Великий популярністю користуються блакитні ялини. Батьківщиною їх вважається північна частина Америки.
У природі вона виростає на скелястій місцевості, поблизу річок і струмків. Це благородне рослина, яка не тільки є символом достатку, але і буде радувати своєю красою цілий рік.
Дерево росте досить повільно. Однак це не заважає розводити його для прикраси присадибної ділянки.
Для дорослої рослини немає необхідності в особливому догляді, а от молоді саджанці потребують уваги і турботи.
Саджаючи таку ялина навесні, для неї з'являється можливість вкоренитися на новому місці і, тим самим, підготуватися до зимових умов.
При посадці восени більшість саджанців гинуть, так як у них не залишається часу закріпитися, а самі незначні пошкодження не відновлюються до настання холодів.
протягом перших кількох років після посадки ялина потребує підгодівлі. Одного разу в рік буде цілком достатньо.
Категорично не радиться додавати в якості добрива звичайний гній.
Посадка такої красуні в домашніх умовах не складе особливої праці. Головне підходити до процесу відповідально, зі знанням справи і знати, як правильно доглядати за нею для досягнення бажаного результату.
Існує кілька способів, щоб почати вирощувати блакитну ялину на своїй ділянці:
Який би метод не був обраний для того, щоб дерево виросло красивим, все ж необхідно дотримуватися певного порядку дій.
Не потрібно забувати про те, що для посадки дерева повинно бути вибрано правильне місце. Для блакитної ялини потрібно велика кількість світла і багато простору. Незважаючи на те, що ялина – це тіньолюбні рослина, все ж садять його на сонячній стороні.
Більшість дачників воліють купувати вже готові саджанці. Однак, ймовірність того, що таким чином вдасться виростити ялина, дуже маленька. З-за змісту і звикання до тепличних умов, молоді рослини швидко гинуть.
Більш цікавим буде процес вирощування з насіння. Фахівці в цій галузі довели, що, використовуючи такий спосіб, що ймовірність виживання дерева набагато більше.
Добути насіння самостійно не складе особливої праці. Шишки збирають (оптимальним буде лютий) і кладуть у мішок з тканини.
Розташовуватися він повинен біля будь-якого нагрівального пристрою. Тепло, що впливає на шишку, дозволяє їй швидко розкритися. Тим самим, насіння легко можна буде дістати з мішка.
Після підсушування і видалення лушпиння, насіння промивають ефірного масла і ще раз підсушують. Для запобігання появи бактерій їх можна також потримати в слабкому розчині марганцівки. Після того, як насіння будуть повністю готові, їх поміщають в скляну банку і до березня зберігають у холодильнику.
Корисно знати: при посадці насіння хвойного дерева на городі, сходи не з'являться або загинуть на ранній стадії зростання.Насіння можна сіяти в грунт, в який має бути додано добриво з вмістом торфу. Якщо будуть використовуватися контейнери, повинні бути дотримані наступні пропорції:
Готова суміш засипається в ємність, насіння висіваються, і все закопується в парникової землі. Оптимальною вважається температура близько 15 градусів вище нуля.
Важливо пам'ятати: знаходяться в теплі насіння ялини витримують посівну здатність лише у перші 50 годин.Перед посівом землю необхідно добре зволожити. У контейнері насіння заглиблюються на півтора сантиметра і потім накриваються плівкою.
Садіння у відкритий грунт дещо відрізняється:
Даний етап завершено і залишається чекати сходів. Перші паростки звичайно з'являються через п'ятнадцять днів. В цей період необхідно дотримання особливих умов.
Зверніть увагу: при зміні умов утримання половина саджанців буде втрачена. Тому насіння треба сіяти як можна більше.Температура в парнику повинна підтримуватися в межах 14 градусів. Від більшої або меншої температури молоді сходи засохнуть чи замерзнуть. Прямі сонячні промені не повинні потрапляти.
Поливати молоді рослини заборонено. Два рази в день необхідно проводити обробку з пульверизатора. При досягненні однорічного віку, молодняк можна пересаджувати у відкритий грунт.
Такий спосіб вважається навіть більш простим, ніж посадка насінням. Краще всього для цих цілей підійдуть гілочки дорослого дерева, які необхідно зібрати навесні з самих верхівок.
Держак повинен бути очищений від голок і оброблений марганцем. Порядок посадки практично такий же, як і насінням:
Для прискорення росту рекомендується поливати до чотирьох разів на день. Крім цього, важливо стежити за температурою в приміщенні, де живці знаходяться. Вона повинна бути не нижче 18 градусів.
Укорінення буде тільки через рік до весни. У квітні живці викопуються, розсортовуються і висаджуються в грунт.
Для більш швидкого і якісного освоєння нового місця саджанець повинен бути розміром не менше 70 сантиметрів у висоту. При цьому коренева система повинна бути закрита.
Для посадки копається яма, розмір якої в два рази має перевищувати земляний ком. На дно засипається дренаж шаром в 10 сантиметрів. Додається грунт, що містить добрива.
Саджанець встановлюється в яму і засипається. Проміжки між корінням обов'язково повинні бути заповнені землею. Грунт необхідно ущільнити і добре полити. Щоб уникнути нахилу саджанця, його можна прикріпити до встановлених опор. Далі полив відбувається регулярно, але без застою вологи.
Таким чином, для того щоб виростити блакитну ялину в домашніх умовах, можна використовувати один з трьох способів.
Ні в якому разі для посадки блакитний їли не повинно використовуватися місце, де раніше росли картопля і кукурудза. Вапняна грунт також не підходить.
Субстрат для хвої повинен бути легким зі слабкою кислотністю. Сприятливо позначиться на зростанні додавання при посадці невеликої кількості землі з-під хвойного дерева.
Але якщо немає необхідності в швидкому зростанні, то підійде будь-яка грунт.
Слід зазначити, що для дорослих блакитних ялин ніяка додаткова захист не потрібна. А ось маленькі, заввишки з півметра, потребують обов'язкового захисту.
Суть полягає в тому, щоб під час рясного снігу захистити крону від поломки, а також від попадання прямого впливу сонця.
Від снігу підійде звичайне зв'язування. Для цього гілки піднімаються знизу вгору, обв'язуються мотузкою або стягуються сіткою.
Для захисту від прямих сонячних променів деревце накривається нетканим полотном.
Щоб блакитна ялина виглядала благородно і радувала око своєю красою, важливо пам'ятати про елементарні правила догляду за нею:
Блакитна ялина — це досить витривала хвойна рослина, яке вирощують не тільки для прикраси ділянки, але і для його захисту від вітру і палючого сонця. Якщо посадити кілька дерев поруч, то це буде схоже на справжній паркан, тільки хвойний.
Обрізаючи кожен рік верхівки, хвойна огорожа придбає вид декоративного колючого охоронця. Як посадити блакитну ялину на ділянці, дивіться поради досвідченого садівника в наступному відео: