Завдяки сучасного прогресу, сьогодні цілком можна облаштувати свою заміську життя з комфортом і зручністю. При цьому вона не буде позбавлена зручностей, які є в місті, а саме наявність всіх необхідних комунікацій. Наприклад, для організації каналізаційних стоків можна побудувати септик.
Більш того, цю роботу можна виконати самотужки. Щоб знати на які моменти слід звертати увагу в процесі роботи, у цій статті розкриються основні рекомендації і поради по виготовленню септик з бетонних кілець.
Дане інженерне пристрій повинен розташовуватися так, щоб не шкодити в першу чергу навколишньому середовищі, а також можливим навколишнім будівлям. Для цього при виборі місця розташування септика потрібно враховувати наступні фактори:
Ці нюанси вкрай важливі, щоб септик не приніс ніякої шкоди, а також прослужив довгий час.
Септик сьогодні можна виготовити з різного будівельного матеріалу, наприклад, цегла, шлакоблок, автономні системи тощо. У цій статті дізнаємося, як зробити септик своїми руками з бетонних кілець.
У нашому випадку септик буде складатися з послідовно виготовлених трьох колодязів. Надходять стічні води у перший колодязь, проходять першу очищення, а після по трубі потрапляють у другий. Після другого етапу очищення вони виходять в останній колодязь. Вже з нього очищені стоки надходять у грунт. Очищення відбувається завдяки бродінню нечистот і саме цього можна досягти, використовуючи бетонні кільця. Для досягнення цього, у перший колодязь не повинен надходити повітря. Згідно технології, у другому септику повинен бути кисень. Саме він впливає на бактерії, які і будуть розкладати всі нечистоти. Відповідно вони будуть осідати на дно колодязя. Роль третього колодязя – дренаж. Він, пропускаючи очищену воду, не приносячи ніякої шкоди грунті.
Весь технологічний процес ділиться на кілька етапів:
Важливо! Процес копки краще всього здійснювати за допомогою кількох помічників. Не варто геройствувати і братися за роботу!
Далі, здійснюється монтаж каналізаційних труб, які будуть об'єднувати всю систему в одне ціле.
Важливо! Рух стоків з одного колодязя до іншого повинен бути безперешкодним. Для цієї мети слід витримати певний нахил.
Так, у перший колодязь, труба підводиться під невеликим нахилом. Труба, яка буде з'єднувати перший і другий колодязь, повинна розташовуватися на 200 мм нижче. Відповідно труба між другим і третім колодязем також на 200 мм нижче. Коли всі ці роботи виконані, залишається змонтувати кришку для кожного колодязя. Септик для дачі готовий!