» » Вирощування черешні: вибір саджанців, посадка, догляд та обрізка

Вирощування черешні: вибір саджанців, посадка, догляд та обрізка



Плоди черешні, відрізняються яскравим, насиченим смаком, користуються у величезного числа населення популярністю. Садівники ж активно включаються в процес вирощування на своїх ділянках цього плодового дерева.

У нашій статті ми розглянемо, як вибрати хороші саджанці черешні і правильно їх посадити. Крім того поговоримо про догляд за черешнею, правильної її обрізанні і розмноженні.

Вибір саджанців

Гарний саджанець можна знайти в місцях торгівлі і розплідниках. Перевагу віддавайте виробникам, а не перекупникам або дачникам. При покупці обов'язково цікавтеся, чи є паспорт на пропонований саджанець, якщо є, то вивчіть його, якщо немає — проходите далі.

Саджанець черешні не повинен бути старше 3 років, кора повинна мати рівний колір, без механічних і термічних ушкоджень. Обов'язковим явищем на саджанці є нирки. Якщо саджанець без нирок, швидше за все він не приживеться.

Коренева система представлена мінімум 3-ма корінням за 0,2 м кожен. Перевірити не подморожены чи коріння, можна зрізом. Якщо на зрізі корінь має коричневий колір, значить він вражений морозом і такий саджанець купувати не слід.

Посадка

Натисніть для збільшення

Натисніть для збільшення

Правильна посадка саджанця — половина успіху. Велике значення має термін посадки: одна частина садівників виробляє посадку навесні, інша частина — восени, треті — купують саджанці восени, а навесні висаджують їх.

Тепер коротко про кожному варіанті:

  • більшість садівників рекомендують проводити посадку восени — з початку вересня до кінця жовтня. Головне, щоб не було морозів, які можуть призвести до загибелі молодої рослини;
  • Рада садівників: при посадці обірвіть все листя, оскільки вони споживають велику кількість вологи, а вона необхідна на розвиток і зміцнення коренів.
  • деякі садівники воліють купувати і висаджувати молоді дерева навесні. Треба сказати, тут вкрай важливо встигнути в короткий термін, між нічними заморозками і розпусканням бруньок — це, приблизно кінець квітня, але все залежить від погоди. Весна, може бути, як ранньої, так і пізньої, тому, якщо, з початку квітня на подвір'ї стоїть спека, не слід чекати закінчення місяці, коли на деревах вже з'явиться листя;
  • найбільш досвідчені садівники купують саджанці восени, на зиму їх прикопують, а з настанням, сприятливого весняного періоду, виробляють посадку.

Технологія прикапывания нескладна, для цього знадобиться зробити яму (0,5-0,6 м) одна із стінок повинна мати ухил 45 градусів. На цю сторону ви укладіть саджанець. Зверху прикопайте землею і утеплите листям або соломою.

Важливо знати: кісточки від плодів черешні можна не викидати, а помістити їх у вологий пісок і покласти в холодильник. Періодично перевіряти не з'явилося цвілі і гнилизни. Не діставати кісточки з холодильника до весни, мінімальний період обов'язкової обробки холодом — 80-100 діб. З настанням весни кісточки висаджуються в грунт на ділянці або в горщики для кімнатних рослин. Таким чином, можна отримати саджанець черешні з кісточки (як виростити вишню з кісточки, читайте тут).

Яму для посадки рекомендується підготувати завчасно, щоб грунт трохи осіла. Перед посадкою на дні ями розміщують органічні і мінеральні добрива, а вже на них ставиться саджанець, після чого відбувається заповнення ями грунтом. При посадці кількох дерев, обов'язковою умовою є дотримання відстані 3 м між кожним деревом. Схема посадки великої кількості дерев може представляти шаховий порядок (також здійснюється посадка вишні).

