
Дизайн інтер'єру
Кухня в класичному стилі — це розкішне оформлення приміщень, де кожна деталь продумана до дрібниць, а краса оздоблення відчувається внутрішньо. Тому тим, хто прагне підкреслити впевненість заможної людини, що гармоніює з тонким смаком, необхідно знати основні принципи створення краси, непідвладною часу…
Класичний стиль актуальний завжди — це практичний, гарний і вишуканий інтер'єр, в якому ретельно підібрані кольори і матеріали створюють неповторний настрій і атмосферу. Тому тим, хто не планує постійно видозмінювати оздоблення кухні під впливом мінливої моди, стара добра «класика» — ідеальне рішення: правильно організований простір, благородні відтінки, строгість і одночасно витонченість ліній, виразність кожної деталі, різьблені вигнуті ніжки дерев'яних меблів, рельєфні багети, римські штори і легкий тюль…
Класичний дизайн кухні: що потрібно знати?
Класикою дизайну є загальновизнані і основоположні приклади, на основі яких розвивались інші напрямки. Тому тим, хто планує порадувати себе вивіреним до дрібниць, красивим і комфортабельним інтер'єром, необхідно знати основні канони стилю:
- Колірна гамма включає тільки благородні відтінки — бляклі, м'які, ахроматичні тони, які не привертають уваги і не «ріжуть око» (теплі відтінки коричневого, оливкової, бежевого, білого). Максимум, що можуть собі дозволити любителі насичених кольорів і яскравого кітчу, — стриманий синій і бордовий.
порада: маленької кухні рекомендується використовувати спокійну і благородну палітру, яка дозволить візуально розширити простір, — кремову і світло-коричневу гаму для стін, колір топленого молока і рожеві відтінки. Відмінним відтіночним елементом будуть коричневий і білий кольори.
- Дизайн меблів повинен бути суворим, але з елементами елегантності і витонченості або прості виразні лінії і чіткі форми без надмірностей, або яскраві химерні предмети інтер'єру з великою кількістю декору. Гармонійно доповнять класичну кухню стилізовані ручки, вітражні двері, фасади прикрашені різьбленням і предмети інтер'єру, прикрашені розписом або інкрустовані коштовними породами.
Важливо! Сучасний класичний стиль допускає невеликі компроміси, а саме: замість дорогих предметів інтер'єру з цінних порід можна вибрати фасади з МДФ, які точно імітувати фактуру деревини. Така хитрість дозволить дещо скоротити витрати на розкішний дизайн кухні.
- Симетрія - закон класичного стилю. Не важливо, якою буде кухня, розкішної, стриманою з мінімумом декору або помпезною. Головне — правильно організувати простір, встановити в центрі меблевої композиції плиту, симетрично розмістити шафки по обидві сторони особливу увагу приділити витяжці: цей елемент може бути вбудованим або стилізованим під камін — оформленим декоративним порталом.
- Освітлення покликане створити теплу сімейну атмосферу і підкреслити парадність інтер'єру. Ідеальним рішенням є розташування люстри з кришталевими підвісками і декоративними елементами над обіднім столом і м'яке розсіяне освітлення з використанням абажурів, скляних канделябрів і вбудованої підсвічування меблів.
Зверніть увагу! Популярне точкове освітлення допускається дозовано, наприклад, над робочою поверхнею. При використанні точкового освітлення на стелі необхідно зробити прилади максимально непомітними.
- Натуральні матеріали. Розкіш і красу класики можна підкреслити натуральним каменем (граніт, мармур) і унікальною текстурою деревини — ніяких штучних пластикових деталей! Вдалим рішенням класичної кухні є оформлення фартуха «кабанчиком» (керамічною плиткою 7,5х15 см) і мозаїкою. Оптимальна висота панелі становить 30 див.
- Розкіш оздоблення — одна з найбільш привабливих характеристик стилю, завдяки якій класичний інтер'єр віддають перевагу люди, які прагнуть до виняткового комфорту, респектабельності і стабільності, не може виставлятися напоказ! У всіх деталях повинна відчуватися довершеності ліній і образів — ніякої недбалості і натяків на екстравагантний кітч. Вітаються: різьба по дереву, перламутр, бронза, ліпнина, позолота.
- Текстильне оформлення дозволяє створити закінчений інтер'єр — щільні портьєри з бавовни, ситцю, атласу і шовку, австрійські штори, ламбрекени і підхоплення. У пріоритеті натуральні і стримані кольори з непомітним малюнком.
Важливим моментом при оформленні кухні в класичному стилі є обмежене використання аксесуарів — колекцій кераміки, тарілок і сервізів повинно бути достатньо, але не надмірно. Витонченими штрихами дизайну інтер'єру будуть трохи яскравих відтінків і невеликі горщики з квітами.