» » Плаваючий пол: суха стяжка та інші види, конструкція і пристрій, технологія, відео і фото

Плаваючий пол: суха стяжка та інші види, конструкція і пристрій, технологія, відео і фото



Як зробити плаваюча підлога своїми руками? Я докладно розповім вам, що це за конструкція і як самому змонтувати такі підлоги. А в якості бонусу запропоную 3 способи монтажу плаваючих систем.

Плаваючі підлоги як одна з складових комфорту в будинку.

Плаваючі підлоги як одна з складових комфорту в будинку.

Принцип облаштування та принади плаваючих підлог

Конструкція і пристрій плаваючих підлог до самого поняття плавання має вельми віддалене відношення. Як показує досвід, плутанина виникає тому, що всі новачки смутно уявляють пристрій плаваючої підлоги .

Дана технологія була названа плаваючою з-за того, що фінішне покриття не передбачає жорсткого кріплення до стін, ні до самої основи підлоги. Простіше кажучи, плаваюча підлога — це чистової настил, покладений на м'яку підкладку і ніяк не закріплений щодо капітальних конструкцій.

Переклад:

  • Звукоізоляція підлоги. Пристрій плаваючої підлоги зроблено за аналогією з бутербродом, де між чорновою і чистовою покриттям є пориста звукоізолююча прокладка;
  • Утеплення. Холодне бетонну основу можна чудово утеплити, змонтувавши проміжний пористий шар;
Незалежна стяжка на бетонній основі.

Незалежна стяжка на бетонній основі.

  • Монтаж підлоги на грунті. Конструкція плаваючої підлоги не тільки відмінно підходить під паркет або ламінат, за допомогою цієї технології можна облаштувати незалежну бетонну стяжку практично на будь-кривий поверхні, аж до відкритого Грунту. Я таким способом заливав плаваючі підлоги в гаражі, але про це трохи пізніше;
  • Чиста і проста робота. Якщо вам необхідно вирівняти основу і ви не хочете зв'язуватися з брудними бетонними роботами, для вас є суха стяжка, яка також відноситься до даної технології. Плюс таку стяжку можна змонтувати в багато разів швидше, ніж бетонний аналог, причому своїми руками;
Монтаж настилу на суху стяжку.

Монтаж настилу на суху стяжку.

  • Монтаж теплої підлоги. І нарешті, всім нам добре відома технологія «Тепла підлога», також є різновид розглянутої методики.
Тепла підлога на екструдовані пінополістиролі за сухої стяжки.

Тепла підлога на екструдовані пінополістиролі за сухої стяжки.

У даній ніші є 3 основних напрямки, їх відмінності залежать від того, який вид підлоги, точніше його верхнього шару, який матеріал використовується для облаштування пористої підкладки, і для яких цілей ви все це збираєтеся затівати.

Технологія шип-паз найбільш часто зустрічається.

Технологія шип-паз найбільш часто зустрічається.

  1. Збірно-розбірні конструкції. У побутовому секторі самим затребуваним напрямком є збірні плаваючі підлоги. Багато виробників намагаються представити свою продукцію як окремий, ексклюзивний вигляд підлоги, так от, до збірних конструкцій відносяться всі покриття, що з'єднуються по системі шип-паз. Сюди входять підлоги з шпунтованої дошки, ламінат та паркетна підлога.
Монтаж настилу з покриттям з натуральної пробки.

Монтаж настилу з покриттям з натуральної пробки.

  1. Суха стяжка. Була придумана для простого виправлення викривлень та інших дефектів основи:
    • на криву основу насипається сипкий і міцний матеріал;
    • він вирівнюється по горизонту;
    • на ньому збирається монолітний щит з міцних аркушів;
  2. Міцна бетонна стяжка. Заливка плаваючої підлоги бетоном може виконуватися як на основі листового утеплювача, приміром, екструдованого пінополістиролу, так і на сипучої підкладці. Головною відмінною рисою тут є висока міцність таких підлог.
Заливка бетонної стяжки на основу з екструдованого пінополістиролу.

Заливка бетонної стяжки на основу з екструдованого пінополістиролу.

