Багато садівники вирощують у себе в саду колоновидні дерева. Найчастіше можна зустріти груші чи яблуні, але й черешня такого виду не є великою рідкістю.
Таке дерево володіє масою переваг. Щоб отримати хороший врожай, потрібно знати деякі правила догляду за черешнею, про яких ми розповімо в цій статті.
Дерево колоновидної черешні
Головною особливістю колоновидної черешні є прямий стовбур, на ньому з'являються плодові гілки невеликої довжини. Самими популярними сортами вважаються Сільвія і Хелена. Кожен з них має свої особливості. А саме:
Який би не був обраний сорт, потрібно правильно доглядати за деревом. Тільки так можна отримати хороший урожай. Для цього слід дотримуватися простих правил.
Колоновидна черешня сорти Хелена
Рекомендується здійснювати посадку в весняний період, коли вже не з'являються морози.
Перед посадкою слід вибрати відповідне місце. Воно має бути захищене від північних вітрів.
З цієї причини рекомендується схилятися до закритим місцям біля будинку або огорожі з південної сторони. Промені сонця повинні потрапляти на саджанець, так як черешня любить хороше освітлення. Її варто висаджувати на родючих грунтах.
Для посадки необхідно дотримуватися таких правил:
Молода черешня не швидко розростається, а верхівка може не сформуватися до початку зими. З цієї причини варто вкрити, щоб вона не примерзла.
Догляд за деревом не вимагає великих зусиль. Для нормального розвитку, черешня потребує розпушуванні грунту, нормальному поливі і захист від шкідників. Щоб захистити дерево від шкідливих комах, рекомендується у весняний період обприскати його розчином фунгіциду.
Корисно знати: рослина любить зволожений грунт, але може загинути від застою води, тому не потрібно заливати дерево, а в жаркі дні полив можна збільшити.
Плоди колоновидної черешні
Існує два способи розмноження черешні:
Якщо був обраний перший спосіб, тоді потрібно дворічний саджанець вишні. На нього необхідно прищепити черешню. При цьому кілька гілочок вишні потрібно залишити. Щеплення здійснюється на висоті 1,5 метра над землею.
Багато садівники вирішують посіяти кісточки черешні (можна і вишню виростити з кісточки). Для цього потрібно в горщик засипати землю, перемішану з піском у рівних пропорціях. В неї поміщаються кісточки, через два тижні вони почнуть проростати.
У травні їх потрібно посадити у відкритий грунт. Але, варто врахувати, що таке деревце зміцніє до наступного року. Тоді його можна переміщати на постійне місце.
останнім часом багато садівники вирощують черешню даного виду, так як вона має компактні розміри і її крона не розростається, це дозволяє на маленькій ділянці посадити багато дерев. Щоб врожай був гарним, потрібно ретельно доглядати за черешнею.
Дивіться відео про те, як виглядає колоновидна черешня: