В сучасному дизайні досить популярним елементом є фальш-стіни, обшиті гипроком. Для зведення каркаса таких стін (вертикальних стійок і обрешітки під обшивку) застосовується спеціальний профіль для перегородок для гіпсокартону.
Вибір відповідного профілю є дуже важливим, саме тому наша стаття повністю присвячена технології роботи з цим елементом гіпсокартонних конструкцій.
Номенклатура профілів для ГКЛ
Каркас і обрешітка для перегородок з ГКЛ-обшивкою монтуються з металевих панелей особливої форми. Сировиною для виробництва цих деталей є смуги оцинкованої сталі, яким шляхом холодної прокатки надається певна конфігурація. Товщина металу та конфігурація самої каркасної панелі залежить від типу виробу.
Всі профілі для перегородок з гіпсокартону поділяються на основні і додаткові. До основних відносяться:
Направляючі (ПН) – встановлюються на підлозі і на стелі приміщення, в рідкісних випадках також монтуються на стіни. Головна функція – забезпечити надійне з'єднання перегородки з несучими елементами приміщення, тому нехтувати вибором якісного направляючого профілю не слід. (див. також статтю Звукоізоляція гіпсокартонних перегородок – міфи і реальність)
ПН різних розмірів
До найбільш ходовим розмірами ПН відносять:
Випускається в панелях довжиною по 3 м, найчастіше забезпечується спеціальними кріпильними отворами через кожні 200-4000 мм.
Стійкові (ПС) - встановлюються напрямні під кутом 900, формуючи стієчний вузол. Забезпечують вертикальну жорсткість перегородки і її стійкість до деформацій.
Найбільш ходові розміри:
І стійкові, і направляючі елементи можуть бути виготовлені з металу різної товщини (від 0,38 до 0,45 мм). Чим більше габарити профілю, тим товще метал використовується і тим вище механічні характеристики виробу.
Конфігурація ПС 50х50
Зверніть увагу! Як правило, в лінійках металоконструкцій від одного виробника стієчні профілі випускаються на 0,5-1 мм вужче, ніж відповідні їм напрямні. Це дозволяє формувати стієчний вузол без деформації направляючих.
Деякі моделі цієї лінійки випускаються зі спеціальними технологічними отворами, призначеними для прокладки комунікацій усередині перегородки (на фото). Це дуже зручно, оскільки використання таких отворів знижує ризик пошкодження ізоляційної оболонки кабелю. (див. також статтю Монтаж гіпсокартонних перегородок – технологія, яка перевернула наше уявлення)
Провід в технологічному отворі
Окрім стійкових і направляючих деталей, для зведення каркасу не обійтися без різних додаткових елементів.
До них відносяться:
Перфорована кутова накладка
Крім профілів, для виготовлення перегородок своїми руками можуть знадобитися і інші металеві елементи. Вони можуть бути виготовлені самостійно з металевих смуг або обрізків каркаса, але краще всього купувати ці деталі у того ж виробника, що і самі профілі. Так ми можемо бути впевнені, що їх геометрія та механічні характеристики відповідають один одному.
До такої додаткової комплектації відносять:
Використання з'єднувачів
Всі ці деталі дозволяють виготовити підстава перегородки між приміщеннями, зробити його досить міцним і надійним. Далі ми розповімо про те, як необхідно використовувати перегородковий профіль для гіпсокартону.
Головна перевага, якими володіє практично будь-яка перегородка з профілю для гіпсокартону - це її технологічність і простота монтажу.
Для роботи з металевими панелями нам будуть потрібні:
Набір інструментів
Зверніть увагу! Використання «болгарки» зі шліфувальним диском небажано, оскільки в зоні високого нагріву елемент втрачає антикорозійні характеристики, при високій вологості в приміщенні решетування може почати іржавіти.
Скреппрофиль
Крім того, нам обов'язково знадобиться ручний інструмент (молотки, викрутки), а також рулетка, мірний шнур і рівень. (див. також статтю Гіпсокартонна перегородка з дверима: особливості монтажу)
Отже, матеріали та інструменти у нас готові, значить, пора приступати до роботи.
Тут наведена інструкція, що описує основні кроки процесу зведення короби фальш-стіни:
Кріплення нижньої направляючої
Рада! Щоб отвір був більш жорстким, вертикальні частини каркаса встановлюємо заставні з дерев'яного бруса.
На цьому всі роботи з металевим профілем для фальш-стіни закінчені. Нам залишається обшити зведений каркас гипроком, зашпатлевать стики між панелями і місця кріплення, поле чого приступити до фінішної обробки.
Готовий каркас
Ми сподіваємося, що в цій статті ви знайдете для себе відповіді на питання, який профіль потрібен для перегородки з гіпсокартону і як з цього профілю зібрати надійний каркас для фальш-стіни. Якщо ви уважно вивчите всі рекомендації, з роботою по зведенню перегородки ви обов'язково впораєтеся!