Як монтуються плаваючі системи

Хоча влаштовані всі плаваючі підлоги аналогічно, тим не менше, різниця в монтажі основних видів досить суттєва, тому вам слід спочатку визначитися для чого вам це потрібно, а вже потім вибирати вид конструкції.

Спосіб № 1. Монтаж збірних конструкцій

До збірних конструкцій відносяться практично всі покриття, що з'єднуються по системі шип-паз. Причому тут не настільки важливо з чого вони зроблені, а також, яка конфігурація і розміри елементів плаваючий пол.

Види замків на збірних підлогах.

Види замків на збірних підлогах.

Розписувати однакову технологію кілька разів я не бачу сенсу, тому зупинюся на одному з найпоширеніших нині варіантів, облаштуванні ламінату з плаваючою технології:

При укладанні будь-якого фінішного покриття монтованої за збірної плаваючою технології дуже важливо щоб основа була ідеально рівною.

  • Невеликі вибоїни чи напливи погоди не зроблять, їх можна замазати шпаклівкою, або збити зубилом. В даному випадку важливо щоб не було великих перепадів по площині і горизонту;
  • Якщо перепади в площині перевищують 10 мм, то доведеться заливати вирівнюючу стяжку. Дешевше звичайно встановити маяки і вирівняти стяжку з ним, про цю технологію я розповім трохи пізніше;
  • Але якщо у вашому помешканні не дуже високі стелі, та ще ви самі ніколи не заливали стяжку по горизонту, повірте, краще витратитися і купити будівельну суміш, яка вирівнюється сама, вона так і називається «стяжка».
ИллюстрацияПошаговая техніка заливкиСамовирівнююча суміш.

Берете готову самовирівнюється суміш від «Ceresit» або іншого виробника, якому ви довіряєте.table_pic_1Заливка самовирівнюється стяжки.

  • Розводьте суміш водою;
  • Виливаєте розчин на підлогу.
table_pic_2Голчастий валик.

Потихеньку розкатуєте голчастим валиком, поки вона рівномірно не розподілиться по всій площині.

Далі сила земного тяжіння зробить все за вас. До речі на будь-такої суміші є докладна інструкція.

Отже, міцне і ідеально рівну дерев'яну або бетонну основу у нас є. Тепер нашу основу під плаваючу підлогу потрібно гідроізолювати.

Для збірних конструкцій не має сенсу робити потужну і дорогу гідроізоляцію, я в таких випадках просто застеляю кімнату поліетиленовою плівкою. Але врахуйте, будь гідроізоляція повинна монтуватися з нахлестом на стіни, як мінімум до рівня чистового покриття, зайве потім одріжете.

Поліетиленова плівка для гідроізоляції підлоги в квартирі.

Поліетиленова плівка для гідроізоляції підлоги в квартирі.

Тепер нам потрібно облаштувати ту саму пористу прокладку:

  • Використання ізолону. Якщо це міська квартира на якому-небудь з середніх поверхів, то утеплювати основу вам не потрібно, адже під вами тепле приміщення. В цьому випадку для звукоізоляції часто досить настелити ізолон (спінений поліетилен) товщиною близько 1 см або м'яку пробку в рулонах;
Фольгований ізолон для плаваючих підлог.

Фольгований ізолон для плаваючих підлог.

  • Використання плит полістиролу. Мешканцям перших поверхів бетонну підлогу бажано утеплити. Я в цьому випадку вниз укладаю шар пінопласту або екструдованого пінополістиролу з щільністю від 35 кг/м3, поверх якого стелю все той же ізолон (0,5 см);
  • Використання мінераловатних плит. Є ще варіант замість екструдованого пінополістиролу з ізолон укласти плити мінеральної вати з високою щільністю і накрити поліетиленом.
Плити мінеральної вати в якості основи під плаваючий пол.

Плити мінеральної вати в якості основи під плаваючий пол.

