Використання тріммера на дачних і присадибних ділянках значно спрощує і прискорює скіс трави. Однак, важливо правильно підібрати ріжучий елемент для електро- бензотріммера. Простіше кажучи, чим саме ви будете косити траву: кордом (спеціальної тріммерной волосінню) або ножем. І волосінь, і ніж однаково добре підійдуть для скошування трави у важкодоступних місцях, але в яких випадках ніж ефективніше?
Найчастіше використовується саме волосінь, так як вона безпечніше в експлуатації і забезпечує майже такий же результат при схилі трави. Але якщо вам доводиться косити досить високу траву, ви неодмінно зіткнетеся з тим, що довгі стебла будуть намотується на котушку або шпендель в місці кріплення голівки тримера. Щоб уникнути цього рекомендується використовувати ніж - фрезу для тріммера.
Фреза також буде більш ефективна, якщо вам потрібно скосити суху траву, чагарники, лопухи, кропиву або борщівник. Єдине чого може боятися ніж - зіткнення з каменем.
Триммерного ніж може бути виготовлений як з пластика, так і з металу. До кожної моделі триммера спочатку поставляється (або пропонується виробником) свій вигляд ножа. Це обумовлено формою штанги тріммера і зроблено для того, щоб максимально убезпечити користувача. Тому, не потрібно брати металевий ніж, якщо ваша модель триммера передбачає використання пластикового. Навіть якщо вас запевняють в універсальності ножа.
Ніж для тріммера може виглядати як спеціальна косильна (тріммерная) головка зі схемними пластиковими лопатями, або бути цілісною конструкцією, наприклад, дисковий ніж з різною кількістю лопатей (як правило, такі моделі виконані з металу).
Тример з металевим ножем допоможе позбутися не тільки від трави, але і заростей чагарнику або молодих дерев. Також тримерами можна прорядіть малину і смородину.
Металевий ніж для тріммера встановлюється тільки на агрегати з прямо штангою. Це обумовлено особливостями конструкції інструменту. Коли при скошуванні трави (кущів, тонких дерев) диск натикається на перешкоду (як правило, камінь) він найчастіше відскакує назад - в сторону користувача. У триммеров з прямо штангою відстань від головки до ніг людини досить безпечне.
Також такі тримери утримуються користувачем за допомогою T (U) або J-подібна рукояток, а якщо рукоятка D (О) -образної, то до неї в комплект йде спеціальна обмежувальна планка, яка впирається в ногу і дає наблизиться до ріжучого інструменту.
Якщо ваш ніж погнувся при зіткненні з перешкодою, не поспішайте міняти його. Ви можете самостійно вирівняти його з допомогою молотка. Гнучкість ножів призначена для того, щоб зменшити навантаження на двигун і трансмісію.
Досвід професіоналів і рядових користувачів показав, що форма лопаті має значення тільки в тому випадку, якщо ви скошуєте траву для заготовки на зиму, як, наприклад, сіно тваринам, так як трьох і четирехлопасние ножі занадто подрібнюють траву. А ось якість і швидкість скоса при різних лопатях відрізняються не значно.
Найбільш популярна модель ножа для тріммера - круглої форми з вісьмома зубцями по колу. Також, часто використовують його різновид: з чотирма великими зубцями і маленькими між ними.
А для скоса чагарників (малини, смородини) і тонких молодих дерев найчастіше використовують звичайний ніж в формі диска з безліччю зубів. Його можна встановити на будь-який триммер, навіть з невеликою потужністю, і ефективно обробити ділянку.