» » Технологія утеплення дерев'яних стін зовні

Технологія утеплення дерев'яних стін зовні



Ремонт стін

Утеплення дерев'яного будинку зовні – найефективніший спосіб зниження тепловтрат, який дозволить значно скоротити витрати на опалення і кондиціонування. Тому тим, хто цінує житло з екологічно чистих матеріалів і планує зберегти унікальний мікроклімат будинку з дерева, необхідно вивчити перевірені способи теплозахисту і суворо дотримуватися рекомендації по монтажу.

Технологія утеплення дерев'яного будинку зовні полягає в кріпленні матеріалів до огороджувальній конструкції з метою підвищення теплоізоляційних характеристик будівлі. Проте утеплення стін є не тільки запорукою підтримки оптимального температурного режиму всередині приміщень та забезпечення комфортних умов проживання, але й гарантією продовження строків безремонтної експлуатації споруди. Пов'язано це з тим, що багатошарова конструкція з утеплювача, паро - і гідроізоляційних матеріалів надійно захищає фасад від негативних природних факторів і температурних перепадів.

утеплення дерев'яних стін зовні фото

Утеплення дерев'яних стін: що потрібно знати?

Деревина – корисний для здоров'я матеріал, який забезпечує сприятливий мікроклімат внутрішніх приміщень. Однак дерево не створює достатнього рівня теплозахисту і потребує утеплення. Єдиним винятком є фасади з клеєного бруса – матеріалу зі специфічними властивостями, який добре утримує тепло за умови, що при зведенні будинку використовувався брус перетином 175х186 або 175х206 мм.

В інших випадках, включаючи фасади з профільованого бруса, необхідно компенсувати високий рівень теплопровідності матеріалу і утеплити огороджувальні конструкції будівель.

Способи утеплення дерев'яних стін зовні:

  1. З використанням мінеральної вати – ідеальний варіант для теплоізоляції дерев'яних стін. Відмітні особливості утеплювача – мала гігроскопічність, пожежна безпека, довговічність, екологічність, низький коефіцієнт теплопровідності, стійкість до появи цвілі, грибків та комах.
мінеральна вата фото
  1. З укладанням утеплювача між облицюванням і деревиною – популярне рішення при теплоізоляції брусових стін. В якості зовнішнього облицювання використовуються дрібні блоки, цегла, бетонні або керамічні камені. Головне при виборі цього способу – створити повітряну вентильований прошарок зовні утеплювача для видалення з деревини надлишків вологи.

Популярним варіантом облицювання при виборі другого способу є газобетонні блоки з високими показниками паропроникності. Основні переваги матеріалу – облицювання забезпечить не тільки значне зниження тепловтрат, але і підвищить морозостійкість і пожежобезпечність будинку з дерева. Крім того, при виборі газобетону не потрібно створення вентильованих зазорів і укладання пароізоляційного шару.

Утеплення фасадів мінватою: опис технології

Технологія зовнішнього утеплення стін мінватою полягає у створенні багатошаровій конструкції теплоізоляційного шару утеплювача, паро-, гідроізоляції і облицювання.

Технологія зовнішнього утеплення стін картинка

Технологія утеплення:

  1. Укласти пароізоляційну плівку і закріпити на поверхні. При укладанні матеріалу на стіни з круглих колод досить укласти ізоляцію на підготовлену поверхню – обробити конструкцію протигрибкової емульсією. Якщо планується укладання пароізоляції на гладку поверхню, то необхідно спочатку набити вузькі вертикальні рейки кроком 1 м, а потім закріпити матеріал.
  2. Монтаж каркаса. Закріпити вертикально дерев'яні бруси на ребро так, щоб крок між ними був на 10-20 мм менше, ніж ширина теплоізолятора.
Монтаж каркасу для утеплення стін фото
  1. Укласти утеплювач між дошками каркаса максимально щільно, без щілин.
  2. Укласти гідроізоляційну плівку утеплювач внахлест (5-10 см) і закріпити до дощок каркаса за допомогою скоб або цвяхів. Стики гідроізоляційної плівки необхідно герметизувати за допомогою самоклеючої плівки.
Укласти гідроізоляційну плівку фото

Останній штрих – обшивка теплоізоляційного шару дерев'яними брусками (рейками перерізом 40х50 мм) і облицювання. Найпопулярнішими оздоблювальними матеріалами є вагонка, сайдинг, планкен і фасадна дошка.



Похожие предложения
Дата добавления: 30-06-2017, 15:24
Статьи по теме
Карнизы с багетной планкой - изящное украшение интерьера
Карнизы с багетной планкой - настоящее украшение любого интерьера. Их не нужно прятать...
Отрута від колорадського жука - найефективніші препарати
Для отримання хорошого врожаю посадити насіння і регулярно поливати їх часто...
33 популярні сорти суниці: докладний опис і барвисті фото
Суниця починає цвітіння в кінці весни, закінчує в середині літа. Росте суниця в...
Як побудувати дерев'яний паркан на дачі своїми руками
Ландшафтний дизайн Кожен, хто має власний будинок, замислюється над тим, як зекономити...
Як зробити тачку своїми руками - креслення садової візки
Спробуйте обійтися без тачки на дачі або в заміському будинку, не вийде. Вона необхідна...
Препарат Епін — реальна допомога кімнатним рослинам
Любителі квітів частенько користуються таким засобом, як Епін для кімнатних рослин,...
Настольные светильники в интерьере
​Настольный светильник – это не только функциональный предмет интерьера, но и его...
Самостійно встановлюємо дерев'яні вікна
Двері і вікна Сьогодні багато людей хочуть замінити свої старі вікна сучасними і...
Садовая лавочка - неотъемлемый атрибут отдыха
Создать комфортные условия для отдыха на территории загородного дома можно с помощью...