Здавна люди встановлювали на даху будинків флюгера, що дозволяло в будь-який момент дізнатися напрям вітру і його швидкість. Особливо актуальними були такі прилади в містах, розташованих поблизу морських портів.
Зараз флюгер – це більше красива декоративна деталь для прикраси будинку й саду. Виготовляються флюгера з різних матеріалів: сталь, мідь, рідше дерево.
Зробити флюгер можна з підручних матеріалів. Наприклад, зі старих CD-дисків або вологостійкої фанери. Хорошим матеріалом для виготовлення ветреника послужить звичайна пластикова пляшка.
Флюгер – це прилад, який встановлюється для визначення напрямку і швидкості потоків вітру. Спочатку такі прилади використовувалися тільки на кораблях, але вже багато років тому вони перекочували на дахи будинків.
Також декоративні флюгери кріпляться на постамент (дошка, металева труба і ін) і ставляться на землю. Ця деталь ефектно підкреслює індивідуальність будинку і робить його неповторним.
Встановлюючи певні деталі на флюгер, можна домогтися від нього різного практичного ефекту:
Призначення даних приладів різне, тому виділяють основні види:
Конструкція має вигляд металевої пластини, яка розгойдується під дією вітру. У верхній частині споруди розташований звичайний флюгер. Названий прилад в честь свого винахідника. Найчастіше застосовується на метеорологічних станціях;
найпоширенішим матеріалом для виготовлення флюгера вже довгий час залишається метал. Кований виріб довговічно, йому не страшний ні дощ, ні різкі пориви вітру, ні інші зовнішні фактори. Для виготовлення придатна сталь листова мідь (не схильна до корозії).
Менш довговічні флюгери з дерева. Навіть просочені водостійкими матеріалами, вони швидко псуються під впливом температур, опадів і сильних поривів вітру (більш детальну інформацію про обробку дерева від вологи можна прочитати тут).
придатних для виготовлення матеріалів також можна відзначити пластик. Він легкий у використанні, має досить малу вагу, що не іржавіє.
Флюгер з паперу недовговічний, тому що швидко псується. Підходить така конструкція для установки під дахом, в декоративних цілях або як іграшки.
Інструменти, необхідні для виготовлення металевих конструкцій – слюсарні, для дерев'яних — столярні. Всі отвори робляться дрилем. Флюгер з пластмасових пляшок та паперу виготовляється за допомогою ножиць.
В роботі з виготовлення флюгера Вам допоможе якісна бензопила.А в цій статті Ви знайдете інформацію про садовий подрібнювач.
Флюгери досить поширені, тому купити їх не буде великою проблемою. Також можна вибрати будь-яку модель через інтернет. Великий вибір в інтернет-магазині duck and dog. Своїми руками можна виготовити бюджетний або незвичайний флюгер.
Форма виробу вибирається з особистих уподобань людини. Середні розміри конструкції для дому — 40 см у висоту і 80 см в довжину. Для дачі, саду та альтанки беруться менші розміри. Розміри всіх деталей потрібно звіряти з кресленнями та ескізами приладу.
Конструкція флюгера проста:
Опора і основа. Головну стійку виготовляють з металевої труби, діаметром 12-13 мм і завдовжки 12,5 см. зверху робиться різьблення для кріплення кришки. Знизу встановлюється підшипник.
Кришка вирізається з сталі, усередині неї — різьблення, за допомогою якої до неї кріпиться корпус флюгера. Роза вітрів робиться з металевих трубок або пластин. На кожному кінці вказується певна сторона світла. Встановлюється на верхній частині кришки-заглушки з допомогою болтів.
Зверху кришки кріпиться ковпак, щоб запобігти потраплянню вологи на підшипник. Фігурка флюгера вирізається з листового металу. До стійки вона приварюється або кріпиться болтами.
Увага! Слід суворо дотримуватися креслень і зображень, щоб не порушити геометрію приладу.Кріплення флюгера до даху відбувається за допомогою металевих смужок. Вони встановлюються збоку, не заважаючи обертанню.
Деталі дерев'яного флюгера з'єднуються між собою за допомогою цвяхів. Крутиться він також на цвяху або трубці маленького діаметру. Кріпиться прилад на брусок, який встановлюється у вибраному вами місці (будь-яке місце на даху або на металевій трубі, на землі).
Паперовий флюгер виготовляється за допомогою клею, дроту, люверсів (кільце з металу або пластику, що обрамляє отвір) і будь-палички для підстави.
Інструменти, необхідні для проведення робіт знайдуться в будь-якому ящику:
Заздалегідь придбати потрібно клепки, металевий кронштейн для кріплення, заклепковий свердло по металу, лерку і плашки (інструмент для нарізування різьби).
Зверніть увагу! Для правильної роботи приладу, при його установці, необхідно користуватися компасом.Встановлюється флюгер у будь-який куточок даху: будь то односхилий або двосхилий конструкція. Не має значення матеріал, яким вона покрита. Можна просто приварити підстава флюгера до металевих частин даху, прикріпити болтами до металочерепиці, шиферу або металопрофілю.
При наявності захисного ковпака для труби, можлива установка ветреника на димар.
Майстер-клас з виготовлення флюгера Ви можете подивитися в цьому відео: