Ламінат - один з найпопулярніших видів підлогового покриття на сьогоднішній день. Завдяки своїм характеристикам він доречний практично скрізь: від житлових кімнат до виробничих приміщень. Якщо ви плануєте укласти дошки одного кольору – питань немає, у цьому немає нічого складного навіть для непрофесіонала. Але що робити, якщо у вас немає дизайнерської освіти але хочеться різноманітності? На сайті floors.com.ua ламінат буває будь-яких текстур і забарвлень, тому з його допомогою можна створити абсолютно різні візерунки на підлозі. Як поєднати кольори, щоб кімната заграла новими фарбами? Відповіді на це запитання шукайте у нашій статті.
Коли використовується поєднання різних кольорів
У деяких випадках комбінація відтінків може стати справжнім порятунком для кімнати. Вдало підібрані колірні рішення допомагають у зонуванні приміщень та дозволяють надати їм виразності. Наприклад, цей прийом варто використовувати, якщо:
- Ви виконуєте ремонт у квартирі-студії. Просторе приміщення без перегородок дарує справжній простір фантазії. Кожен відтінок ламінату, який ви тут покладете, чітко розмежовуватиме зони квартири: кухню, вітальню та ін.
- Передпокій плавно перетікає у вітальню. За допомогою ламінату різних кольорів можна підкреслити та гарно обіграти цей перехід.
- Вам необхідно розмежувати приміщення на зони. Так само, як і у випадку з квартирою-студією, тільки тут на зони ділиться одна кімната.
- Ви хочете контрастну підлогу. Наприклад, можна чергувати темні та світлі дошки, що створить гарний ефект..
Зверніть увагу! При комбінуванні матеріалу двох і більше кольорів розмір і форма плиток повинні збігатися, інакше їх практично неможливо зібрати в один малюнок.
Що потрібно врахувати перед вибором ламінату
Існують правила, яких варто дотримуватися перед тим, як розпочати закупівлю оздоблювальних матеріалів:
- Стиль інтер'єру. Від оформлення кімнат і всієї квартири в цілому безпосередньо залежить тип та колірне рішення покриття для підлоги. Наприклад, у класичний інтер'єр точно не впишуться металеві відтінки, а в стилі лофт або хай-тек вони будуть більш ніж доречні. Головне вміти їх обіграти.
- Площа та габарити приміщення. Невеликі приміщення - це тільки світлі відтінки, інакше ви ризикуєте ще сильніше «стиснути» стіни. А ось якщо ви є щасливим власником просторої вітальні, то можна застосовувати навіть відтінки, що поглинають світло, наприклад, чорний матовий колір.
- Колірне рішення стін та стелі. Зрозуміло, що у приміщенні всі його елементи повинні поєднуватися друг з одним. Контраст припустимий, але тільки якщо він не вступатиме в конфлікт з основною гамою.
Правила поєднання різних кольорів ламінату
- Якщо в кімнаті світлі стіни, тоді найкраще з ними поєднуватиметься ламінат червоних відтінків..
- Не варто підбирати ламінат під колір стін та стелі. Матеріал, який імітує керамічну плитку - ідеальний варіант для самих прохідних кімнат квартири, наприклад кухні або передпокою.
- Білий або зелений відтінки ламінату відмінно поєднуються з холодною гамою інтер'єру.
- Теплі тони стін чудово поєднуються з темними тонами підлог, створюючи приємний оку контраст.
Найвдаліші поєднання відтінків
- Сірий + блакитний, чорний чи рожевий. Сірий є одним із найуніверсальніших відтінків, проте з ним потрібно поводитися акуратно: є ризик створити холодний і похмурий інтер'єр.
- Коричневий або бежевий білий, жовтий, золотистий. Однотонна коричнева кімната викликає зневіру. Будучи розбавленим перерахованими відтінками, він стає стильним та контрастним.
- Бузковий + сірий, чорний, темно-коричневий. Сміливі дизайнерські рішення для тих, хто не боїться експериментувати. Розбавте ваш інтер'єр ноткою бузкового відтінку, який допоможе оживити стандартну гаму.
- Білий + будь-який інший відтінок. Білий - це основа основ, його можна вписати в будь-який інтер'єр та будь-яку колірну гаму. Ось тільки покриття для підлоги сяючого білого кольору не відрізняється практичністю, тому найкраще його поєднувати з іншими відтінками..
Як створити комбіновану підлогу
Ламінат різних відтінків укладають у вигляді різних геометричних візерунків та в хаотичному порядку (тільки не забудьте ретельно замалювати ідею, інакше нічого не вийде). Його також можна укладати ялинкою, як паркет.
Основні способи укладання:
- Одну частину плиток вкладають перпендикулярно до іншої.
- Укладання ламінату по діагоналі допомагає візуально розширити простір, проте це пов'язане з низкою труднощів, наприклад, доведеться обрізати торець кожної плитки, щоб їх з'єднати разом. Але в інтер'єрі така підлога виглядає дуже ефектно та вишукано!
- Добре виглядають дошки контрастних кольорів, укладені у шаховому порядку.
- Триколірне оформлення допомагає втілити в життя ідею про нескінченну дорогу: центральний шар укладається зі світлого ламінату, який обрамляють контрастні темні дошки, по краях яких розташовується жовтий ламінат.
Комбінувати можна не лише плитки ламінату між собою. Наприклад, в оформленні інтер'єру часто зустрічаються поєднання ламінату з лінолеумом, керамічною плиткою, керамогранітом, паркетом та іншими покриттями для підлоги. Головне - використовувати якісний ламінат з топовими характеристиками та здійснювати його монтаж правильно. Тоді ваш інтер'єр довго радуватиме вас і захоплюватиме ваших гостей.