочки відразу ж уражаються грибком.

Відгуки

Багатьом садівникам полюбився цей сорт, ось лише деякі відгуки про нього:

  • «Ось вже сьомий рік, як висадила у себе на дачі 10 саджанців російської раннього винограду. Постійно використовую підживлення калійними і фосфорними добривами. Кетяги великі, ягоди дуже великі і солодкі» Олена, 52 роки, р. Омськ;
  • «Три роки поспіль висаджувала різні сорти винограду, які мені подобалися, але жоден з них не зміг прижитися. Вирішила спробувати новий, зупинила свій вибір на російській ранньому, так як зрозуміла, що тільки він може витримати морози. Взимку буває дуже холодно, тому додатково закутую кущі сіном і повстю. Це відмінний сорт для початківців садівників, абсолютно не примхливий і родючий» Ганна, 58 років, р. Новосибірськ;
  • «На дачі довгий час (близько 15 років) росте російський ранній виноград. Кущі завжди давали хороший урожай навіть при повній відсутності догляду. Ягоди солодкі, соковиті, зберігаються до місяця і не псуються. Мої онуки їдять їх як цукерки, ну дуже смачні!» Софія 47 років, р. Сочі.

Російська ранній сорт винограду має масу достоїнств, він невибагливий, морозостійкий і володіє імунітетом до переважної більшості захворювань. Головне, правильно зробити посадку саджанців, підготувати грунт і дотримуватися простих правил по догляду за рослиною.

Як доглядати за раннім виноградом, дивіться поради досвідчених садівників в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 17-05-2017, 12:03
Статьи по теме
Как сделать фундамент под гараж
Несмотря на то, что гараж является нежилым помещением, а скорее хозяйственной...
Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом
Болгарський перець, також званий паприкою, має яскраві смакові якості і велика...
Стеля в японському стилі: особливості декору
Оздоблення стелі Сьогодні існує велика кількість стилів, які використовуються для...
Зонування кімнати: використання предметів меблів, перегородок та інші способи, відео і фото
Вам не підходять стандартні рішення розділу приміщення на функціональні зони? Або ваші...
Піраміда для полуниці своїми руками: схема пристрою, покрокові фото і креслення з розмірами
В даний час садівники часто застосовують метод вирощування полуниці в пірамідах для...
Еустома багаторічна: особливості посадки і догляду, розмноження корінням і насінням
Хтось використовує дачні ділянки для вирощування овочів і ягід, хтось створює красиві...
У чому користь і шкоду червоного стручкового перцю: склад плодів і протипоказання до вживання в їжу
Хто не любить гостру їжу? Рідко хто додатково не перчить готову страву. Тема статті...
Як розрахувати розміри стрічкового фундаменту - висота, ширина, товщина, глибина
Будь-яка будова має мати під собою фундамент. Для того щоб будівля прослужила багато...
Як виглядає ліщина: фото дерева і листя, опис і особливості агротехніки
Ліщина у народі називається ліщиною. Це назву дерево отримало з-за особливої форми...