» » Жимолость декоративна кучерява: посадка, догляд та розмноження

Жимолость декоративна кучерява: посадка, догляд та розмноження



Маючи власний сад, ми хочемо облаштувати його так, щоб око радів. Всі садівники, навіть любителі, посадивши на своїй ділянці в'ється жимолость, отримають красива декоративна прикраса альтанок, арок, парканів.

Вона буде радувати не тільки насиченою зеленню, але і рясним цвітом і чудовим ароматом.

Види в'ється жимолості для вертикального озеленення

Жимолость Голдфлейм

Жимолость Голдфлейм

досить великий Вибір сортів, тому і досвідчені садівники, і новачки зможуть вибрати кущик жимолості по душі. Наведемо опис найвідоміших сортів:

1.Жимолость Голдфлейм.

Декоративність: густа ліана, рясно вкритий яскравою зеленим листям і квітками, що виділяють дивний аромат. Основний декоративний елемент – плоди темно – червоного кольору. Цвітіння: червень – жовтень, дозрівання плодів у серпні. Особливості: цвітіння і плодоношення настає через 3 — 4 роки після посадки. Не варто хвилюватися, якщо пагони трохи померзли. Квітки формуються на пагонах поточного року Грунт: вологі і родючі грунти.

Можливо, Вас зацікавить стаття про те, чим корисна жимолость для людини.

Корисну статтю про те, як правильно садити і доглядати за жимолостю Каприфоль, Ви можете дізнатися тут.

Пропонуємо почитати статтю про те, які шкідники і хвороби є у жимолості і як від них позбутися.

2. Жимолость Дропмор Скарлет.

Декоративність: красивоцветущая ліана, молоді пагони якої мають зелено – блакитний відтінок, а на сонці переходять у бордовий. Цвіте жимолость довгими квітками малиново – оранжевого кольору. Цвітіння: червень – перші заморозки. Особливості: приріст протягом року становить 50 див. Грунт: підходить для всіх видів грунтів.

3. Жимолость Голден Трампет.

Декоративність: розкидисте, в'юнка рослина, має яскраві світло – зелені листочки. Квіточки без запаху, жовтого кольору, що переходить в золотисто – мідний забарвлення. Цвітіння: з початку червня, аж до вересня. Особливості: маючи хорошу опору, може зрости у висоту до 4 метрів. Грунт: як правило, дреновані і родючі.

Жимолость Бельгика селект

Жимолость Бельгика селект

4. Жимолость Бельгика селект.

Декоративність: яскраво - зелена ліана з фіолетово – пурпурними квітами, що володіє чудовим ароматом. Плоди мають насичений червоний колір. Цвітіння: ранньоквітнучий сорт. Перше цвітіння в травні — червні, повторне — з липня до перших заморозків. Дозрівання плодів — вересень – жовтень. Особливості: морозостійка жимолость. Грунт: переважно родючий грунт.

5. Жимолость Гекрота.

Декоративність: 4-х метрова зелена ліана, тривалий час радує двоколірними великими квітами, додатковим прикрасою є блискучі червоні плоди. Цвітіння: з червня до перших заморозків, дозрівання плодів — серпень – жовтень. Особливості: неморозоустойчивый сорт, вимагає обов'язкового укриття на зиму. Грунт: родючі і вологі грунти.

6. Жимолость Тельмана.

Декоративність: яскраво – зелена ліана, здатна досягти 7 метрів в довжину. Цінується за красу оранжево – золотистих квіток. Жовті плоди мають невелику форму. Цвітіння: червень – липень, дозрівання плодів — липень – вересень. Особливості: вимоглива до умов свого існування. Грунт: добре дренований, зволожена, досить удобрена.

Нижче ми пропонуємо Вам подивитися відео про цвітінні декоративної жимолості сорту «Приморська»:

Види для грунтопокривного озеленення

Жимолость Бланш сэндмэн

Жимолость Бланш сэндмэн

Для озеленення використовуються наступні почвопокривні рослини:

1. Жимолость Бланш сэндмэн.

Декоративність: чагарник з розлогими гілками. Основний декоративний елемент – білі махрові квіти. Цвітіння: середина червня – перша половина липня. Особливості: використовується як живопліт. Грунт: прекрасно відчуває на всіх видах грунтів.

2. Жимолость Американ б'юті.

Декоративність: чагарник з великими помаранчевими квітками, які не мають запаху. Яскраво – помаранчевих плоди доповнюють красиву картинку. Цвітіння: протягом літа і до вересня, дозрівання ягід — серпень – жовтень. Особливості: жорсткі пагони, слабо обвивають опору. Грунт: добре удобрені і дреновані грунти.

3. Жимолость Брауна.

Декоративність: листопадна ліана з темно – зеленим листям. Рясне цвітіння яскравими і запашними квітами. Цвітіння: як і попередній сорт, з червня по кінець вересня. Особливості: почвопокровная ліана. Грунт: підходять всі види грунтів.

Жимолость приморська Серотин

Жимолость приморська Серотин

4. Жимолость приморська Серотин.

Декоративність: красивоцветущая ліана з темно – зеленим листям, красиво виглядає темно – червоні квіти, які наповнюють свої ароматом весь сад. Цвітіння: червень – серпень, плоди дозрівають у липні – жовтні. Особливості: використовується як красивий чагарник або грунтопокривна рослина. Грунт: вологі, добре дренованим грунтам.

5. Жимолость Грехам томас.

