» » Профіль для перегородок з гіпсокартону: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото

Профіль для перегородок з гіпсокартону: відео-інструкція з монтажу своїми руками, ціна, фото



В сучасному дизайні досить популярним елементом є фальш-стіни, обшиті гипроком. Для зведення каркаса таких стін (вертикальних стійок і обрешітки під обшивку) застосовується спеціальний профіль для перегородок для гіпсокартону.

Вибір відповідного профілю є дуже важливим, саме тому наша стаття повністю присвячена технології роботи з цим елементом гіпсокартонних конструкцій.

Номенклатура профілів для ГКЛ

Номенклатура профілів для ГКЛ

Номенклатура профільних систем

Основні елементи обрешітки

Каркас і обрешітка для перегородок з ГКЛ-обшивкою монтуються з металевих панелей особливої форми. Сировиною для виробництва цих деталей є смуги оцинкованої сталі, яким шляхом холодної прокатки надається певна конфігурація. Товщина металу та конфігурація самої каркасної панелі залежить від типу виробу.

Всі профілі для перегородок з гіпсокартону поділяються на основні і додаткові. До основних відносяться:

Направляючі (ПН) – встановлюються на підлозі і на стелі приміщення, в рідкісних випадках також монтуються на стіни. Головна функція – забезпечити надійне з'єднання перегородки з несучими елементами приміщення, тому нехтувати вибором якісного направляючого профілю не слід. (див. також статтю Звукоізоляція гіпсокартонних перегородок – міфи і реальність)

ПН різних розмірів

ПН різних розмірів

До найбільш ходовим розмірами ПН відносять:

  • 50х40 мм;
  • 65х40 мм;
  • 75х40 мм;
  • 100х40 мм

Випускається в панелях довжиною по 3 м, найчастіше забезпечується спеціальними кріпильними отворами через кожні 200-4000 мм.

Стійкові (ПС) - встановлюються напрямні під кутом 900, формуючи стієчний вузол. Забезпечують вертикальну жорсткість перегородки і її стійкість до деформацій.

Найбільш ходові розміри:

  • 5ох50 мм;
  • 65х50 мм;
  • 75х50 мм;
  • 100х50 мм

І стійкові, і направляючі елементи можуть бути виготовлені з металу різної товщини (від 0,38 до 0,45 мм). Чим більше габарити профілю, тим товще метал використовується і тим вище механічні характеристики виробу.

Конфігурація ПС 50х50

Конфігурація ПС 50х50

Зверніть увагу! Як правило, в лінійках металоконструкцій від одного виробника стієчні профілі випускаються на 0,5-1 мм вужче, ніж відповідні їм напрямні. Це дозволяє формувати стієчний вузол без деформації направляючих.

Деякі моделі цієї лінійки випускаються зі спеціальними технологічними отворами, призначеними для прокладки комунікацій усередині перегородки (на фото). Це дуже зручно, оскільки використання таких отворів знижує ризик пошкодження ізоляційної оболонки кабелю. (див. також статтю Монтаж гіпсокартонних перегородок – технологія, яка перевернула наше уявлення)

Провід в технологічному отворі

Провід в технологічному отворі

Додаткові елементи обрешітки

Окрім стійкових і направляючих деталей, для зведення каркасу не обійтися без різних додаткових елементів.

До них відносяться:

  • Стельові профілі (ПП). Найчастіше ці деталі використовуються для формування площин підвісних стель, однак при зведенні міжкімнатних гипрочных перегородок ПП застосовується для формування арочних частин дверних прорізів, а також для з'єднання вертикальних стійок.
  • Кутові накладні елементи - являють собою перфоровані куточки з тонкого оцинкованого металу. Використовуються для обробки стиків плит ГКЛ під 900 з метою захисту від пошкоджень при шпаклівці, обробці та подальшої експлуатації. Найчастіше застосовуються при облаштуванні дверних прорізів в перегородках.
Перфорована кутова накладка

Перфорована кутова накладка

Крім профілів, для виготовлення перегородок своїми руками можуть знадобитися і інші металеві елементи. Вони можуть бути виготовлені самостійно з металевих смуг або обрізків каркаса, але краще всього купувати ці деталі у того ж виробника, що і самі профілі. Так ми можемо бути впевнені, що їх геометрія та механічні характеристики відповідають один одному.

До такої додаткової комплектації відносять:

  • Підвіси пластинчасті. Застосовуються для закріплення елементів каркасів на стінах, а також для фіксації їх до стелі. Перегородки з профілю для гіпсокартону рідко вимагають використання підвісів, але все ж в ряді випадків ця універсальна деталь може бути корисною.
  • З'єднувачі. Використовуються тоді, коли необхідно зістикувати і надійно закріпити дві панелі. Хоч, ціна таких з'єднувачів невисока, багато майстри воліють обходитися без них, стикуючи металеві деталі безпосередньо. Але все ж для підвищення міцності каркаса краще використовувати спеціальні комплектуючі.
Використання з'єднувачів

Використання з'єднувачів

Всі ці деталі дозволяють виготовити підстава перегородки між приміщеннями, зробити його досить міцним і надійним. Далі ми розповімо про те, як необхідно використовувати перегородковий профіль для гіпсокартону.

Використання металевих деталей для монтажу перегородки

Інструменти для обробки профілю

Головна перевага, якими володіє практично будь-яка перегородка з профілю для гіпсокартону - це її технологічність і простота монтажу.

