Утеплення дерев'яного будинку зовні – найефективніший спосіб зниження тепловтрат, який дозволить значно скоротити витрати на опалення і кондиціонування. Тому тим, хто цінує житло з екологічно чистих матеріалів і планує зберегти унікальний мікроклімат будинку з дерева, необхідно вивчити перевірені способи теплозахисту і суворо дотримуватися рекомендації по монтажу.
Технологія утеплення дерев'яного будинку зовні полягає в кріпленні матеріалів до огороджувальній конструкції з метою підвищення теплоізоляційних характеристик будівлі. Проте утеплення стін є не тільки запорукою підтримки оптимального температурного режиму всередині приміщень та забезпечення комфортних умов проживання, але й гарантією продовження строків безремонтної експлуатації споруди. Пов'язано це з тим, що багатошарова конструкція з утеплювача, паро - і гідроізоляційних матеріалів надійно захищає фасад від негативних природних факторів і температурних перепадів.
Деревина – корисний для здоров'я матеріал, який забезпечує сприятливий мікроклімат внутрішніх приміщень. Однак дерево не створює достатнього рівня теплозахисту і потребує утеплення. Єдиним винятком є фасади з клеєного бруса – матеріалу зі специфічними властивостями, який добре утримує тепло за умови, що при зведенні будинку використовувався брус перетином 175х186 або 175х206 мм.
В інших випадках, включаючи фасади з профільованого бруса, необхідно компенсувати високий рівень теплопровідності матеріалу і утеплити огороджувальні конструкції будівель.
Популярним варіантом облицювання при виборі другого способу є газобетонні блоки з високими показниками паропроникності. Основні переваги матеріалу – облицювання забезпечить не тільки значне зниження тепловтрат, але і підвищить морозостійкість і пожежобезпечність будинку з дерева. Крім того, при виборі газобетону не потрібно створення вентильованих зазорів і укладання пароізоляційного шару.
Технологія зовнішнього утеплення стін мінватою полягає у створенні багатошаровій конструкції теплоізоляційного шару утеплювача, паро-, гідроізоляції і облицювання.
Останній штрих – обшивка теплоізоляційного шару дерев'яними брусками (рейками перерізом 40х50 мм) і облицювання. Найпопулярнішими оздоблювальними матеріалами є вагонка, сайдинг, планкен і фасадна дошка.