Який інтер'єр вітальні кімнати актуальне? Сучасні вітальні можуть бути великими або маленькими, форма у них може бути правильна чи ні, вони навіть можуть об'єднуватися з кухнею або спальнею, але в будь-якому випадку це центр житла. Давайте розберемося, як самостійно облаштувати вітальню в квартирі.
Точкове освітлення створює у вітальні домашній затишок.
Можу вас запевнити, що при створенні красивого інтер'єру ціна варто як мінімум на другому місці. Гарний унікальний інтер'єр це стиль, тому ми поговоримо про те, які риси притаманні найбільш поширеним напрямкам в оформленні житла.
Класичний дизайн вітальні в квартирі по праву вважається одним з самих затребуваних. Але в чистому вигляді цей стиль зустрічається вкрай рідко, крім того усередині нього існує декілька напрямків, кожен з яких претендує на першість.
Європейська класика в просторому приміщенні.
Європейська класика. Цей напрямок поєднує елементи бароко, рококо і звичайно античний декор. Характерні ознаки стилю:
Світла оббивка дивана в класичному інтер'єрі чудово поєднується з натуральним деревом.
Фальш камін в квартирі додасть інтер'єру вишуканість.
Ліпнина підкреслять класичний стиль в оздобленні приміщення.
Облаштувати вітальню в європейському класичному стилі , навіть у просторому приміщенні, досить складно, а головне — накладно. Але якщо душа лежить до класики, то рекомендую звернути увагу на англійську і сучасну варіації цього стилю.
Дорога оббивка м'яких меблів, перегукується з панелями, підкреслює навмисну розкіш класичного стилю.
Англійська класика. Серед тих, хто цінує солідне оформлення вітальні в квартирі, англійський стиль стоїть на другому місці після сучасної класики. Англійці набагато демократичніше континентальної Європи, по суті це суцільна еклектика.
Еклектикою прийнято назвати змішання кількох стилів. Сьогодні такі інтер'єрні рішення як ніколи популярні.
Використання вертикальних смуг на стінах візуально піднімає стелю.
Глибоке крісло як один з акцентів англійського інтер'єру.
М'які меблі буде виглядати ефектніше, якщо на підлогу постелити килим.
Варіації на тему англійської класики в умовах типової квартири.
Сучасна класика. Цей напрям можна вважати одним з найдемократичніших, у кожного дизайнера своє бачення цього стилю, об'єднує їх тільки одне — картина повинна бути цілісною і завершеною.
Телевізор і оригінальна картина як центральні елементи сучасного інтер'єру.
Тут з антикваріатом можуть сусідити сучасні деталі інтер'єру, так на тлі вальяжною м'яких меблів буде відмінно виглядати невеликий журнальний столик зі скляною стільницею і торшер з нікельованим плафоном. Головне щоб не було нагромадження предметів.
Скляна стільниця може бути гармонійно вписана в сучасну класику.
Мода на вітальню в стилі лофт з'явилася відносно недавно і швидко завоювала популярність. Головною ідеєю цього напряму можна вважати враження переробки виробничого приміщення в житлове.
Цегляна кладка буде доречна у вітальні в стилі лофт.
це Досягається за рахунок грубої обробки стін, а іноді навіть її відсутності. Наприклад, одним з найбільш популярних трендів вважається гола цегляна кладка на стінах і підлоги, оброблені дошкою або плитами керамограніта.
Цегляна кладка у вітальні як елемент стилю лофт.
В ідеалі меблі також повинна нести сліди переробки, але предмети інтер'єру, зібрані з дерев'яних піддонів, не кожен готовий поставити в своїй квартирі, тому багато хто вибирає просто зручні крісла і дивани, головне не використовувати нарочито розкішні і дорогі вироби.
Дощаті підлоги і люстра у вигляді шайби підкреслюють приналежність до стилю лофт.
У цього стилю є один серйозний мінус, якщо його витримувати до дрібниць, то від такого інтер'єру буде віяти холодом. Розтопити цей лід можна за допомогою гарного текстилю в теплих тонах або використання «кричущих» вкраплень з прямо протилежних напрямків.
Цей стиль з'явився в другій половині ХХ сторіччя і за задумом, повинен уособлювати собою науково-технічну революцію.
Меблі для вітальні в стилі хай-тек: лаконічні форми, метал, холодні відтінки.
Особливістю стилю хайтек вважаються чіткі лінії і декор без надмірностей. З матеріалів переважають скло і сріблясті, або нікельовані металеві поверхні.
Почасти він нагадує мінімалізм, в таких віталень немає випадкових речей, все стоїть на своїх місцях і для чогось призначене. Хоча прикраси все ж допускаються, але без надмірностей і обов'язково з сучасним технократичним нальотом.
Легкі штори і яскрава картина як згладжує елемент чорно-білого інтер'єру.
В якійсь мірі прикрасою тут є різного роду побутова техніка. Якщо говорити про картини, то, як правило, це постери, урбаністичні фото сучасних міст або, як максимум, абстрактний живопис.
Екостиль вийшов на перші ролі за останні пару десятків років, коли народ вже втомився від засилля техніки і почав прагнути ближче до природи. Але, як відомо, все нове — це неабияк забуте і перероблене старе. Екостиль тут не став винятком.
Існує 2 головні течії екостилю:
Декор в екостилі: багато дерева і натурального текстилю в «природних» тонах.
Груба необрізна дошка як елемент інтер'єру в стилі кантрі.
Великі квіти на стіні в поєднанні з антикварними меблями говорять про приналежність вітальні до стилю прованс.
Але, як ви розумієте, екостиль не був би окремим напрямком, якщо б не мав своїх особливостей. У їх числі наявність побутової техніки, сяючою глянцевим металом, як би вирваною з стилю хай-тек або яскраві інтер'єрні рішення характерні для поп-арту.
Фото шпалери з рослинним орнаментом — відмінне додаток до экостилю
Цей напрям відрізняється від інших представлених на фото та відео у цій статті явно вираженою монументальністю і навмисною помпезністю.
Вітальня в стилі ар-деко — це велике просторе приміщення з широкими вікнами і по можливості, високими стелями. Оздоблення стін і стелі повинна бути не помітною, так як вони служать фоном для об'ємних, іноді на цілу стіну картин або постерів.
Вітальня з каміном в стилі ар-деко.
Меблі також підбирається досить масивна. Відмінною рисою ар-деко вважаються геометрично правильні лінії, витончені статуетки зі слонової кістки, дорогі породи дерева, крокодилова шкіра і красиві картини.
Прямі лінії і розкішна обробка в поєднанні з фальш каміном говорять про приналежність інтер'єру до стилю ар-деко.
Мінімалізм як напрям з'явився у першій половині ХХ століття, але увійшов у моду на рубежі 70-х і 80-х років. Він вважається одним з прабатьків хайтека і має з ним багато спільного.
Мінімалізм як символ аскетичності.
У главу кута тут поставлена раціональність. Якісь прикраси і декор зведені до мінімуму, а такі речі як витончені статуетки або картини в широких фігурних підрамниках взагалі не прийнятні.
Інтер'єр мінімалізм відрізняє скромність, прямі лінії і геометрично правильні форми. Щоб кімната при мінімумі меблів не здавалася порожньою і холодною, вона повинна бути залита світлом.
Контраст темної меблів зі світлими стінами згладжує аскетичність стилю мінімалізм.
Від хайтека мінімалізм відрізняє наявність природних матеріалів, причому тут вітається необроблена або грубо оброблена деревина, а щоб аскетичність сильно не виділялася, допускається використання текстильних вкраплень, таких як однотонні штори на вікнах.
Стилі, течії, напрями це цікаво і, безумовно, корисно, але коли збираєшся робити ремонт, бажано заздалегідь знати про більшості підстерігають підводних каменів.
Давайте розберемося, як оформити вітальню в квартирі своїми руками і не допустити помилок.
Звичайно, оформлення вітальні в квартирі може досить сильно відрізнятися в залежності від розмірів приміщення, розташування вікон і фінансових можливостей господарів, але все ж існують певні правила, яких варто прислухатися:
Горизонтальні смуги візуально збільшують об'єм вітальні.
Вертикальна смужка як засіб «підняти» стелю.
Точкове освітлення на стелі вітальні підійде при низьких стелях.
Підсвічування в імпровізованих нішах і глянсовий натяжна стеля роблять кімнату просторіше і вище.
Спрямоване освітлення над столом перетворює обідню зону в затишний острівець.
Так от, це не зовсім вірно, просторі приміщення зараз також розбивають на окремі зони, тільки в маленьких квартирах це вітальня-кухня або вітальня-спальня, а у великих залах розміщується зона прийому гостей з великим обіднім столом, зона відпочинку з телевізором і, як правило, ще камінна зона.
Просто купити різнопланову меблі і поставити її окремими острівцями — не вихід. Більш того, це свідчить про відсутність смаку.
Варіант перегородки з склоблоків для зонування вітальні.
Зонування кімнати за допомогою розсувних багатосекційних дверей.
Різні кольори також можуть використовуватися для розділення кімнати на функціональні зони.
Функціональний подіум з ящиками для зонування простору в кімнаті.
Подіум з підсвічуванням використаний для розділення кімнати на зони.
Деякі ще пропонують варіант монтажу перегородки з гіпсокартону або скляних блоків, але особисто я цей підхід поділом на зони не вважаю це більше схоже на перепланування.
Штори також можу служити для виділення окремих зон у приміщенні.
Чим більше малюнок на стінах, тим дрібніше буде на його тлі меблі і навпаки. Це зумовлене природною схильністю людини порівнювати масштаби на підсвідомому рівні.
Світла меблі в поєднанні з натуральною шкірою на підлозі роблять інтер'єр просторої кімнати тепліше.
Тим не менш, я ризикну вам дати 2 безпрограшних ради:
Оригінальний книжкова шафа в стилі мінімалізм.
Імітація каміна в сучасному стилі.
останнім часом в моду знову входять сірі і чорно-білі кольори, звичайно в розумному поєднанні. З ними добре гармонує меблі з натурального дерева, особливо лаковані варіанти.
Темні вкраплення на переважній світлому фоні роблять приміщення просторіше.
Коли в кімнаті переважає білий, його слід розбавити м'якими затишними меблями з кавовими відтінками, але без жовтизни.
Трендом поточного року стала темна меблі на молочно-білому тлі. Дане поєднання дарує атмосферу таємничості і в той же час близько.
Яким би не був яскравим стиль в інтер'єрі повинно бути 2, максимум 3 основних кольори, в іншому випадку ви ризикуєте уславитися людиною з відсутністю смаку.
Яскравий декор приміщення в теплих тонах робить інтер'єр більш «соковитим» і виразним.
Матеріал, представлений на фото та відео у цій статті, стане для вас хорошою підмогою. Якщо ж виникнуть питання, пишіть в коментарі, обговоримо!
Оригінальний декор приміщення в стилі поп-арт.