Сучасні опалювальні системи неможливо уявити без вдало підібраного циркуляційного теплового насоса. Саме він сприяє руху теплоносія по опалювальних магістралей, його використовують для обігріву великих площ зі складними конструкціями рециркуляції.
У розташованих за містом будинках і дачах часто проводиться монтаж з подібною системою. Якщо найближчим часом будинку належить установка циркуляційного насоса, то потрібно знати, як його правильно обрати, так як ефективність тепловіддачі опалювальної системи залежить від його технічних характеристик.
Будова теплового насоса зсередини (натисніть для збільшення)
Примусова циркуляція теплового носія головна функція виконується циркуляційним насосом, він дозволяє скасувати використання труб великого діаметру і монтаж котла в нижчій точці.Забезпечує за короткий час швидкий нагрів повітря в приміщенні, завдяки продуктивності і великим напором, що дозволяє впоратися з водяним опором системи опалення закритого і відкритого типів.
Корпус насоса виготовлений з нержавіючої сталі, до нього проведена електрична обмотка в комплектації з ротором. При подачі струму крильчатка, прикріплена на валу ротора, методом обертання забезпечує теплообмін, долаючи опір гідравліки, таким чином дозволяючи циркулювати теплоносію.
Довговічність і продуктивність циркуляційного насоса залежить від правильного вибору типу і моделі, а також від виробництва монтажу, розрахунків робочого оточення для опалювальної системи в цілому.
Обирані циркуляційні насоси розділені на конструкції:
Сухий вид насоса обумовлений роботою непрямого контакту роторної частини з електродвигуном. Вони розділені між собою спеціальними кільцями з нержавіючого матеріалу. Не товстий шар води між ущільнювачами кілець, обертаючись, герметизує з'єднання завдяки різній силі тиску системи опалення та зовнішнього середовища.
Зверніть увагу: насоси сухого типу виробляють значно багато шуму і вимагають уваги в експлуатації, тому вибір циркуляційного насоса сухого типу не поширюється для автономного обігріву будинків.Мокрий тип циркуляційних насосів має відмінність від сухого в тому, що між ротором з крильчаткою і теплоносієм відбувається прямий контакт, позбавляючи тим самим від потреби в додатковій змащення і охолодження мотора. Спеціальний циліндр з нержавіючого металу поділяє ротор і статор, герметизируя робочі електричні деталі.
Циркуляційний насос мокрого типу вважається кращим, його вибирають більш часто для індивідуального опалення за невибагливість в обслуговуванні і хорошу продуктивність.
Види циркуляційних насосів
Що слід враховувати при виборі циркуляційного насоса, які повинні бути його характеристики і параметри роботи? Для цього слід враховувати наступні показники:Будь-який тип циркуляційного насоса має свої технічні характеристики. Всі насоси характеризуються трьома ступенями потужності, що визначає виробництво тепла за годину. Продуктивність може залежати і від тривалості трубопроводу, приблизно ½ м насосного напору розраховується на кожні 10 м/п трубопроводу. Опір стає також більше за рахунок перерізу труб в опалювальній системі.
Витрата носія тепла розраховується шляхом прирівнювання з параметрами потужності котла опалення. Якщо потужність опалювального приладу складає, до прикладу, 25 кВт, то теплоносій за хвилину буде витрачати 25 літрів, а при 15 кВт потрібно 15 літрів води в хвилину. Для опалювальної системи, довжина труб якій до 80 метрів, буде достатнім вибрати один циркуляційний насос, а при більш довгою протяжності використовують відразу декілька перекачувальних пристроїв.
Візьміть на замітку: підбирати циркуляційний насос потрібно так, щоб за годину роботи він пропускав три рази весь об'єм води в системі опалення.Всі марки насосів визначаються за характеристикою показників напору із застосуванням іншого швидкості обертання і повинні відповідати гідравлічному тиску.
Для того щоб вибрати циркуляційний насос передбачається місце для його установки, враховуючи його розташування вільний доступ для періодичного обслуговування.
Слід звернути увагу і на матеріал корпусу насоса, гарантійний термін служби, наявність сертифіката якості.
У продажу сучасних магазинів є циркуляційні насоси від кращих виробників, мають практично схожі характеристики. Відмінність лише в гарантійному терміні експлуатаційному служби. Завоювали популярність на ринках нашої країни такі фірми:
Але незважаючи на це та багато підробок китайського виробництва, які порівняно швидко згоряють або просто починають шуміти. Згідно з відгуками власників, найкращими циркуляційними насосами все-таки вважаються Grundfos і Wilo, вони надійні, міцні і практично безшумні.
Насоси цих марок готові прослужити без перерви за багато років, не вимагаючи особливо ніякої уваги до себе, але і коштують вони в два рази дорожче, ніж непопулярні марки. Хоча й інші, більш дешеві бренди підводять досить рідко.
Як вибрати циркуляційний насос для опалення, дивіться у наступному відео — поради експерта: