Як зробити плаваюча підлога своїми руками? Я докладно розповім вам, що це за конструкція і як самому змонтувати такі підлоги. А в якості бонусу запропоную 3 способи монтажу плаваючих систем.
Плаваючі підлоги як одна з складових комфорту в будинку.
Конструкція і пристрій плаваючих підлог до самого поняття плавання має вельми віддалене відношення. Як показує досвід, плутанина виникає тому, що всі новачки смутно уявляють пристрій плаваючої підлоги .
Дана технологія була названа плаваючою з-за того, що фінішне покриття не передбачає жорсткого кріплення до стін, ні до самої основи підлоги. Простіше кажучи, плаваюча підлога — це чистової настил, покладений на м'яку підкладку і ніяк не закріплений щодо капітальних конструкцій.
Переклад:
Незалежна стяжка на бетонній основі.
Монтаж настилу на суху стяжку.
Тепла підлога на екструдовані пінополістиролі за сухої стяжки.
У даній ніші є 3 основних напрямки, їх відмінності залежать від того, який вид підлоги, точніше його верхнього шару, який матеріал використовується для облаштування пористої підкладки, і для яких цілей ви все це збираєтеся затівати.
Технологія шип-паз найбільш часто зустрічається.
Монтаж настилу з покриттям з натуральної пробки.
Заливка бетонної стяжки на основу з екструдованого пінополістиролу.
Хоча влаштовані всі плаваючі підлоги аналогічно, тим не менше, різниця в монтажі основних видів досить суттєва, тому вам слід спочатку визначитися для чого вам це потрібно, а вже потім вибирати вид конструкції.
До збірних конструкцій відносяться практично всі покриття, що з'єднуються по системі шип-паз. Причому тут не настільки важливо з чого вони зроблені, а також, яка конфігурація і розміри елементів плаваючий пол.
Види замків на збірних підлогах.
Розписувати однакову технологію кілька разів я не бачу сенсу, тому зупинюся на одному з найпоширеніших нині варіантів, облаштуванні ламінату з плаваючою технології:
При укладанні будь-якого фінішного покриття монтованої за збірної плаваючою технології дуже важливо щоб основа була ідеально рівною.
Берете готову самовирівнюється суміш від «Ceresit» або іншого виробника, якому ви довіряєте.Заливка самовирівнюється стяжки.
Потихеньку розкатуєте голчастим валиком, поки вона рівномірно не розподілиться по всій площині.
Далі сила земного тяжіння зробить все за вас. До речі на будь-такої суміші є докладна інструкція.
Отже, міцне і ідеально рівну дерев'яну або бетонну основу у нас є. Тепер нашу основу під плаваючу підлогу потрібно гідроізолювати.
Для збірних конструкцій не має сенсу робити потужну і дорогу гідроізоляцію, я в таких випадках просто застеляю кімнату поліетиленовою плівкою. Але врахуйте, будь гідроізоляція повинна монтуватися з нахлестом на стіни, як мінімум до рівня чистового покриття, зайве потім одріжете.
Поліетиленова плівка для гідроізоляції підлоги в квартирі.
Тепер нам потрібно облаштувати ту саму пористу прокладку:
Фольгований ізолон для плаваючих підлог.
Плити мінеральної вати в якості основи під плаваючий пол.
Далі нам залишається тільки змонтувати чистове покриття. Як ви пам'ятаєте плаваючий пол не повинен бути жорстко пов'язаний зі стінами, тому між ними і настилом ми будемо вставляти клини товщиною 7-10 мм
як клинів при монтажі збірних конструкцій можна використовувати будь-який підручний матеріал, головне щоб всі вони мали однакову товщину. Сюди чудово підійдуть дерев'яні штапики, шматочки гіпсокартону або ті ж обрізки тонкого листового пінопласту.
Монтажні прокладки по периметру настилу.
При монтажі покриттів зроблених за технологією шип-паз є золоте правило: стики між планками у суміжних рядах не повинні збігатися між собою. Принцип приблизно той же, що і в цегельній кладці.
ИллюстрацияТехнология монтажу збірних підлогових покриттів.Облаштовуючи плаваюча підлога, ні в якому разі не можна плінтуса кріпити до чистовому покриттю, вони фіксуються тільки на стінах. Причому бажано, щоб між плінтусом і підлогою залишався зазор близько 1 мм. Цей зазор можна потім замазати силіконом, щоб не проникала вода або залишити як є.
Суха стяжка вибирається власниками досить часто, причин тут кілька:
Загальна схема пристрою сухої стяжки.
Як і в попередньому випадку починається робота з прибирання кімнати і настилання суцільного шару поліетиленової плівки, з заходом на стіни вище чистового покриття.
В даному випадку клини ми використовувати не будемо, замість них, по периметру кімнати на стінах кріпиться демпферна стрічка. Зараз практично повсюдно майстри використовують стрічку зі спіненого поліетилену товщиною близько 10 мм
Тепер нам потрібно визначитися з рівнем майбутнього чистового покриття, точніше з горизонтальною площиною, по якій ми будемо вирівнювати суху засипку. Для цього на стінах по периметру кімнати наносяться мітки.
Принцип розмітки для монтажу сухої стяжки.
Мінімальна товщина сухої відсипання становить 20 мм, максимуму тут як такого немає, але простіше монтувати відсипання товщиною порядку 50 мм.
