Вишня — одна з улюблених культур садівників. Люблять її не тільки за смачні ягоди, але і за невибагливість.
Тим більше селекціонери постійно вдосконалюють старі або виводять нові сорти плодової культури.
У статті розглянемо особливості морозостійкого сорту вишні Брусницына.
Плоди вишні Брусницына
Максимальна висота куща — 2 метри. Гілки швидкорослі, які досягають довжини – 30-35 див. Рослині можна надавати будь-яку форму за допомогою секатора. Плоди соковиті, солодкі, темно-червоного кольору і всередині і зовні. Вага плоду — приблизно 6 грам.За сезон з одного куща можна зібрати близько 20 відер ягід.
Вишня Брусницына морозостійка і популярна на Уралі. Суттєвими плюсами цього сорту є його самоплідність та стійкість до хвороб. Самоплідність вишні – це здатність плодоносити без запилення іншими сортами цієї культури.
Дерево вишні Брусницына
Кращий час для посадки — весна. Саджанці повинні бути дворічного віку. Особливу увагу слід приділити території, де буде рости вишня.Ідеальне місце для посадки:
Де не варто садити вишню:
Коли місце вибрано, можна приступати до роботи з лопатою. Розміри для посадкової ями:
При розкопці лунки землю слід кидати в одну сторону, щоб потім змішати її з органічними добривами. В центр ями вкопується кілочок. Потім конусом насипається посадкову суміш. Коріння саджанця акуратно розправляються з получившейся гірці.
Ця садова культура не любить заглибленої посадки, тому прикоренева шийка повинна бути на рівні з грунтом. Засипати землю потрібно поступово, постійно прихлопуючи її руками. Для поливу потрібно викопати ямку і влити туди 30 літрів теплої води.
Після замульчувати поверхню землі торфом, а саджанець підв'язати до кілка для стійкості. На цьому все. Залишилося почекати 3-4 роки. Після можна зібрати перший урожай.
Корисно знати: хоча вишня Брусницына невибаглива, але від догляду за культурою залежить кількість, а іноді — наявність плодів (читайте про іншому невибагливість сорт вишні Ревна).
Саджанці вишні Брусницына
Перший рік саджанець потребує поливу. Також необхідно час від часу рихлити і мульчувати грунт.Восени потрібно обрізати хворі гілки і удобрювати кущ. Останнім проходять раз у два роки. В якості підгодівлі краще вибрати органіку:
Якість добрива — це головний критерій для отримання щедрого врожаю.
У наступному відео дивіться, як доглядати за вишнею та пересаджувати її: