Вікно в лазні – обов'язкова деталь інтер'єру для цінителів банних процедур, яка дозволить насолодитися відпочинком, споглядаючи чарівний пейзаж у затишному передбаннику. Однак вибір вікна – не тільки запорука ідеальних умов для релаксації, але і важливий момент облаштування, від якого залежить комфортність експлуатації споруди. Тому перед тим, як придбати вподобане виріб, рекомендується вивчити рекомендації фахівців.
Вікна для лазні – не тільки деталь інтер'єру, від якої залежить оздоблення приміщення. Від правильного вибору вікна залежить комфортна експлуатація споруди: рівень звукоізоляції, освітлення, природна вентиляція. Тому до заповнення віконного прорізу необхідно підійти відповідально і врахувати не тільки індивідуальні смакові уподобання, але і рекомендації знавців банної справи.
Правильне вікно для лазні – це виріб, який призначений для експлуатації в умовах високої вологості і температури, що відповідає індивідуальним перевагам по стилю дизайну і забезпечує комфортні умови експлуатації споруди. Фахівці при виборі вікна рекомендують приділити увагу кожному нюансу, інакше «неправильне» заповнення віконного прорізу швидко зруйнує особливу чарівність затишній парної і стане причиною додаткових експлуатаційних витрат.
Загальні принципи вибору вікна:
Зверніть увагу! Класичні розміри і форма вікна – не догма в банному мистецтві! Якщо, наприклад, з вікна відкривається прекрасний вид, розміри і форма можуть змінюватись в сторону збільшення площі огляду.
Важливий аспект при виборі вікна – рівень і характер освітлення. Оптимальний варіант – розсіяне і м'яке світло, який забезпечить ідеальні умови для релаксації. Для цегляної споруди, наприклад, рекомендується установка вікон з пустотілої склоблока.
Деревина – традиційний матеріал для облаштування російської лазні, хоча таке вікно є усадкової конструкцією і може покоситься при температурно-вологісних перепадів. Тому при виборі дерев'яного вікна вкрай не рекомендується економити - навпаки, підібрати хорошу деревину, а ще краще – віддати перевагу дерев'яні вироби зі склопакетом.
Пластикове вікно – більш привабливе рішення, так як ПВХ-вироби стійкі до температурно-вологісним перепадів, не вимагають фарбування, відрізняються хорошими показниками тепло - і звукоізоляції, довговічні і не доставлять турбот власнику в процесі експлуатації. Однак при виборі ПВХ-виробів для лазні теж потрібна якісна продукція, інакше економ-варіант вікна з витонченими стінками профілів стане причиною деформації конструкції, швидкого зносу і недовговічності.
Металопластикові вікна – універсальна конструкція підвищеної жорсткості, яка успішно використовується і в російській лазні, і в сауні. Однак для заповнення віконних прорізів в брущатих і дерев'яних будівлях фахівці рекомендують віддати перевагу традиційний матеріал – дерев'яні вікна з високоякісної деревини.