Для роботи з металевими панелями нам будуть потрібні:

Набір інструментів

Набір інструментів

  • Пила по металу - самий зручний інструмент для підгонки панелей під потрібний нам розмір. Краще всього для цієї мети підходять дискові пили з відрізними полотнами або ж шабельні моделі.

Зверніть увагу! Використання «болгарки» зі шліфувальним диском небажано, оскільки в зоні високого нагріву елемент втрачає антикорозійні характеристики, при високій вологості в приміщенні решетування може почати іржавіти.

  • Ножиці для робіт по металу. Застосовуються найчастіше для надрізів бортиків профілю при формуванні стійкового вузла, а також при згинанні арочних частин.
  • Пробійник – відмінна альтернатива дрилі, оскільки свердлити тонкий метал профілю досить незручно. Пробійники застосовуються для різання отворів в стінках металевих елементів.
Скреппрофиль

Скреппрофиль

  • Кліщі (скреппрофиль) – застосовуються для з'єднання частин каркаса без використання саморізів і інших кріпильних елементів. За принципом роботи цей інструмент схожий з пробійником, але при пробитті дві деталі з'єднуються за принципом заклепок.
  • Дриль або перфоратор. Використовується для того, щоб закріпити частини каркаса на стінах, стелі та підлозі. У приміщеннях з бетонними підставами фахівці рекомендують застосовувати свердла і бури з побідитовими наконечниками.
  • Шуруповерт – інструмент, робота з яким буде займати 80% вашого часу. Застосовується для з'єднання всіх частин каркаса між собою за допомогою спеціальних саморезов (3,9х25 мм).

Крім того, нам обов'язково знадобиться ручний інструмент (молотки, викрутки), а також рулетка, мірний шнур і рівень. (див. також статтю Гіпсокартонна перегородка з дверима: особливості монтажу)

Збираємо підстава гіпсокартонної фальш-стіни

Отже, матеріали та інструменти у нас готові, значить, пора приступати до роботи.

Тут наведена інструкція, що описує основні кроки процесу зведення короби фальш-стіни:

  • Від панелей ПН вибраної ширини за допомогою пилки по металу відрізаємо частини потрібної довжини. При цьому не забуваємо про те, що в напільній частині каркаса буде розрив в області дверного отвору.
Кріплення нижньої направляючої

Кріплення нижньої направляючої

  • Уклавши панелі на підлогу, з допомогою перфоратора проробляємо отвори з кроком в 40-60 див. В отвори вставляємо гільзи дюбелів, кріпимо панелі до підлоги, затягуючи стопорні гвинти шуруповертом.
  • Ту ж операцію проробляємо з стельової частиною.
  • Стієчні профілі, відрізані відповідно з висотою приміщення, вставляємо в напрямні.
  • З'єднуємо стійкові вузли за допомогою саморізів (4 саморіза на кожне з'єднання) або скреппрофиля. Докладно процес з'єднання показано на відео.
  • Формуємо з стоєчних деталей каркас майбутньої стіни, встановивши дві панелі по краях дверного отвору.
  • У верхній частині дверей з'єднуємо бічні стійки горизонтальній перемичкою (більш короткий відрізок ПС).

Рада! Щоб отвір був більш жорстким, вертикальні частини каркаса встановлюємо заставні з дерев'яного бруса.

  • Використовуючи технологічні отвори, прокладаємо дроти, залишаючи вільними ділянки кабелю для підключення розеток і вимикачів.

На цьому всі роботи з металевим профілем для фальш-стіни закінчені. Нам залишається обшити зведений каркас гипроком, зашпатлевать стики між панелями і місця кріплення, поле чого приступити до фінішної обробки.

Готовий каркас

Готовий каркас

Підбиваючи підсумки

Ми сподіваємося, що в цій статті ви знайдете для себе відповіді на питання, який профіль потрібен для перегородки з гіпсокартону і як з цього профілю зібрати надійний каркас для фальш-стіни. Якщо ви уважно вивчите всі рекомендації, з роботою по зведенню перегородки ви обов'язково впораєтеся!



Похожие предложения
Дата добавления: 2-05-2017, 15:08
Статьи по теме
Зачем учиться правильно ухаживать за деревом, которое покрыто защитным маслом
В стремлении изучить правильную работу по пропитке маслом древесины, мы упускаем эту...
Роль подпорной стенки в конструкции альпинария
Подпорная стенка, или как её называют профессионалы ландшафтного дизайна, шпалерник,...
Виды фурнитуры для межкомнатных дверей
Монтаж новой межкомнатной двери является сложным процессом, во время которого особое...
Обмежувач відкриття дверей: вироби для дверної ручки, полотна та інші конструкції, відео, фото
Вартість таких обмежувачів починається від 150 рублів. Це небагато, але підлогові...
Ранні сорти перцю для відкритого ґрунту: поради по вирощуванню садівникам і рішення проблем врожаю
На сьогодні налічується близько двох тисяч різноманітних сортів перцю. В цілому він...
Из чего слагается уют в ванной комнате
Если вы считаете, что стиральные машины могут сделать любую ванную комнату красивой и...
Дворівневий натяжна стеля з підсвічуванням
Оздоблення стелі Дворівнева стеля – оригінальний спосіб оформлення поверхні над...
Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками: матеріали, основні вимоги, етапи робіт, фото і відео
В приватних і заміських будинках власники, як правило, заводять собаку, що виконує роль...
Шторы в японском стиле в интерьере
Шторы в японском стиле становятся отличным выбором для интерьеров, которым не хватает...