На кожному дачній і садовій ділянці можна зустріти бур'яни, які приносять шкоду своїм розповсюдженням.
Одним з яскравих представників таких бур'янів є амброзія.
Під прекрасним на вигляд рослиною, що притягає погляди оточуючих, на фото можна в цьому переконатися, насправді причаївся небезпечний ворог».
Амброзія належить до однорічних і багаторічних рослин родини айстрових. Назва полинолиста сталося від схожості з листками полину.
Колір перисто-розсічених листя амброзії змінюється від світлого тону верхній частині і до темних відтінків у нижній частині рослини. Потужні прямостоячі і борознисті стебла можуть досягати у висоту до 2 м.
Потужний корінь досягає до 4 м в глибину. В останніх числах липня утворюються перші квіти. Період цвітіння наступає с липня та на початок жовтня. З 40 видів амброзії, на території Росії існує тільки три:
Позначення слова «амброзія», з джерела Вікіпедії, походить з давньогрецької міфології: від назви мазі «їжа Богів», яку використовували для нанесення на тіло.
Це чудодійна мазь давала не тільки молодість, але і безсмертя. Згідно з даними історії, амброзія з'явилася на нашому континенті в 1873 році.
Батьківщиною цього бур'яну вважаються південно-західні райони Північної Америки.
Зверніть увагу: амброзія є самим небезпечним бур'яном, які ростуть в усьому світі.протягом двох століть це рослина з самого рідкісного виду перетворилося у найпоширеніший ярий вид бур'яну.
розмножується Амброзія з неймовірною швидкістю, вона росте абсолютно на будь-якому грунті. Для проростання насіння необхідний пухкий верхній шар грунту, і достатня кількість денного світла.
З-за здатності, подібно живому насосу втягувати вологу, вона перекриває доступ до іншим культурним рослинам. Для амброзії посушлива місцевість не є перешкодою для зростання, все це завдяки своєму довгому стеблі, що дозволяє навіть з великої глибини добувати вологу.
Коріння багаторічного бур'яну після зимової сплячки, пробуджуючись навесні, розносяться по навколишньому простору. Поширення бур'яну можна побачити в:
Найбільша частина росте на Україні, особливо в південно-східній частині республіки. Кращими місцями проживання для амброзії є сільськогосподарські поля, дачі та городи.
Потужна коренева система і надземна частина амброзії пригнічує розвиток культурних сільськогосподарських рослин.
Для перетворення грунту в суміш, яка стає не придатна для овочевих культур, амброзії потрібно кілька років. Насіння амброзії при її цвітінні вже в такому ранньому періоді мають готовністю до висадки.
Існує кілька факторів, що показують негативний вплив бур'яну в місцях його зростання:
З-за здатності активного впливу на культурні лугові трави, шляхом їх пригнічення, амброзія має унікально високою аллелопатичностью. Під час досягнення повної стиглості насіння до середини серпня, вони здатні потрапляти в зерновий ворох пізніх культур – люцерну, просо і суданську траву.
Рекомендація: проведення оранки на полі 1 раз в 5 років, сприяє противосорняковому ефекту.Стимулює проростання насіння амброзії та внесення повного спектра мінеральних добрив. Вживання коровою квітучої амброзії, у складі листя якої знаходяться небажані ефірні масла, впливає на якість молока, погіршуючи його основні показники.
У період цвітіння амброзії, у людини часто буває алергія на цю рослину. Вона провокує виникнення полінозу.
Своїм агресивним алергічним впливом пилок при цвітінні рослини виділяється в навколишнє середовище. Алергія проявляється наступними основними симптомами:
При правильному лікуванні алергії на амброзію настає значне поліпшення здоров'я.
Корисно знати: вироблення імунітету від амброзії може з'явитися у людей, що живуть в місцях великого поширення бур'яну швидше, порівняно з жителями інших районів.Ефективним народним засобом, виявляє протиалергічну та протизапальну дію в боротьбі з алергеном бур'яну, є трави — подорожник і смородина.
Завдяки вмісту в складі амброзії ефірних олій, вітамін, біологічно активних речовин і мікроелементів, користуються її позитивними властивостями в боротьбі з деякими захворюваннями.
Її використовують в якості соку, настою, спиртових і масляних екстрактів для лікування:
Амброзія має протизапальну та жарознижувальну дію. Лікувальні якості бур'яну знаходяться в надземних частинах рослини, насіння, квіток, корені і пилку. Бактерицидна дія амброзії дозволяє застосовувати її в лікуванні онкологічних захворювань, на перших стадіях.
Для боротьби з бур'яном амброзією передбачені наступні заходи:
Заборонено застосування гербіцидів на території населених і курортних зон, а також на пасовищах.
Зверніть увагу: сидератами називають рослини, які вирощують для того, щоб справити пригнічення росту шкідливих бур'янів.Очевидний шкоду бур'яну та його «користь» в лікуванні захворювань непорівнянні один з одним. боротьбі з небезпечною амброзією, для досягнення найбільшого ефекту, важливий комплексний підхід.
Як боротися з амброзією, дивіться у наступному відео: