Процес вирощування дині є досить трудомісткою справою, особливо якщо це робиться в теплиці з полікарбонату. Щоб отримати великий урожай якісних фруктів, доведеться витратити значну кількість сил і часу.
Варто розглянути всі етапи роботи з даним видом культури, від вибору сорту до збору врожаю. Подробиці читайте в нашій статті.
Для зниження шансу захворювання рослини, насіння обов'язково потрібно продезінфікувати
Під час вибору сорту дині, залежно від місцевості де буде сажаться культура, варто звернути увагу на такі його властивості, як:Так, найбільш поширеними видами є Канарі, Галію і Ожен. Популярний також сорт дині Колгоспниця, так як дає значний урожай в умовах теплиці.
Диня Колгоспниця
Зверніть увагу: вибирайте насіння, найбільш свіжі і мають довгий термін придатності.Для використання на території європейської частини Росії найкращими сортами є ранньостиглі. Найпоширеніші з них — це Тоболинка, диня Алтайська і Золотиста (тут ви можете дізнатися про кращі сорти динь для Підмосков'я).
Якщо ж у цьому регіоні використовувати варіанти південних сортів, то, щоб підвищити їх стійкість до низьких температур, необхідно проводити щеплення дині (наприклад, на гарбуз).
Щеплення дині
Можливо, Вас також зацікавить стаття про дині Канталупа (мускусна диня).Про вирощування дині Айкідо розповідає наступна наша стаття.
Розсада дині в торф'яних горщиках
Перед початком посіву, необхідно замочити насіння і дати їм прорости. Період, який повинен пройти від висадки до проростання розсади, складає приблизно один місяць.Саме тому використовувати цей час для отримання найкращого результату потрібно правильно:
За рахунок того, що баштанні культури дуже кучеряве, розмір теплиці має велике значення для зростання лози
Поки розсада буде проростати, необхідно підготувати грунт для пересадки. Для цього знімається верхній шар грунту і в утворилися ямки поміщається необхідне добриво. Після цього землю потрібно обробити гарячою водою і покласти назад знятий шар землі, накривши їх будь-яким матеріалом чорного кольору. Це дозволить грунті прогрітися і засвоїти до посадки необхідні мінерали.
Молоді рослини повинні знаходитися на певній відстані один від одного, щоб вони не стикалися листям
Процес вирощування дині, використовуючи розсаду, дозволяє зібрати перший урожай раніше приблизно на 2-3 тижні. Але не варто поспішати з висадкою, якщо теплиця не обладнана підігрівом, необхідно дочекатися стабільно теплої погоди.Баштанні культури не переносять навіть короткочасних заморозків, тому ризикувати розсадою не варто. У випадках, коли все ж є можливість створення потрібного мікроклімату всередині, вирощувати диню в теплиці можна починати вже в першій половині травня.
Варто знати: незважаючи на те, що дині можуть рости поряд з різними видами рослин, бажано щоб у теплиці вони були одні, і мікроклімат був створений під них.Сам процес висадки повинен проходити наступним чином:
Прищіпка динь
У перший час, до того як рослина добре пустить коріння, воно не вимагає догляду. Далі необхідно буде дотримуватися рівень вологості і температури в приміщенні, поливати диню і вносити підживлення.Рекомендації по догляду наступні:
Провітрювати теплицю необхідно щодня
Окрему увагу варто приділити підгодівлі. Додатково рослині необхідно азотні добрива у вигляді аміачної селітри. Її вносити в грунт рекомендується приблизно раз в тиждень, розбавляючи на 10 літрів рідини не більше 15 грам.
Азотні добрива для підживлення динь
А для підвищення рівня цукру використовують борну кислоту, розводячи 1 грам на літр, один раз в тиждень. Після утворення зав'язі всі види підгодівлі повинні бути зупинені, щоб уникнути скупчування в плодах шкідливих нітратів.
Як тільки плоди будуть дозрівати, необхідно проводити їх збір (всього може бути до 5-6 штук). Для прийняття відразу в їжу, дині краще збирати тільки повністю дозрілі.
У випадках необхідності транспортування, за кілька днів до стиглості плоди зриваються разом з плодоніжкою.
зауважте: диня, на відміну від кавуна, має властивість дозрівання. Варіанти зимових сортів динь рекомендується збирати і зовсім не дозревшими. У загальній складності, виростити диню в теплиці справа нескладна, хоча і досить трудомістке. Головне, своєчасно проводити необхідні маніпуляції, такі як підв'язки, підживлення та інше. Вирощуючи у відповідність з наведеними вище рекомендаціями, ви неодмінно отримаєте соковиті і солодкі дині. А як їх їсти — вирішувати Вам. Дині однаково смачні й корисні як у сирому, так і в сушеному вигляді (ще більше інформації про сушених динях Ви можете дізнатися тут).Дивіться відео про вирощування дині в теплиці: