» » Як правильно зробити пальово-стрічковий фундамент для будинку: види, плюси і мінуси, етапи будівництва

Як правильно зробити пальово-стрічковий фундамент для будинку: види, плюси і мінуси, етапи будівництва



пальово-стрічковий

Різновидів фундаментів багато, мало того, навіть пальово-стрічковий існує в декількох варіантах, розрізняючись як способом пристрою стрічки-ростверку, так і типом та технологією установки паль.

Розглянемо найбільш поширені типи, відзначимо переваги і недоліки, визначимо, наскільки вони підходять для самостійного будівництва.

Що таке стрічковий фундамент на палях?

Пальово-стрічковий фундамент поєднує переваги двох видів — стовпчастого і стрічкового. Перший виконує основну роботу по взаємодії з грунтом, а другий забезпечує розподіл навантаження від стін будівлі.

При цьому істотно знижується кількість матеріалів, необхідних для зведення фундаменту, знижуються трудовитрати.

Область застосування

область застосування пальово стрічкового фундаменту

Пальово-стрічковий фундамент застосуємо для зведення різних будівель, парканів до будинків, виконаних з цегли, дерев'яних брусів, а також більш сучасних матеріалів, таких, як газобетон, піноблоки і тощо

У разі використання колод, вони самі можуть виконувати роль ростверку, спираючись на палі. У тому разі, якщо будівництво ведеться з більш дрібних елементів, то виникає необхідність у пристрої ростверку.

Види пальово-стрічкового фундаменту

кілька різновидів пальово-стрічкового фундаменту. Відмінності полягають у пристрої ростверку, а також у конструкції паль. В найпростішому випадку В якості них можуть використовуватися колоди.

Це матеріал недовговічний, але дешевий. Зазвичай використовується деревина хвойних порід, при цьому обов'язкова просочення речовинами, що захищають від розвитку цвілі, грибків і т. д.

Забивні палі не вдасться встановити без використання спецтехніки, тому говорити про їх використання при самостійному виконанні робіт не доводиться. Та й доставка їх — справа непросте.

Монолітний

монолітний

Монолітний фундамент передбачає виготовлення монолітної стрічки-ростверк з армованого залізобетону, незалежно від типу паль.

Це дозволить будувати практично будь будівля з будь-якого сучасного матеріалу.

Навантаження, цей параметр таким фундаментом, може бути вельми великий, хоча і рівень трудовитрат кілька більший, ніж при більш простих варіантах.

Гвинтовий

гвинтові палі для стрічкового фундаменту

Інший варіант пристрою фундаменту – використовувати готові гвинтові палі.

Вони являють собою залізні конструкції з гвинтовими лопатями на кінці. Кому-то вони нагадають шуруп, комусь свердло, але в Грунт вони справді закручуються.

Роблять це за допомогою спецобладнання, але можна і вручну виконати, наприклад, приваривши довгі ручки.

Такий вид паль випускається діаметрами від 57 мм і завдовжки від 1650 мм. Враховуючи схильність матеріалу, з якого виготовлені палі, до корозії, не рекомендується їх використання на грунтах з високою кислотністю (pH менше 5.5).

Виходить, що увага до кислотно-лужного балансу важливо при влаштуванні пальового фундаменту.

Для будівництва будинку оптимальний розмір палі – 108 або 133 мм в діаметрі і довжиною 2500 мм. зрештою, відрізати зайве простіше, ніж приварити відсутню, тим більше що така довжина в більшості випадків дозволить заглибитися нижче рівня промерзання грунту.

Увага! Встановлену палю не викручувати з землі, намагаючись таким чином вирівняти висоту по відношенню до інших палям. Порожнеча під цією опорою може призвести до її просіданню.

Серед достоїнств такого виду паль:

  1. Мінімальна кількість земляних робіт.
  2. Мала трудомісткість.
  3. Висока швидкість виконання робіт.
  4. Висока «остійність» в грунті за рахунок щільного входження в нього.

Недоліком можна вважати, мабуть, те, що для вворачивания паль потрібно простір, тому встановити їх впритул до інших будов важко, ну і невисоку корозійну стійкість.