Далі нам залишається тільки змонтувати чистове покриття. Як ви пам'ятаєте плаваючий пол не повинен бути жорстко пов'язаний зі стінами, тому між ними і настилом ми будемо вставляти клини товщиною 7-10 мм

як клинів при монтажі збірних конструкцій можна використовувати будь-який підручний матеріал, головне щоб всі вони мали однакову товщину. Сюди чудово підійдуть дерев'яні штапики, шматочки гіпсокартону або ті ж обрізки тонкого листового пінопласту.

Монтажні прокладки по периметру настилу.

Монтажні прокладки по периметру настилу.

При монтажі покриттів зроблених за технологією шип-паз є золоте правило: стики між планками у суміжних рядах не повинні збігатися між собою. Принцип приблизно той же, що і в цегельній кладці.

ИллюстрацияТехнология монтажу збірних підлогових покриттів.table_pic_3
  • Ставите клини і упираете в них стартову планку;
  • Далі в торець вставляєте наступну і так, поки не дійдете до кінця ряду;
  • Як правило, крайню межу в рядку доводиться підрізати. Якщо обрізок вийшов не менше третини від довжини планки, то він вставляється в «голову» наступного ряду;
  • Так поступово збирається вся площина. В кінці витягуються клини і на їх місце монтуються плінтуса.

Облаштовуючи плаваюча підлога, ні в якому разі не можна плінтуса кріпити до чистовому покриттю, вони фіксуються тільки на стінах. Причому бажано, щоб між плінтусом і підлогою залишався зазор близько 1 мм. Цей зазор можна потім замазати силіконом, щоб не проникала вода або залишити як є.

Спосіб № 2. Як робити суху стяжку

Суха стяжка вибирається власниками досить часто, причин тут кілька:

  • Вона значно легше бетонної аналога;
  • Під такі плаваючі підлоги не потрібно вирівнювати поверхню тут сама технологія передбачає вирівнювання;
  • Даний вид облаштування вважається відносно чистим;
  • У плані роботи суху стяжку зробити своїми руками значно легше.
Загальна схема пристрою сухої стяжки.

Загальна схема пристрою сухої стяжки.

Як і в попередньому випадку починається робота з прибирання кімнати і настилання суцільного шару поліетиленової плівки, з заходом на стіни вище чистового покриття.

В даному випадку клини ми використовувати не будемо, замість них, по периметру кімнати на стінах кріпиться демпферна стрічка. Зараз практично повсюдно майстри використовують стрічку зі спіненого поліетилену товщиною близько 10 мм

Тепер нам потрібно визначитися з рівнем майбутнього чистового покриття, точніше з горизонтальною площиною, по якій ми будемо вирівнювати суху засипку. Для цього на стінах по периметру кімнати наносяться мітки.

Принцип розмітки для монтажу сухої стяжки.

Принцип розмітки для монтажу сухої стяжки.

Мінімальна товщина сухої відсипання становить 20 мм, максимуму тут як такого немає, але простіше монтувати відсипання товщиною порядку 50 мм.

Добре якщо у вас є лазерний рівень, з його допомогою такі позначки робляться за пару хвилин. В іншому випадку потрібно буде купити гідроуровень і розмітити майбутню стяжку по ньому.

Гідроуровень для розмітки.

Гідроуровень для розмітки.

Тепер хотілося б трохи сказати про самому матеріалі сухої стяжки. В теорії таку конструкцію можна монтувати на будь-який міцний сипкий матеріал, на практиці ж найчастіше використовується керамзитний пісок.

Звичайний керамзит брати не можна, він занадто великий і з часом дасть усадку, нам потрібен саме керамзитний пісок з фракцією 1-5 мм Лідером на даному ринку вважається німецький виробник «Knauf».

Керамзитная засипка від «Knauf».

Керамзитная засипка від «Knauf».

З власного досвіду можу порадити засипку Мінської фірми, що випускається під маркою «Компэвит», за якістю вона набагато краще, плюс пилу від неї менше.

Керамзитная засипка від марки «Компэвит».

Керамзитная засипка від марки «Компэвит».

