» » Сорти динь для вирощування в Сибіру - опис, особливості посадки

Сорти динь для вирощування в Сибіру - опис, особливості посадки



Диня — це дуже смачна і солодка баштанна культура. Так як вона відноситься до теплолюбних рослин, в нашій країні її вирощують в основному в південних регіонах.

Але що ж робити тим, хто живе в північних областях Росії і задумав посадити на своїй ділянці цю ягоду? Як виростити солодкий і соковитий плід?

Для початку варто придбати насіння. Не варто забувати і про технології вирощування. Деякі дачники висаджують прямо розсадою у відкритий грунт (про посадку дині на розсаду можна прочитати тут), а хтось воліє вирощувати диню в теплиці.

Наведемо опису всіх сортів динь, які рекомендовані для посадок в Сибіру.

Кращі сорти для Сибіру

Варто зазначити, що для Сибіру відмінно підходять як ранні, так і пізні сорти. Садити їх краще всього розсадою, так вони швидше виростуть, а зрілі ягоди будуть володіти відмінним смаком.

Отже, давайте розглянемо відомі сорти динь:

    1. «Симпатія» відноситься до середньораннім сортами (серед середньоранніх сортів динь великою популярністю користується диня Раймонд). Поява перших зрілих плодів настає через 100 – 108 днів. Стебло з довгими батогами. Листки середні, зеленого кольору, зі слабко розсіченою формою. Диня має овальний вигляд. Структура еластична без візерунка, з рівномірною товстої сіткою. Забарвлення шкірки темно-жовтий. Вага дині складає від 1,2 до 2 кг. Всередині ягода світло-кремового окрасу з товстої м'якоттю. Смак у неї хрусткий, ніжний, соковитий і дуже цукровий. За описом насіння мають великий розмір, узкоовальную форму, острозаостренные. Середня врожайність, на одному квадратному метрі виростає до 0,7 кг плодів.

симпатія

    1. «Мрія сибарита» («Мрія річна») – це ультраскоростиглий сорт. Час від перших паростків до зрілої ягоди становить від 50 до 55 днів. Паростки середнього розміру. Стебло тонке, структура негрубая. Зріла диня має овальний вигляд. Структура еластична, з переривчастими смугами зеленого кольору. Забарвлення світло-жовтий. Вага ягоди від 300 грам. Шкірка має еластичну і не товсту структуру. Всередині білого кольору. Смак соковитий, хрусткий і схожий на мед з ніжним ароматом. Урожай високий — з одного квадратного метра можна зібрати до 20 кг за один сезон. Може плодоносити до самих морозів. Він стійкий до ураження багатьох шкідників.

мечта2

    1. «Попелюшка» — це ранньостиглий вид (поряд з динею сорти Амал і Торпеда). Час від паростків до стиглої ягоди становить від 2 до 2,5 місяця. Стебло з довгими батогами. Листя середнього розміру, з зеленим забарвленням. Форма листа слабо розчленована. Ягода має овальний вигляд. Структура еластична, без візерунків з жовтуватою забарвленням. На шкірці є суцільна сітка. Вага ягоди від 1 до 2,5 кг. Всередині диня світло-кремового кольору з товщиною від 3 до 4 див. Смак хрусткий, соковитий, дуже солодкий. У ягоді міститься до 11,5 % сухої речовини і до 9,5 % загального цукру. Насіння узкоовальной форми, кольору слонової кістки. Врожайність хороша, з куща можна знімати до 10-15 плодів.

золушка9

    1. диня «Алтайський». Стигла ягода з'являється через 2-2,5 місяця. Стебло середнього розміру, з невеликою чисельністю батогів. Розмір головного батога становить від 1,5 до 2 метрів. Ягоди мають овальний вигляд. Структура дині еластична, слабосегментированная. Шкірка має лимонну або світло-оранжеве забарвлення без візерунка. Вага ягоди від 800 грамів до 2 кг. Всередині диня має світло-оранжевий або біле забарвлення з не сильно товстої м'якоттю. Смак соковитий, цукровий і дуже ароматний. Відмінно переносить низькі температури. Врожайність хороша — з куща можна зібрати до 15 кг плодів за один сезон.

алтай

    1. «Сибірська медова» — це середньоранній сорт. Стебла рослини среднеплетистые. Ягоди мають вигляд кулі. Структура еластична, без візерунка з жовтуватою забарвленням. Вага ягоди від 1 до 2 кг. Всередині диня світло-кремоватой забарвлення. За смаком соковита, солодка і дуже ароматна. Відмінно переносить заморозки. Розсаду висаджують коли на паростках виростає до 3-4 листків. Бажано висаджувати в прогріту грунт до +14 градусів. На 1 квадратний метр рекомендується висаджувати по 1-2 відростка.