буронабивными палями

фундамент з буронабивными палями

Такі палі виготовляються безпосередньо на місці будівництва. Отвір під палю пробурюється, в ньому встановлюється опалубка, монтується, при необхідності, арматура і заливається бетон.

Це варіант застосовується майже на всіх видах грунтів. Головне, щоб глибина паль була значень промерзання грунту в даній місцевості.

достоїнств такого виду фундаменту відносяться:

  • Невисока вартість.
  • Нескладність і швидкість зведення.
  • обійтися без спеціалізованої будівельної техніки.

Серед недоліків, в основному, складності з підтримкою необхідної точності в процесі буріння і вирівнювання верхнього пояса стовпів.

Поза залежності від глибини паль, внизу має бути засипаний пісок приблизно 10 см завтовшки, що виконує роль подушки.

Технологія пристрою

технологія пристрою

В залежності від того, який тип паль застосовується, залежить і технологія влаштування фундаменту. Гвинтові, забивні палі не вимагають попередньої підготовки отворів, а укручуються або забиваються в землю, буронабивні заливаються в підготовлений отвір.

Верхній рівень паль зв'язується ростверком. Він може бути як металевим і монолітним, що представляє собою бетонну стрічку.

Можливо використання нижніх вінців колод або брусів як ростверку.

Глибина закладення

глибина закладення

Основна мета фундаменту – звести до мінімуму вплив пучинистости грунту. Установка паль нижче рівня промерзання вирішує цю проблему. Докладніше про те, якою повинна бути глибина закладення стрічкового фундаменту, читайте тут.

Стрічка, частіше все, не стосується поверхні землі, щоб уникнути впливу Грунту внаслідок температурних змін. Допускається заглиблення стрічки в грунт, але такий варіант використовується на непучиністих грунтах і в обов'язковому порядку робиться піщана подушка.

Плюси і мінуси стрічкового фундаменту з палями

плюси і мінуси пальово стрічкового фундаменту

Якщо говорити про загальні переваги пальово-стрічкового фундаменту, незалежно від конкретної технології виготовлення, то ними є:

  1. Простота зведення.
  2. Витрата матеріалів нижче, ніж, наприклад, у стрічкових фундаментів.
  3. Можливість використання на слабких грунтах.
  4. Придатність до використання під самі різні споруди.
  5. Велика стійкість, добре переносить навантаження, переміщення грунту.
  6. Можливо виконання майже всіх робіт самостійно, без залучення спеціалізованої техніки.

Недоліки теж є:

  • Як би не були хороші палі, але навантажувальний межа у них теж є. Для особливо важких будівель слід вибрати інший вид фундаменту.
  • Практично відсутній можливість влаштувати підвальне приміщення.
  • Складність розрахунку характеристик фундаменту. Почасти вирішити цю проблему допомагають онлайн-калькулятори, які можна знайти в інтернеті.

Покрокова інструкція

Для того щоб зробити стрічковий фундамент для майбутнього будинку, бані або іншої будови самостійно, слід дотримуватися прийнятої послідовності робіт.

Підготовка майданчика

розмітка під фундамент

Потрібно очистити будівельний майданчик. Прибрати весь сміття, видалити рослини і, в ідеалі, зняти верхній шар грунту, сантиметрів 10.

Далі можна приступати до розмітці. Визначаються межі будинку у відповідності з планом.

Якщо передбачено копання траншеї, то за допомогою кілочків і мотузки зазначаються її межі. Траншея повинна бути ширше реальної товщини фундаменту з тим, щоб дозволити змонтувати дерев'яну опалубку.

Розрахунок кількості і виготовлення паль

розрахунок і виготовлення паль

Для того, щоб визначити, скільки паль знадобиться, визначити їх характеристики, потрібно провести розрахунки навантаження, які їм доведеться витримувати.

При цьому потрібно виконати аналіз грунту і з'ясувати, яку він здатний витримати навантаження. Краще, якщо цей аналіз буде виконаний фахівцем.

З'ясувавши параметри грунту, потрібно підрахувати сумарну навантаження на нього. Для цього обчислюється загальна вага будівлі, що складається з ваги стін, перекриттів, даху, снігового навантаження, обладнання в будинку і т. п.