Російський Серпухівський керамзитний завод випускає суху стяжку під маркою «РДС» щодо якості продукції поступається тільки білорусам, від німецького піску «Knauf» цей товар нічим не відрізняється. У мене навіть склалося враження, що їх фасують з однієї купи, тільки ціна різна.

Засипка від вітчизняного виробника «РДС».

Засипка від вітчизняного виробника «РДС».

Суха стяжка виводиться по маяках, тому спочатку нам потрібно виставити самі маяки. Порівняно з заливкою бетонної стяжки, техніка виставлення маяків тут трохи інша.

Основний інструмент:

  • двометрове штукатурне правило;
  • двометровий будівельний рівень.
Загальна схема укладання сухої стяжкиtable_pic_4Маяки з CD профілів для сухої стяжки. Починати треба з далекого від входу кутка. Маяки можна встановлювати в будь-якому напрямку, але зручніше це робити у напрямку до виходу.

В якості маяків я використовую звичайні стельові профілі CD від конструкцій під гіпсокартон.table_pic_5Перевірка горизонту на маяках рівнем.

Спочатку насипається уздовж стіни гірку керамзитного піску по довжині наших маяків.

Приблизно через півтора метра від цієї гірки робимо наступну, таку ж і так поки не дійдемо до протилежної стіни.

Маяки як би притапливаются в керамзитний пісок:

  • Перший маяк ми звіряємо по мітках на стіні;
  • Другий і наступні маяки також притапливаем в пісок і виставляємо по першому за допомогою двометрового рівня.
table_pic_6Вирівнюємо засипку по маяках.

Далі заповнюємо простір між маяками керамзитным піском з таким розрахунком, щоб пісок ледве покривав наші маяки.

Після чого беремо правило, злегка спиратися його на маяки і вирівнюємо пісок під нуль.table_pic_7Вирівняна стяжка.

Залишати маяки у масиві не можна, тому як якщо відсипання дасть усадку, в районі маяків площину може викривитися.

Щоб можна було безпечно пересуватися по вирівняній піску, на пісок кладуть плити ГВЛ, такі собі імпровізовані острівці.

Тепер дуже акуратно витягуємо наші маяки, пересуваючись по острівців, підсипаємо нерівності піском і відразу вирівнюємо металевим шпателем з широким лезом від 30 див.

Укладання ГВЛ на суху стяжку.

Укладка ГВЛ на суху стяжку.

Коли настил з ГВЛ листів зібраний, стики між листами і капелюшки саморезов шпаклюються і весь настил грунтується грунтом глибокого проникнення. Далі ви можете приступати до монтажу будь-якого фінішного покриття, від лінолеуму до паркету або кахлю.

Спосіб № 3. Облаштування бетонної стяжки

Незалежна бетонна стяжка вважається найбільш капітальним варіантом. Вона довговічна, не боїться вологи, на неї можна монтувати великовагове устаткування або меблі і до речі, варто цілком прийнятних грошей. Єдиний мінус полягає в тому, що це важка і брудна робота.

Як я і обіцяв, я розповім, як облаштовується така стяжка по грунту. Цей варіант добре працює при будівництві гаражів та інших технічних або підсобних приміщень. Тут навіть якщо фундамент дасть усадку, стяжка не трісне.

Бетонна стяжка поверх керамзитной подушки в розрізі.

Бетонна стяжка поверх керамзитной подушки в розрізі.

  • В теорії можна просто утрамбувати грунт і настелити на нього шар гідроізоляції, але я пішов трохи далі, я зробив виїмку грунту на 100 мм, засинав на це місце глину, злегка змочив її і добре утрамбовал. В результаті я отримав міцний глиняний затвор;
  • Тепер на дно з заходом на стіни настилається гідроізоляція, я використовував технічний поліетилен 200 мікрон, адже внизу у мене був ще глиняний затвор. А взагалі грунт рекомендують застеляти як мінімум руберойдом;
  • Після цього я змонтував по периметру демпферну стрічку з шматків ізолон і засипав в цей котлован звичайний керамзит на 250 мм. Перед засипанням я змішував керамзит з середньої та дрібної фракцією, так щоб подушка вийшла більш щільною і не просіла;
  • Керамзитную подушку я вирівнював правилом, але без маяків просто на око. Поверх подушки у мене лягла армуюча сітка з вічком 50 мм і товщиною дроту 4 мм;
Маяки встановлені на керамзитной подушці з армуванням.

Маяки встановлені на керамзитной подушці з армуванням.

  • Тепер прийшов час виставляти маяки. Щоб їх виставити на таку хитку основу я замешивал невеликими порціями гіпс, робив з нього пірамідки і поки гіпс не схопився, притапливал в нього за рівнем маяки з вуглепластика.

Вважається, що для гаража під легкову машину досить стяжки товщиною 50 мм, але я звик все робити з запасом і заливав стяжку 70 мм. Спочатку я залив шар бетону товщиною 30-40 мм, на нього поклав ще один шар армуючої сітки, після чого порціями заливав цементно-піщаний розчин і вирівнював його правилом по маяках.

При заливці незалежної бетонної стяжки маяки можна не прибирати. В даному випадку я спеціально купив маяки з вуглепластика, щоб з часом вони не згнили і верхній шар бетону в цих місцях не почав відшаровуватися.

Стяжка з керамзиту в квартирі.

Стяжка з керамзиту в квартирі.

Приблизно також заливається незалежна бетонна стяжка з керамзиту і в житлових приміщеннях. Тільки там керамзит засипається не менше ніж на 150 мм, а саму можна заливати стяжку товщиною близько 30 мм, з одним шаром армуючої сітки.

Але самі надійні, теплі і довговічні плаваючі підлоги ви отримаєте, якщо в якості пористої прошарку укладіть екструдований пінополістирол щільністю 35 кг/м3. Єдина складність тут в тому, що ці плити повинні укладатися на рівну основу.

Армована стяжка на екструдовані пінополістирол.

Армована стяжка на екструдовані пінополістирол.

Поверх піску кладете плити екструдованого пінополістиролу, на них армуючу сітку, маяки і заливаєте по маяках бетонну стяжку. Маяки тут можна виставляти як на гіпс, так і на саморізи. Тобто вкручиваете в утеплювач довгі саморізи, ставите на них маяки і регулюєте висоту маяків вкручування шурупів.

Схема армованої стяжки на плитному утеплювачі.

Схема армованої стяжки на плитному утеплювачі.

Висновок

Сподіваюся, я розвіяв всі ваші упередження з приводу плаваючих підлог. На фото і відео в цій статті деякі аспекти теми розкриті наочно, а якщо залишилися питання про плаваючий пол — пишіть в коментарі, поговоримо.



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 17:57
Статьи по теме
Огляд дизайну будинків і котеджів в Харкові від дизайн-студії "ХАТА DESIGN"
Вважається, що чим просторіше житло, тим воно комфортніше. Це дійсно так. Але не у всіх...
Для чего нужен аккумуляторный опрыскиватель
Владельцы садов, огородов и земельных участков значительное количество времени тратят...
Касетні підвісні стелі: види і технологія монтажу
Оздоблення стелі Касетні стелі – один з найбільш вдалих видів підвісних конструкцій з...
Неловкие темы для разговора, укрепляющие отношения
Жизнь часто вносит коррективы в наши планы. Конфузы, неурядицы, неудобные ситуации и...
Посадка дині на розсаду - відповіді на хвилюючі питання про посіві насіння в домашніх умовах
В південних районах Росії вирощування дині – не рідкість, а в середніх і північних...
Двері з ПВХ-покриттям: дешево - не означає погано
Рано чи пізно кожна людина стикається з питанням вибору і установки двері. Досить...
Стелі з гіпсокартону для спальні: однорівневі і багаторівневі конструкції, відео і фото
Вітаю, камради! Сьогодні я розповім, як створюються гіпсокартонні конструкції при...
Догляд за газоном: корисні поради та рекомендації
Ландшафтний дизайн Кожен хоче мати рівний газон без найменших дефектів. Він буде...
Декоративні трави в ландшафтному дизайні дачної ділянки
Можливості застосування декоративних трав для саду, фото та назви необхідні дачникові...