Як виконується обробка балкона своїми руками? Які оздоблювальні матеріали можна застосувати для цих цілей? Чим викликана необхідність виконання оздоблювальних робіт? На ці та аналогічні питання ми відповімо в рамках цієї статті.
Приклад облицювання лоджії МДФ панелями
Мабуть, почнемо з того, що обробка лоджії своїми руками може бути виконана з трьох причин:
Отже, внутрішня обробка лоджії своїми руками гарантує ряд очевидних переваг. Розглянемо, які методи можна застосувати для виконання оздоблювальних робіт.
Балкон, який необхідно реставрувати сучасними оздоблювальними матеріалами
Вибір методу проведення оздоблювальних робіт в першу чергу залежить від того, утеплений балкон чи ні. Тобто, в залежності від наявності або відсутності скління і утеплення, здійснюється підбір матеріалів і способів їх застосування.
Внутрішня обшивка утеплених балконів виконується з застосуванням наступних матеріалів:
Внутрішня обшивка неутеплених балконів може бути виконана аналогічними матеріалами, але з обов'язковим застосуванням теплоізолюючого шару. В цьому випадку холодне скління буде доповнено теплоізоляцію стін. В результаті експлуатація балкона буде більш комфортною без необхідності в установці опалювального радіатора.
Розглянемо докладніше, як обробити лоджію своїми руками із застосуванням перерахованих вище матеріалів.
Обшивка лоджії вініловими панелями
Панелі та вагонка, виготовлені з полівінілхлориду, це популярний облицювальний матеріал, який характеризується такими якостями:
Важливо: Монтаж полімерних панелей і аналогічних матеріалів виконується на дерев'яну обрешітку. В результаті, обшивка стін буде виступати вперед на ширину бруса, застосованого у решетування, займаючи таким чином певну частину вільного простору.
Для виконання монтажних робіт знадобиться наступний набір інструменту і витратних матеріалів:
Інструкція виконання монтажних робіт наступна:
Розглянемо перераховані пункти докладніше.
Решетування під монтаж стінових панелей
Обрешіткові бруски встановлюються горизонтально, якщо обшивочний матеріал буде розташований вертикально. І навпаки, для того щоб встановити обшивочний матеріал горизонтально, як у випадку з сайдингом, потрібно розташувати бруски вертикально.
Кріплення брусків виконуємо на відстані півметра один від одного. Якщо монтажна поверхня недостатньо рівна, під обрешітку підкладаємо вкладиші, нарізані з фанери. Положення решетування в ході монтажу перевіряємо за допомогою водяного рівня.
Після того як лати встановлена, в неї можна закласти ті або інші комунікації, наприклад, слаботочную або силову проводку. Таке рішення затребуване, якщо лоджія буде використовуватися в якості кабінету або домашньої майстерні.
У проміжок між латами можна закласти теплоізоляцію. Для цих цілей підійде пінопласт або мінеральна вата. Плити пінопласту підбираємо з урахуванням товщини брусків. Мінеральну вату можна придбати товщі бруска, так як вона в ході монтажу спрессуется.
Приклад того, як виконується обробка балкона вагонкою своїми руками
Установка панелей починається від кута. Перша панель по краю шипа прибивають невеликими гвоздиками до решетування. З іншого боку панелі кріплення виконується за допомогою кляймерів. Далі у першу панель вставляється друга і так до кута, де в паз останньої панелі вставляється кутова планка.
Установка стінових панелей в проміжку під склінням
На стику стін з підлогою монтується фінішна планка. Відповідні добірні елементи монтуються в якості обрамлення віконних і дверних прорізів.
Монтаж ПВХ вагонки виконується точно також, як і установка панелей, тільки можна обійтися без кляймерів. Для цього до решетування цвяхами прибиваємо крайку паза.
Приклад обробки стін блок-хаусом
Обробка балкона сайдингом своїми руками виконується на обрешітку і багато в чому схожа з установкою пластикових стінових панелей.
Істотною перевагою сайдинга є те, що цей матеріал випускається не тільки в різних колірних і фактурних виконаннях, але і з різною конфігурацією. Наприклад, можна придбати сайдинг із звичайною плоскою поверхнею, а можна вибрати імітацію круглого бруса.
Монтаж сайдинга для внутрішньої обробки балкона доцільний тільки в тому випадку, якщо ви хочете, щоб обшивка стін імітувала поверхню тих чи інших матеріалів. В інших випадках доцільно застосувати обшивку, розраховану для застосування всередині приміщень, так як сайдинг в більшості випадків використовується для зовнішньої обробки стін.
Обшивка дерев'яною вагонкою з пристроєм прихованої ніші
Оздоблення вагонкою своїми руками не представляє особливої складності. Але важливо розуміти, що, якщо балкон утеплений з одношаровим склінням, краще застосовувати пластикову вагонку, тоді як дерев'яна обшивка - це кращий вибір для утеплення лоджій з більш або менш постійною температурою.
Дерев'яна вагонка характеризується такими якостями як:
Монтаж дерев'яної вагонки
Інструкція установки дерев'яної вагонки багато в чому схожа з монтажем пластикової вагонки. Але, як і при монтажі стінових панелей дерев'яна вагонка фіксується на решетування з допомогою кляймерів.
Буквально відразу ж після закінчення монтажу дерев'яна поверхня покривається спеціальними просоченнями, роблять її менш горючої і більш стійкою до гниття. Після того, як просочення повністю вберуться і висохнуть, деревину можна наносити прозорий лак або суцільний шар фарби.
Гіпсокартонна оздоблення до фарбування
Як обробити балкон своїми руками, використовуючи листи гіпсокартону? Інструкція проведення монтажних робіт не являє собою нічого складного, досить встановити обрешітку із спеціального профілю, а потім обшити решетування листовим матеріалом.
З інструменту і витратних матеріалів для монтажу гіпсокартону потрібно наступне:
Решетування, зібрана з металевого профілю
Монтаж виконується наступним чином:
Важливо: Саморізи вкручуємо з тим розрахунком, щоб їх головка встала урівень з поверхнею листа, але не перекручуємо, інакше саморіз буде провертатися навколо своєї осі і не буде утримувати лист.
до Речі, за допомогою гіпсокартону можна вирівнятися не тільки стіни, але і стельове перекриття.
Приклад використання ОСП для обробки лоджій
Орієнтовно-стружкові плити ОСП встановлюються на стіни приблизно також, як і гіпсокартон. Тобто, робиться обрешітка, на яку кріпиться плитний матеріал.
Відмінною характеристикою ОСП є приваблива фактура за рахунок хаотичного розташування стружки. З цієї причини обробку балкона допомогою ОСП на фінальному етапі не треба буде фарбувати, достатньо буде застосувати прозорий меблевий лак.
Для того щоб з'єднати фрагменти плит в єдине ціле без зяючих зазорів, можна використовувати добірні елементи, які використовуються при монтажі сайдинга або при монтажі дерев'яної вагонки. У верхній і нижній частині стін зазори на стиках можна закрити дерев'яними плінтусами.
Як і у випадку з гіпсокартоном, орієнтовано-стружкові плити можна використовувати для обробки стелі. Але робити однакову обшивку вертикальних і горизонтальних поверхонь на балконі не рекомендується, так як це рішення візуально зменшить простір.
Приклад використання вінілових шпалер під цеглу в інтер'єрі балкона
В ув'язненні кілька слів про самому доступному спосіб внутрішньої обробки лоджії. Поклейка шпалер – самий недорогий і простий в плані реалізації спосіб, що дозволяє самостійно оновити зовнішній вигляд стін.
З асортименту шпалер, представлених у продажу, рекомендуємо вибрати вінілові шпалери. Крім того, безпосередньо перед обклеюванням слід обробити поверхні грунтовкою з високим вмістом антисептика щоб виключити ймовірність появи цвілі.
Внутрішня обробка балкона своїми руками не представляє особливої складності, якщо правильно підібрати матеріали і визначитися зі способом їх застосування.
Є особиста думка про прочитане, чи є які-небудь питання? В такому випадку залиште коментарі до статті.