Від правильності обчислень залежить, наскільки надійним і довговічним виявиться будинок. Можна доручити виконати цей розрахунок фахівцям, а можна виконати самостійно, скориставшись одним з калькуляторів, які можна знайти в мережі.

Визначивши всі значення, можна приступати до будівництва. Визначаються місця, де будуть розташовані стовпи фундаменту. Для буронабивних паль викопуються отвори, гвинтові закручуються в грунт.

Опалубка

Стрічкова частина, якщо вона робиться монолітних з бетону, вимагає виготовлення опалубки. Вона може бути виконана з дощок, фанери, металевих або пластикових щитів.

Порада! Важливо точно розрахувати розміри фундаменту, вертикальність стінок, і зміцнити опалубку, щоб залитий бетон не деформував утримують його стінки.

Після того, як опалубка готова, можна приступати до наступного етапу – в'язки арматури для фундаменту.

Навіщо потрібно армування стрічкового фундаменту з палями

svajno-lentochnyj-fundament-svoimi-rukami6

Бетон – жорсткий матеріал, погано переносить згинальні навантаження. Використання армуючих прутів дозволяє йому успішно протистояти таким силам.

Якщо у фундаменті використані буронабивні палі з армованого бетону, то і стрічкову частину слід зміцнити арматурою, зв'язавши її в один каркас з арматурою паль.

В результаті вийде міцна просторова конструкція з арматури, яка буде залита бетоном і додасть йому механічну міцність, оберігши від розколювання.

Заливка

заливка пальово стрічкового фундаменту

Після того, як арматурний каркас зібраний, в опалубку заливають бетон. Бажано робити це одразу, формуючи всю стрічкову частина. Якщо такої кількості розчину немає, допускається укладка шарами, але кожен наступний повинен заливатися до того, як почне підсихати попередній.

позбутися від можливих пустот і повітряних кишень при заливці, краще всього користуватися вібраторами або, в крайньому випадку, шматком арматури протикати розчин, видаляючи повітря з бетону.

Увага! Міцність фундаменту буде залежати від того, який бетон використовувати для його заливки.

Остаточне доведення

Через не менше 3-х днів, коли бетон почне тверднути, в залежності від його стану, опалубку можна зняти. Повністю затвердіння відбудеться тижня за 3.

Після цього поверхню потрібно ретельно обробити гідроізоляцією, наприклад, покрити бітумної мастикою. Зверху укладається шар ізолюючого матеріалу, наприклад, руберойду, на якому вже почнеться укладання стін.

Про те, як правильно зробити пальово стрічковий фундамент для будинку самостійно, дивіться у відео нижче:



Похожие предложения
Дата добавления: 11-05-2017, 12:52
Статьи по теме
Как и какой профлист выбрать для кровли
В процессе строительства дома каждому из этапов следует уделять должное внимание,...
Монтбреция – шафрановий аромат або невизнаний гладіолус
Посадка монтбреции і догляд за нею у відкритому грунті — справа зовсім нехлопотное і...
Гербера: красивий і яскравий багаторічник для Вашого саду
Квітка гербера зовні дуже привабливий і має велику популярність серед садівників....
Чарівна хоста: правила посадки та догляду у відритому грунті і способи розмноження
Кожна поважаюча себе господиня дачного наділу вважає, що на ділянці повинен бути...
Компостер садовий з кришкою: огляд різновидів і способи виготовлення своїми руками
Незалежно від того, наскільки хороша і родючий грунт на присадибній ділянці, вона...
Преимущества приобретения загородной недвижимости
Большая часть горожан мечтают приобрести жилище вдалеке от шума, бесконечного потока...
Натяжні стелі їх історія, переваги та недоліки
Оздоблення стелі Історія натяжних стель дуже цікава, та дійшовши до нашого покоління,...
Ремонт передпокою в квартирі: ідеї, варіанти, приклади, відео-інструкція як зробити, фото
Після трудомісткої обробки житла на ремонт передпокою часто вже не залишається сил,...
Коркове покриття для підлоги завойовує популярність
Все про влаштування підлог Підлогове покриття з пробки – відмінна альтернатива...