Догляд і обрізка

багато В чому від вмілого догляду залежить урожайність черешні. Як кажуть садівники, головне не посадити, а виростити. Догляд за деревами черешні повинен бути постійним, він має деякі особливості:

  • бур'яни. Черешня «не дружить» з садовими бур'янами, тому пристовбурні кола періодично потрібно прополювати і мульчувати грунт;
  • залучення бджіл. Для отримання високих урожаїв необхідно якісне запилення суцвіть черешні. Для цього проводиться залучення бджіл. Перший варіант — висаджування поруч з черешнею медоносів (гірчиця та ін). Другий варіант — візьміть ст. ложку меду розведіть в літрі води і обприскати рослину. Бджоли відчують запах меду здалеку і злетяться на нього;
  • полив. Заливати черешню не рекомендується, оптимальним варіантом буде 3-х кратний полив за сезон. Але якщо літо видалося посушливим, кількість поливів можна збільшити, хоча стигла черешня не потребує вологи, тому після збору плодів, можна обмежити полив;
  • добриво. Навесні вносите органічні добрива, а восени мінеральні. Молодим деревцям буде достатньо 10 кг компосту або перегною, дорослим деревам — 20-25 кг Через 5-6 років в грунт вноситься гашене вапно;
  • обрізка. Навесні проводиться обов'язкова обрізка гілок черешні. Обрізаються всі відростки, що псують симетрію дерева і ростуть усередину крони. Також, у разі різкого набору висоти, дерева обрізають на висоті 2,5-3 м. Крону дерева потрібно формувати, як би по поверхах або ярусами.
  • У першому ярусі має бути не більше 3-4 гілок, всі інші слід обрізати. Другий і наступні яруси формуються за прикладом першого, тільки кількість гілок збільшується в геометричній прогресії: перший ярус — 3, другий — 9, третій — 27. Також виконується обрізка уражених гілок морозом або захворюваннями, як правило, вони змінюють колір і відрізняються від основного стовбура.

Зверніть увагу: всі місця після зрізу гілок обов'язково обробіть садовим варом.

Розмноження

Черешню розмножують двома способами:

  • кісточками;
  • щепленням черешні.

Кісточками проводять розмноження в основному для вирощування якісного підщепи. Кісточки висаджуються ранньою весною досить густо у грунт на глибину 5. Відстань між рядками становить 10 див.

Після перших сходів, рядки слід прорядіть і залишити рослини на відстані 3-4 см. Грунт повинна утримуватися в чистоті, у пухкому стані, слідкуйте за появою гризунів — для молодих сходів черешні вони небезпечні.

Культурні садові сорти черешні розмножуються шляхом щеплення. Найкращий час для її проведення 2-3 декада липня — початок серпня. Для цього підбираються пагони довжиною від 40 см, на яких має бути 6-7 нирок. Після чого проводиться саме щеплення з обов'язковою обробкою зрізу садовим варом.

На цьому «рецепт» процесу вирощування черешні своїми руками на присадибній ділянці повністю розглянуто. Удачі і уваги в майбутніх справах.

Як вирощувати черешню, дивіться у цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 8-06-2017, 19:43
Статьи по теме
Як підібрати міжкімнатні двері в залежності від стилю інтер'єру
Міжкімнатні двері відіграють важливу роль в інтер'єрі будь-якого приміщення, доповнюючи...
Коріандр: вирощування з насіння та догляд за рослиною
Кінза (вона ж коріандр), є гарною пряною зеленню, яку використовують для великої...
Як зробити полицю на балконі своїми руками: варіанти, способи кріплення, покрокова відео-інструкція
В сучасних квартирах зазвичай не так багато вільного місця. Тому дбайливі господарі...
Софіти для підшивки покрівлі: перфоровані і інші варіанти, інструкція як кріпити, відео і фото
Повністю глухі і повністю перфоровані софіти купувати не варто, краще вибрати варіант з...
Металошукач своїми руками: докладна інструкція по збірці в домашніх умовах
Багато люди безпідставно вважають, що саморобні металошукачі за багатьма параметрами...
За что мы любим фарфоровые кружки
Фарфоровые кружки - это не просто кухонная утварь. Они являются символом уюта,...
Вирощування болгарського перцю в теплиці: вибір сорту, підготовка насіння до сівби і догляд за розсадою
Культура болгарського перцю при вирощуванні вимагає досить високу температуру і...
Натяжні стелі Арт Дизайн: види та рекомендації
Оздоблення стелі Арт-дизайн – це особливе напрям мистецтва, яке не призначене для...