Добре якщо у вас є лазерний рівень, з його допомогою такі позначки робляться за пару хвилин. В іншому випадку потрібно буде купити гідроуровень і розмітити майбутню стяжку по ньому.
Гідроуровень для розмітки.
Тепер хотілося б трохи сказати про самому матеріалі сухої стяжки. В теорії таку конструкцію можна монтувати на будь-який міцний сипкий матеріал, на практиці ж найчастіше використовується керамзитний пісок.
Звичайний керамзит брати не можна, він занадто великий і з часом дасть усадку, нам потрібен саме керамзитний пісок з фракцією 1-5 мм Лідером на даному ринку вважається німецький виробник «Knauf».
Керамзитная засипка від «Knauf».
З власного досвіду можу порадити засипку Мінської фірми, що випускається під маркою «Компэвит», за якістю вона набагато краще, плюс пилу від неї менше.
Керамзитная засипка від марки «Компэвит».
Російський Серпухівський керамзитний завод випускає суху стяжку під маркою «РДС» щодо якості продукції поступається тільки білорусам, від німецького піску «Knauf» цей товар нічим не відрізняється. У мене навіть склалося враження, що їх фасують з однієї купи, тільки ціна різна.
Засипка від вітчизняного виробника «РДС».
Суха стяжка виводиться по маяках, тому спочатку нам потрібно виставити самі маяки. Порівняно з заливкою бетонної стяжки, техніка виставлення маяків тут трохи інша.
Основний інструмент:
В якості маяків я використовую звичайні стельові профілі CD від конструкцій під гіпсокартон.Перевірка горизонту на маяках рівнем.
Спочатку насипається уздовж стіни гірку керамзитного піску по довжині наших маяків.
Приблизно через півтора метра від цієї гірки робимо наступну, таку ж і так поки не дійдемо до протилежної стіни.
Маяки як би притапливаются в керамзитний пісок:
Далі заповнюємо простір між маяками керамзитным піском з таким розрахунком, щоб пісок ледве покривав наші маяки.
Після чого беремо правило, злегка спиратися його на маяки і вирівнюємо пісок під нуль.Вирівняна стяжка.
Залишати маяки у масиві не можна, тому як якщо відсипання дасть усадку, в районі маяків площину може викривитися.
Щоб можна було безпечно пересуватися по вирівняній піску, на пісок кладуть плити ГВЛ, такі собі імпровізовані острівці.
Тепер дуже акуратно витягуємо наші маяки, пересуваючись по острівців, підсипаємо нерівності піском і відразу вирівнюємо металевим шпателем з широким лезом від 30 див.
Укладка ГВЛ на суху стяжку.
Коли настил з ГВЛ листів зібраний, стики між листами і капелюшки саморезов шпаклюються і весь настил грунтується грунтом глибокого проникнення. Далі ви можете приступати до монтажу будь-якого фінішного покриття, від лінолеуму до паркету або кахлю.
Незалежна бетонна стяжка вважається найбільш капітальним варіантом. Вона довговічна, не боїться вологи, на неї можна монтувати великовагове устаткування або меблі і до речі, варто цілком прийнятних грошей. Єдиний мінус полягає в тому, що це важка і брудна робота.
Як я і обіцяв, я розповім, як облаштовується така стяжка по грунту. Цей варіант добре працює при будівництві гаражів та інших технічних або підсобних приміщень. Тут навіть якщо фундамент дасть усадку, стяжка не трісне.
Бетонна стяжка поверх керамзитной подушки в розрізі.
Маяки встановлені на керамзитной подушці з армуванням.
Вважається, що для гаража під легкову машину досить стяжки товщиною 50 мм, але я звик все робити з запасом і заливав стяжку 70 мм. Спочатку я залив шар бетону товщиною 30-40 мм, на нього поклав ще один шар армуючої сітки, після чого порціями заливав цементно-піщаний розчин і вирівнював його правилом по маяках.
При заливці незалежної бетонної стяжки маяки можна не прибирати. В даному випадку я спеціально купив маяки з вуглепластика, щоб з часом вони не згнили і верхній шар бетону в цих місцях не почав відшаровуватися.
Стяжка з керамзиту в квартирі.
Приблизно також заливається незалежна бетонна стяжка з керамзиту і в житлових приміщеннях. Тільки там керамзит засипається не менше ніж на 150 мм, а саму можна заливати стяжку товщиною близько 30 мм, з одним шаром армуючої сітки.
Але самі надійні, теплі і довговічні плаваючі підлоги ви отримаєте, якщо в якості пористої прошарку укладіть екструдований пінополістирол щільністю 35 кг/м3. Єдина складність тут в тому, що ці плити повинні укладатися на рівну основу.
Армована стяжка на екструдовані пінополістирол.
Поверх піску кладете плити екструдованого пінополістиролу, на них армуючу сітку, маяки і заливаєте по маяках бетонну стяжку. Маяки тут можна виставляти як на гіпс, так і на саморізи. Тобто вкручиваете в утеплювач довгі саморізи, ставите на них маяки і регулюєте висоту маяків вкручування шурупів.
Схема армованої стяжки на плитному утеплювачі.
Сподіваюся, я розвіяв всі ваші упередження з приводу плаваючих підлог. На фото і відео в цій статті деякі аспекти теми розкриті наочно, а якщо залишилися питання про плаваючий пол — пишіть в коментарі, поговоримо.