Облаштування кухні - непросте завдання, адже зазвичай господарям доводиться розміщувати і обідню і робочу зони в одній кімнаті. Тому важливо, щоб меблеве оснащення було не тільки функціональним, але і створювало атмосферу домашнього тепла і затишку.
Одним з найпопулярніших і в той же час практичних рішень для інтер'єру кухні виступають кухні на замовлення.
Кутовий кухонний гарнітур - це меблева конструкція, в якій елементи встановлюються в два ряди, розташованих перпендикулярно один одному.
Кутові гарнітури ідеально підходять як для невеликих кухонь, так і для просторих приміщень. У порівнянні з класичною прямий плануванням вони мають ряд переваг:
Кутові гарнітури для кухонь відрізняються один від одного за своєю конструкцією і схемою установки.
Існує два основних типи планувань кухні з кутовими комплектами меблів:
У першому випадку меблі розташовуються, приєднуючись до стін, а стик конструкції виконується точно по контуру кута стін. При цьому модулі можуть займати дві стіни, тоді вони утворюють L - або Г-подібний комплекс, а можуть і три - виходить П-подібне планування.
До переваг класичних кутових гарнітурів відносять:
Істотний мінус є тільки у П-подібних гарнітурів - вони не підходять для занадто тісних кухонь.
Півострівної гарнітур передбачає розташування однієї частини меблів уздовж стіни (або відразу двох стін), а іншій частині - ближче до центру кімнати. Тобто кут виконаний у вигляді півострова.
Головна перевага такого варіанту - можливість чітко розмежувати зони в приміщенні. Саме тому гарнітур з півостровом є ідеальним рішенням для великих кухонь і квартир-студій. На невеликій площі така конструкція буде недоречна - вони лише «з'їсть» місце і додасть інтер'єру громіздкість.
Якщо дозволяє площа, придивіться до G-образним комплектів з півостровом. Вони дозволяють найбільш чітко позначити робочу зону.
При виборі готового гарнітура або плануванні проекту під замовлення велику увагу слід приділити робочому трикутнику.
Робочий трикутник - це простір, обмежений трьома крапками: мийкою, холодильником і плитою. Його правильна організація дозволяє господарці швидше готувати їжу і витрачати на це менше сил.
При плануванні робочого трикутника необхідно дотримуватися таких правил:
Оптимальними варіантами організації робочого трикутника в кутових гарнітурах є:
Практичність і функціональність гарнітура багато в чому залежить від елементів, його складових. це:
Верхні або навісні шафи - це модулі, що розташовуються на стінах кухні. Вони дозволяють не тільки економити місце, але і організувати зручне зберігання кухонного начиння і захистити її від високих температур і вологості.
Навісні модулі можуть бути виконані як у вигляді відкритих поличок, так і закритих шафок. Популярністю користуються комбіновані конструкції, в яких частина меблів відкрита, а частина оснащена дверцятами.
Важливо, щоб верхні шафи кутового гарнітура були розташовані на потрібній висоті. Для цього дотримуються просте правило - відстань від дна тумби до робочих поверхонь має бути не менше 45 см. І не більше 110 см. У цьому випадку господині буде легко дотягнутися до дверцята шафи, а сама меблі не буде захаращувати простір і заважати при готуванні.
Нижні або тумби є основою будь-якого гарнітура, в тому числі і кутового. Тумби не використовують окремо, а встановлюють в ряд відразу кілька виробів.
Вони виконують відразу кілька функцій:
Залежно від призначення нижні шафи в кутовому гарнітурі можуть бути:
Кухонний пенал - це високий вузький шафа. У порівнянні з класичними моделями він має низку переваг:
Шафи-пенали можуть використовуватися для самих різних цілей - як система зберігання, елемент декору кухні, модуль для вбудовування техніки. Багато господині вважають за краще зберігати в пеналі продукти консервації.
Як правило, така шафа виступає в якості завершального модуля гарнітура і розміщується з краю кутового гарнітура. Не рекомендується встановлювати шафи-пенали між верхніми тумбами - це не тільки ускладнить їх використання, а й захарастить простір.
Головним елементом кутового кухонного гарнітура є кутовий модуль. Як правило, їх два - верхній і нижній.
Вони можуть використовуватися для самих різних цілей - вбудовування техніки, раковини і зберігання кухонного начиння.
Найбільш раціональним варіантом вважається розміщення в нижній шафі мийки, а у верхньому - системи зберігання для посуду.
Залежно від форми кута, такі конструкції можуть бути:
Підвищити функціональність кутового гарнітура можна, використовуючи приставні елементи. Вони являють собою конструкції, які можна встановлювати по краях меблевого корпусу.
Приставні модулі як можуть входити до складу гарнітура, так і купуватися окремо, при необхідності.
Щоб вибрати кутовий гарнітур на кухню, необхідно орієнтуватися на свої потреби, параметри кухні і наступні характеристики:
Для виробництва кухонних меблів застосовують різні матеріали - від бюджетних до люксових.
Найчастіше це ДСП, МДФ і натуральне дерево. У кожного з них є свої переваги і недоліки.
ДСП | |
+ | - |
|
|
МДФ | |
+ | - |
|
|
МАСИВ ДЕРЕВА | |
+ | - |
|
|
Внутрішньо оснащення шаф має бути максимально зручним для користувачів. Сучасні виробники меблів пропонують масу варіантів, що спрощують життя господині - від звичайних поличок і ящиків до складних розсувних конструкцій.
Щоб раціонально використовувати простір усередині модулів, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
Для кутових модулів дуже зручно використовувати такі рішення, як:
У разі, якщо в модуль вбудовується техніка, його внутрішній простір залишається порожнім. Виняток становить лише меблі для варильних панелей і мийок - там вбудовується елемент розташовується зверху.
Тип меблів | Що може вбудовуватися |
підлогові тумби |
|
навісні шафи |
|
пенали |
|
кутовий модуль |
|
Фасад кухонного гарнітура - це передні панелі меблів, від яких залежить зовнішній вигляд конструкції.
Для виробництва фасадів застосовують:
Популярні рамкові фасади - в них рамка виготовляється з одного матеріалу, а саме полотно - з іншого, більш дешевого. Наприклад, фільончасті конструкції, в яких рамка виконана з натуральної деревини, а основна частина - з МДФ або ДСП, покритого шпоном.
Для декору фасадів кухні бажано застосовувати глянцеві текстури світлих кольорів або контрастну обробку. Темні гарнітури підходять лише для просторих приміщень.
Стільниця - це робоча поверхня гарнітура. Бажано, щоб вона була безперервної - без стиків: в них накопичується волога і бруд, створюючи ідеальне середовище для розвитку патогенної мікрофлори, цвілі і грибка.
Найкраще вибирати стільниці зі штучного каменю - він витримує будь-які навантаження і довго зберігає свіжий вигляд.
Вироби з натуральних матеріалів (камінь, дерево) не так практичні - вони використовуються для прикраси і вимагають особливого догляду.
Існують і економ-варіанти з ДСП і МДФ, які не відрізняються високими експлуатаційними характеристиками.
Кухонний фартух - це облаштування проміжку між нижніми тумбами і верхніми елементами, що захищає стіну від бризок води, жиру і кіптяви.
Він може виконуватися з наступних матеріалів:
Таким чином, кутовий гарнітур на кухню є універсальним рішенням для будь-якого приміщення не тільки з точки зору практичності, а й дизайну. Правильно підібрана конструкція допоможе зберегти корисний простір, організувати зручну робочу зону і зробити інтер'єр затишним.