Декоративність: вічнозелена ліана темно – зеленого кольору, яка зберігає свій вигляд навіть взимку. Квітки зібрані в суцвіття жовто – червоного кольору, наповнюють ароматом сад. Плоди мають червоний відтінок. Цвітіння: червень – вересень, у вересні цвітіння повторюється, плодоносить з липня по жовтень. Особливості: на півдні підходить для вертикального озеленення, на півночі використовується як грунтопокривна рослина. Грунт: вологі, родючі грунти.

Жимолость лісова звичайна, або вовча ягода. Плоди використовуються в народній медицині

Зверніть увагу: плоди жимолості декоративної неїстівні!

Посадка жимолості

6

Для ліани потрібно вибирати добре освітлене місце для посадки. В півтіні рослина теж буде себе добре почувати. Перед посадкою необхідно визначитися як жимолость буде використовуватися:

  • для озеленення альтанок, арок;
  • як живопліт;
  • як декоративне грунтопокривна рослина.

Після того як призначення рослини обрано, необхідно підготувати місце для посадки. Більшість видів потребують родючим, добре дренованому грунті, тому в підготовлену яму треба засипати суміш з грунту, мінеральних добрив та перегною.

Важливо знати: якщо ви хочете, щоб у майбутньому ліана значно розрослася по площі, необхідно висаджувати живці не в яму, а в траншею, яку також необхідно підготувати для посадки.

Догляд за виткими ліанами

7

Рослина легко вирощується, і, якщо дотримуватися певних правил, можна отримати красиве прикраса вашого саду, яким будуть захоплюватися довгі роки. У спекотну пору року необхідно забезпечувати хороший полив, але не забудьте про дренаж при посадці. Поливати потрібно, коли немає яскравого сонця: вранці або ввечері.

Після поливу необхідно розпушити грунт під рослиною, щоб запобігти утворенню кірки. Кучеряве молоді пагони потрібно спочатку акуратно кріпити до опори, з часом вони одерев'яніють і будуть міцно прилягати до опорного спорудження.

Обрізати ліану слід на другий рік після посадки. Якщо залишати її у тому вигляді, в якому вона зростає, то жимолость дуже швидко перетворитися в спутаний клубок гілок. Зрізку піддаються отмерзшие пагони. Якщо ви будете іноді оновлювати рослина, обрізають гілки, то отримаєте пишне і довгий цвітіння.

На зиму жимолость потрібно вкривати, навіть якщо вона зимостійка. Робити це потрібно пізньої восени, перед першими заморозками.

Зверніть увагу: рослину потрібно укладати перед укриттям не на голу землю, а на дошки або щільний шар листя.

Коли ліана вже досить довго живе у вашому саду, не варто відчіпляти стебла від опори і закутувати їх, тому що на ній вже сформувалися присоски, які приросли до опори, тим самим можна травмувати рослину по всій його довжині. Вибирайте з 2 варіантів:

  • вертикальне укриття;
  • мульчування грунту навколо куща (Мульчування – покриття Грунту різними матеріалами, наприклад, тирсою).

Відкривати жимолость потрібно ранньою весною, коли мине загроза заморозків, десь у середині квітня.

Це важливо: відкривати кущі потрібно або ввечері, або в дощову погоду, щоб рослина не отримала опіки від яскравого сонця.

Розмноження жимолості

8

Існує кілька видів розмноження жимолості:

  • безпосередня посадка навесні насіння в грунт;
  • живцювання 2 - х річним втечею (навесні присипати землею);
  • укорінення в червні – липні у вологій землі (трав'яниста живцювання).
Є гарна стаття про те, як і коли обрізати жимолость.

Якщо Ви хочете докладніше дізнатися про сорти жимолості Ленінградський Велетень, тоді статтю про неї Ви можете прочитати тут.

Як бачите, вибір сортів жимолості досить великий і догляд за нею не складніше, ніж за іншими ліанами. Рекомендується використовувати жимолость в поєднанні з плетистими трояндами і клематисами.

Пропонуємо Вам подивитися відео про те, як правильно садити і доглядати за жимолостю дикоративной:



Похожие предложения
Дата добавления: 9-06-2017, 18:05
Статьи по теме
Як зробити стіл для ляльок своїми руками: ідеї, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео
Дівчатка обожнюють грати в ляльки, використовуючи при цьому весь простір кімнати і...
Как собрать душевую кабину самостоятельно
Что подразумевается под сборкой душевой кабинки? Основными работами, которые необходимо...
Граб: листяне дерево-довгожитель з цінними властивостями деревини і різноманітністю видів
Граб (латинська назва цієї рослини — Carpinus) — тип відносно невеликих за розміром...
Дизайн вітальні суміщеної з кухнею: сучасне оформлення інтер'єру, відео і фото
Раціональне об'єднання кухні і вітальні - ідея далеко не нова, досить згадати російську...
Ландшафтний дизайн садової ділянки: оформлення маленького саду, клумб, відео і фото
Якщо ви вирішили перетворити свою дачу з городу на зручне і привабливе місце відпочинку...
Припливний клапан в стіну для вентиляції: регулювання, інструкція з встановлення, відео і фото
Для забезпечення квартири свіжим повітрям і його додаткового очищення стінові клапани —...
Аварийное открытие замков: что это и как работает
Любой человек рано или поздно может столкнуться с необходимостью аварийного открытия...
Розсувні міжкімнатні двері своїми руками
Двері і вікна Розсувні двері – зручна конструкція, яка заощадить простір, а...
Як клеїти шпалери встик: які клеїти шпалери легше, який клей використовувати для сатинових, паперових, правила, техніка поклейки
Під час поклейки шпалер головною умовою отримання якісного результату є дотримання...