мед3

    1. «Золотава» — це середньоранній сорт. Час від паростків до зрілої ягоди — від 72 до 87 днів. Стебло з невеликою кількістю батогів. Лист має ниркоподібну форму з цільними краями, зеленого кольору. Зріла ягода буває округлого і овального виду. Структура еластична. У перших динь є сітка. Забарвлення шкірки жовтуватий або помаранчевий без малюнка. Маса ягоди сягає до 2 кг. М'якоть має кремоватую або біле забарвлення. Всередині диня має грубу, щільну і ніжну структуру. За смаком соковита, цукриста, схожа на мед, дуже ароматна. Врожайність хороша – на 1 га до 25 тонн плодів. Хороші якості — стабільний урожай з року в рік, придатність до транспортування.

золотава

    1. «Медова казка» — середньоранній сорт. Час дозрівання плодів становить від 75 до 85 днів. Стебла рослини среднеплетистые. Плоди мають округлий вигляд. Структура поверхні гладка з сіткою. Забарвлення поверхні від світло-жовтого до яскраво-жовтого. Маса зрілої ягоди від 2 до 4 кг М'якуш світло-кремовий або білий. За смаком соковита, ніжна, м'яка і дивовижно солодка. Завдяки тому, що в ній міститься високий рівень цукрів, з неї можна робити різні солодощі і цукати. Рослину і плоди стійкі до поразок шкідників і володіє хорошою транспортабельністю. Насіння можна висаджувати прямо у відкритий грунт або спочатку саджати в горщики для розсади, а потім паростки садити в грунт.

сказка2

    1. «Капучіно» — це ранньостиглий сорт. Час від появи паростків до зрілої ягоди становить 2-2,5 місяців. Зріла ягода має круглий або овальний вигляд. Структура еластична з яскраво вираженою сіткою. Шкірка тонка з яскраво-жовтим кольором. Вага зрілої дині від 800 грамів до 1,5 кг. М'якоть має білосніжний або кремовий колір, з відмінними смаковими якостями. За смаком вона ніжна, м'яка, соковита і цукриста з приємним ароматом. М'якоть містить у своєму складі до 17 % цукру. Сорт володіє високим урожаєм, з одного куща за весь сезон знімають до 15 кг плодів. Садити насіння можна як відразу у відкритий грунт, так і через розсаду. На розсаду зазвичай насіння сіють на початку квітня, а в грунт — в середині травня.

капучіно

  1. «Десертна» — це середньостиглий сорт. Часовий відрізок від перших сходів до полнозрелых плодів становить від 72 до 94 днів. Стебла среднеплетистые. Плід має овальну форму середнього розміру. Структура поверхні має сегменти, на поглибленнях сегментів є стрічки синім або зеленим кольором. Також вся поверхня має великими комірками сітку. Колір шкірки яскраво-жовтий чи жовто-зелений. Вага зрілої ягоди від 1 до 2 кг. Товщина м'якоті від 3 до 4 див. Забарвлення м'якоті білий або світло-кремовий. На смак м'якоть соковита, зерниста, медова з приємним ароматом. Відмінно протистоїть різним поразок. При підвищеній волозі плоди не розтріскуються, відмінно зберігають свою форму. Урожайність сорту висока – на 1 га визріває до 31 тонн плодів.

десертна

polivperec3-1Можливо Вас також зацікавить стаття про кращі сорти динь для вирощування на Уралі.

Огляд сортів динь для Підмосков'я — зміст наступній нашій статті.

Секрети вирощування

Посадка насіння дині в торф'яні горщики

Посадка насіння дині в торф'яні горщики

Для того, щоб виростити хороший урожай, грунт потрібно готувати ще з осені: її потрібно добре прокапати, удобрити у вигляді торфу, перегною і розпушити.

Крім цього, варто взяти на замітку поради по вирощуванню цієї баштанної культури, які допоможуть отримати високий урожай:

  • з настанням весни місце, де планується висадка насіння або розсади, необхідно прокапати і удобрити. Бажано в грунт додати трохи піску. Дині не люблять глинистий Грунт;
  • перед посадкою насіння слід вимочити в спеціальному розчині. Розчин для вимочування можна придбати в магазині або зробити самостійно. Для розчину необхідно змішати борну кислоту, сірчанокислий цинк та воду. Вимочування проводиться для пророщування насіння. Це прискорить їх зростання. Зазвичай вимочуються вони близько доби;
  • якщо посадка динь проводиться через розсаду, насіння спочатку потрібно посадити в спеціальні торф'яні горщики з розміром діаметра 10 див. Грунт для розсади повинна мати наступний склад – склянка деревної золи, пісок і торф.

Дині необхідно підгортати

Сівба на розсаду проводиться на початку квітня. Для цього:

  • насіння висаджують у відкритий грунт в кінці квітня — початку травня. Розсаду з середини травня до початку червня;
  • лунки для висадження необхідно робити на відстані від 70 до 90 див. Розсаду у них рекомендується висаджувати разом з землею;
  • у прохолодні дні рослини слід вкривати плівкою;
  • рослини потрібно регулярно прополювати і поливати;
  • два рази в тиждень їх слід загортати. Але робити це слід дуже акуратно, оскільки баштанні культури мають розгалужені корені.

Відгуки садівників

Олексій, 55 років

«Дині на своїй присадибній ділянці вирощую давно. Оскільки у нас в Сибіру клімат прохолодний, слід дуже уважно вибирати сорти цієї ягоди. Перед тим, як висаджувати цю культуру, вирішив докладно ознайомитися з усіма сортами, які придатні для вирощування в нашому регіоні. Послухав відгуки знайомих, почитав характеристику сортів в інтернеті. Вирішив посадити такі сорти, як «Алтай», «Мрія сибарита», «Попелюшка» і «Десертна». Дійсно урожай високий. І дині такі ж, як описували відгуки на сайтах. А смак плодів просто дивовижний!! Тепер це для мене найкращі сорти і я їх вирощую кожен сезон!» мечта5

Олена, 30 років

«Купили з чоловіком ділянку для вирощування баштанних культур на продаж. Довго шукали підходящі сорти. Перечитали всі описи сортів, послухали відгуки знайомих. Зупинилися на сортах – «Десертна», «Симпатія», «Мрія сибарита», «Медова сибірська» і «Капучіно». Та правду кажуть, що це найкращі сорти для Сибіру. Плоди виросли швидко, а смак у них чудовий. У перший рік отримали високий врожай. Тепер ми кожен рік садимо саме ці сорти динь і отримуємо хороший урожай!» урожайц

Михайло, 48 років

«Баштанними культурами став займатися порівняно недавно. Думав, що в нашому регіоні ці плоди ростуть погано. Одного разу побачив опис сортів динь для Сибіру, я відразу зацікавився цими культурами і вирішив зайнятися вирощуванням динь. Вибрав сорти – «Медова казка», «Золотиста», «Десертна» і «Симпатія». Так хороші сорти, точніше найкращі. Дійсно відгуки не брешуть, плоди смачні, солодкі і дуже соковиті. Дозрівання швидке. Та й урожай високий. Вистачило всій родині і навіть на продаж залишилося!» мужчина2

Диня — це ягода, яку вирощують у багатьох регіонах Росії. Звичайно, вибираючи сорт для вирощування, варто звертати увагу на клімат регіону. Саме від нього залежить подальший урожай. Для Сибіру бажано вибирати сорти, які відмінно переносять заморозки, з швидким періодом достигання. Крім цього, не варто забувати і технології вирощування та догляду за рослинами.

Якщо дотримуватися всі наведені вище правила, то можна отримати високий врожай, а плоди будуть мати самі найвищі якості.

Дивіться відео про вирощування дині в Сибіру:



Похожие предложения
Дата добавления: 24-04-2017, 11:29
Статьи по теме
Вибір баки для літнього душа: види і характеристики, плюси і мінуси
Кожен дачник знає, наскільки приємно після спекотного робочого дня прийняти освіжаючий...
Вишня Володимирська: опис, способи посадки і догляд за саджанцями
Сорт вишні Володимирська вважається одним із старовинних сортів. Свою назву отримала...
Горелка для биокамина своими руками: как сделать биокамин
Биокамин позволит даже в городской квартире наслаждаться видом живого пламени, при этом...
Двостулкові двері: види і установка конструкцій
Двостулкові або двопільні двері затребувані як для житлових приміщень, так і для...
Стілець для риболовлі своїми руками - креслення з розмірами
Любителям риболовлі доводиться надовго приймати статичну позу в очікуванні клювання,...
Клей для вінілових шпалер кращий шпалерний: поклейка своїми руками і витрата моменту
Якщо ви вирішили зробити ремонт в кімнаті і обробити стіни шпалерами, ретельно вивчіть...
Особливості вирощування гострого перцю на підвіконні: підготовка ґрунту, посів насіння і догляд за розсадою
Гострий перець володіє унікальними смаковими, але і декоративними якостями. Саме тому...
Фібра для бетону: поліпропіленові та інші вироби, інструкція по застосуванню, відео і фото
Далеко не всі знають про існування такого допоміжного матеріалу, як фібра для бетону,...
Металлические двери на страже вашего дома
Сохранность домашнего очага всегда стояла на первом месте. Если раньше всё было намного...