Напевно, кожен власник заміського житла хотів би мати у себе на ділянці власну баню, проте багато хто побоюється того, що не зможуть самостійно впоратися з її будівництвом. В такому випадку, для зведення дерев'яного зрубу або капітальної споруди з цегли, можна звернутися в спеціалізовану підрядну організацію, що виконує всі будівельні роботи без участі господаря, а йому в свою чергу, дістанеться тільки внутрішня обробка лазні своїми руками, яку зможе виконати будь-який домашній майстер з використанням доступних і недорогих будівельних матеріалів.
Внутрішній антураж парній.
Основні вимоги, що пред'являються до якісної парній лазні, полягають у тому, що вона повинна швидко протоплюватися і тривалий час зберігати тепло, тому при виконанні внутрішньої обробки, важливо приділити увагу грамотному облаштування теплоізоляції підлоги, стін і стелі в парній, а також в мийному приміщенні і передбаннику.
Для того щоб читачеві було легше самостійно впоратися з цією нескладною задачею, далі в статті буде представлено детальний посібник, в якому описані всі етапи внутрішнього оздоблення, після зведення на власній ділянці дерев'яною або цегляної лазні.
Оформлення інтер'єру кімнати відпочинку.
Відповідаючи на досить поширений питання: як правильно обробити лазню зсередини, відразу слід зазначити, що для цих цілей необхідно використовувати натуральні природні матеріали, які повинні відповідати таким критеріям:
Вагонка з деревини липи.
Дерев'яний трап для підлоги в парній.
Рада! Щоб забезпечити комфортне перебування в лазні з плитковими підлогами, слід виготовити невисокі дерев'яні трапи, які перед заходом в парну потрібно укладати на підлогу, а по завершенню банних процедур, виносити для просушування на свіже повітря.
Беручи до уваги наведені вище вимоги до матеріалів, нескладно здогадатися, що чистове підлогове покриття в парній і в помывочном відділенні найкраще викласти керамічною або керамогранітної підлогової плиткою з протиковзким покриттям. Перед укладанням плитки, по грунтовій основі треба відсипати піщану подушку, на неї укласти гідроізоляцію і шар теплоізоляційного матеріалу товщиною не менше 100 мм, а потім облаштувати армовану бетонну стяжку
Схема підготовки підстави для плиткової підлоги по грунту.
У передбаннику і кімнаті відпочинку таке покриття буде некомфортним, оскільки керамічна плитка слизька, холодна і неприємна на дотик, тому в цих приміщеннях підлогу краще всього залишити дерев'яним, використовуючи для його настилу шпунтовану дошку модрини, яка добре протистоїть тривалому впливу вологи.
Укладка несучих лад на бетонну основу.
Перепад рівнів підлоги в різних приміщеннях лазні.
Рада! Для того щоб запобігти втрати тепла з парної, і не допустити потрапляння води в передбанник, рівень підлоги в мийному відділенні повинен бути на 30-50 мм нижче, ніж у передбаннику, і на 100-150 мм нижче, ніж в парній.
Найбільш підходящим матеріалом для чистової обробки стін і стелі парильні є натуральне дерево, однак слід мати на увазі, що навіть добре просушена деревина сосни або ялини, під впливом високої температури буде виділяти смолу, яка може сприяти появі різкого неприємного запаху, і навіть стати причиною отримання опіків. Тому для цих цілей допускається використання дошки вагонки тільки листяних порід.
Монтаж вагонки на обрешітку.
Щоб звести до мінімуму втрати тепла, перед тим, як обробити лазню всередині, потрібно укласти на стіни рулонний теплоізоляційний матеріал.
Для цих цілей краще всього використовувати невеликі рулони мінеральної вати або пергаментного паперу, покриті тонкою алюмінієвою фольгою.
Утеплення та обшивка стелі.
Екологічно безпечна антисептична просочення для дерева.
Рада! Всі дерев'яні деталі внутрішньої обробки, перед установкою рекомендується обробляти антисептичним складом, проте слід пам'ятати, що для цих цілей можна використовувати тільки спеціальні антисептики, призначені для лазень, оскільки вони не містять у своєму складі шкідливих летючих сполук і токсичних речовин.
В мийному відділенні чистову обробку можна виконати за аналогією з ванною кімнатою, і викласти її стіни керамічною плиткою, яка є найбільш недорогим і практичним матеріалом для обробки приміщення з підвищеною вологістю.
В приміщеннях кімнати відпочинку і передбанника, які не піддаються прямому попаданню води, рекомендується створити більш теплий антураж, і виконати внутрішню обробку в єдиному концептуальному стилі із застосуванням натуральної деревини.
На відміну від парної, тут добре використовувати дошку вагонку хвойних порід, а краще всього віддати перевагу модрині.
Інтер'єр мийного приміщення.
Схема кріплення вагонки за допомогою цвяхів, саморізів і кляймерів.
На завершення слід нагадати, що перед початком виконання оздоблювальних робіт, всі матеріали потрібно занести в приміщення лазні і залишити там, як мінімум на одну добу для того, щоб відносна вологість і температура дошки вагонки зрівнялася з цим показниками усередині лазні. Такі заходи в подальшому допоможуть уникнути жолоблення і розтріскування деревини після монтажу чистової обробки.
Якщо після прочитання цього матеріалу в читача виникнуть будь-які питання, що їх завжди можна задати у формі для коментарів.