» » Будка для собаки: нюанси виготовлення різних конструкцій своїми руками

Будка для собаки: нюанси виготовлення різних конструкцій своїми руками



У більшості випадків собачі будки збиваються з дерева. У зв'язку з цим у даній статті мова піде про зведення буди для вихованця з відповідних будівельних матеріалів. Подібні є на кожній дачі, тому часто будку роблять з підручних матеріалів.

За видами будки поділяють на односхилі і двосхилі, утеплені і не утеплені, з тамбуром і без тамбура.

Прочитавши матеріал, ви ознайомитеся з кожним з цих видів і дізнаєтеся, як такі будівлі виготовляються своїми руками.

Інструменти та матеріали для будівництва

Розрахунок загальних розмірів будки. (Для збільшення натисніть)

Розрахунок загальних розмірів будки. (Для збільшення натисніть)

Нам знадобляться:

  1. Будівельні матеріали – дошки, брус, фанера, ДСП.
  2. Утеплювач – пінопласт або монтажна піна.
  3. Просочення для захисту будівельного матеріалу від умов навколишнього середовища.
  4. Цвяхи або саморізи.
  5. Молоток, викрутка.

Перед тим, як побудувати будку для вихованця, слід скласти проект.

По-перше, він повинен враховувати розміри майбутнього будинку для собаки. Розміри споруди залежать від параметрів тварини. Відповідно, для різних порід домашніх собак (алабая, лайки, лабрадора, хаскі, ротвейлера, вівчарки, спанієля або такси) будуть відрізнятися і розміри будиночка. Зазвичай їх роблять на п'ять сантиметрів більше зросту, довжини і ширини тварини.

По-друге, в проекті продумується, буде будка теплою. З будівельної точки зору відмінність між ними полягає лише в тому, прокладається усередині утеплювач чи ні. Відзначимо, для російських кліматичних умов оптимальним варіантом є саме утеплення будка.

-третє, проект передбачає наявність схеми, по якій буде вестися будівництво. Схема виконується у вигляді креслення. Креслення – це архітектурний документ, який враховує модель даху будки (односхилий або двосхилий) та кількість «кімнат» (з тамбуром або без тамбура). Розглянемо ці пункти докладніше.

Модель з односхилим дахом

174291222_w640_h640_imag0030будки мають плоский дах, яка під невеликим кутом нахилена в бік. Нахил робиться для того, щоб по даху могла стікати вода або скочуватися сніг під час опадів.

Плоский дах дає деякі переваги — вихованець може лежати на ній у той час, коли на вулиці тепло.

  1. Приступати до будівництва такої будки потрібно з зведення підлоги. Для цього використовуються чотири бруска, які прикладаються одна до одної, утворюючи периметр майбутнього підстави. Якщо воно відповідає розмірам креслення, бруски скріплюють за допомогою цвяхів або саморезов. Після цього до даних брусків прибиваються дошки, які і будуть підлоговим покриттям. Для утепленого варіанти дошками накривають обидві сторони периметра, щоб всередину можна було помістити утеплювач – монтажну піну або пінопласт.
Зауваження майстра: нерідко підлогу будки укладають на спеціальні піддони. Це робиться для того, щоб він не стикався з землею і не почав гнити.

wood-dog house-plans-1

  1. Далі до готового підлозі кріпляться бічні стійки, до яких згодом прибиваються стіни житла. Вони так само можуть бути одношаровими або двошаровими. Зовнішня сторона стін виготовляється з дощок. Їх просто прибивають до бічних стійок. Внутрішню сторону можна зробити з дощок, фанери або ДСП. Останні два матеріалу можна використовувати для зовнішньої сторони стіни, тому що вони бояться вологи. Між двома шарами стін укладається утеплювач. Після спорудження конструкції на стіни можна нанести просочення. Майте на увазі, що не потрібно просочувати будку зсередини — неприємний запах буде відлякувати собаку.
зверніть увагу: перша половина бічних стійок повинна відповідати висоті житла, а друга половина бути трохи вище, щоб вийшов ухил.
    1409886269293_bulletin
  1. Потрібно мати на увазі, що в одній із стін повинен залишатися отвір для собаки. Зазначимо, лаз не потрібно робити занадто великим. Він повинен бути середнім, щоб у нього могла комфортно проходити собака, але не виходило багато тепла.
  1. Коли підлога, стіни і отвір готові, можна приступати до укладання даху. У випадку з односхилим моделлю собачого будиночка дах повинна бути знімною. Розбірну будку простіше прибирати і обробляти від комах. Дах робиться так само, як і підлога. Відмінність в тому, що вона не прибивають до стійок, а прикручується до однієї із стін за допомогою дверних петель. Саме вони і дозволять їй відкриватися. Прикріпивши дах до однієї з сторін, зверху її можна покрити руберойдом або черепицею. Це продовжить термін служби споруди.

Модель з двосхилим дахом

1-31Перші три пункти, що відносяться до зведення односхилим будки, відносяться і до спорудження з двосхилим дахом. Єдина відмінність полягає в тому, що тут всі бічні стійки повинні бути однакової висоти.

Враховуючи цю обставину, можна відразу переходити до завершального етапу.

В процесі виготовлення двосхилого даху спочатку збирається каркас. Для цього використовуються стропилины. Це звичайний брус, в якому випилюється трикутник, щоб він під кутом міг триматися на стіні. При цьому у кожної стропилины кут повинен бути однаковим, щоб вони сходилися між собою, утворюючи «клітини» двосхилого даху.

Коли кількість крокв буде достатньою, їх зшивають між собою за допомогою бруса, який укладається на стропилины зверху. Після цього каркас можна обшивати з допомогою дощок.

Якщо виготовляється зимова будка, то між каркасом і дошками можна покласти утеплювач. Щоб він не випав, дах необхідно обшити з внутрішнього боку.

Це важливо: по інструкції двосхилий дах не прибивають до стін будки, а встановлюється як навіс. Так її можна буде знімати для того, щоб проводити прибирання в будиночку собаки. Маси даху достатньо для того, щоб триматися на стінах конструкції.

Тамбур

1451224581_41122Тамбур – це окрема кімната, яка виконує функцію передбанника. Іншими словами, він затримує в собі холодне повітря, щоб той не потрапляв у тепле приміщення.

Тамбур, як правило, робиться великим. Простору в ньому має бути достатньо, щоб собака могла витягнутися в повний зріст, або розвернутися у бік.

У свою чергу тепле відділення буди можна спорудити маленьким. Тварини, як правило, сплять, згорнувшись калачиком, тому їм не потрібно для цього багато простору.

Звести тамбур дуже легко. Досить встановити перегородку всередині будки. Перегородку можна не утеплювати. Функції щодо стримування холоду будуть виконувати підлога, стіни та дах. Єдине, що потрібно передбачити – це наявність лазу для собаки в перегородці.

Якщо слідувати всім наведеним рекомендаціям, ви зможете правильно виготовити будку, за яку ваш вихованець буде вам вдячний.

Дивіться відео, в якому користувач детально роз'яснює, як зробити відмінну будку для собаки своїми руками:



Похожие предложения
Дата добавления: 27-04-2017, 19:38
Статьи по теме
Як вибрати ламінат для кухні та стильно оформити приміщення
Ламінат - це сучасне підлогове покриття, що характеризується практичністю і іншими...
Профнастил для кровли и ограждений
Собираетесь начать строительство на даче и вам необходимо решить несколько основных...
Водопровід у приватному будинку: інструкція як зробити своїми руками, схема, відео і фото
Безперебійне водопостачання — обов'язкова умова для будь-якого сучасного будинку...
Як зробити столбчато-стрічковий фундамент своїми руками: пристрій, етапи робіт, покрокове відео-керівництво
Задумавши будівництво заміського будинку, розглядаючи варіанти пристрою фундаменту,...
Декоративна садова рослина астильба: популярні сорти з фото та описом
Астильба являє собою багаторічний квітка для дачі. Надземна частина зиму відмирає, а...
Как увеличить кухню визуально
Любая хозяйка всегда мечтает о большой и многофункциональной кухне. Но как, владелицам...
Заготівля хрону в домашніх умовах на зиму: популярні рецепти приготування з фото
Користь хрону відома давно. Цей овоч став не тільки особливим стравою на столі, але і...
Отрута від колорадського жука - найефективніші препарати
Для отримання хорошого врожаю посадити насіння і регулярно поливати їх часто...
Кріп: користь і шкоду для здоров'я, застосування в народній медицині
Така рослина як кріп часто зустрічається в раціоні будь-якої людини. Його широко...