» » Як зробити флюгер своїми руками: призначення, етапи виготовлення, установка, відео-інструкція

Як зробити флюгер своїми руками: призначення, етапи виготовлення, установка, відео-інструкція



Здавна люди встановлювали на даху будинків флюгера, що дозволяло в будь-який момент дізнатися напрям вітру і його швидкість. Особливо актуальними були такі прилади в містах, розташованих поблизу морських портів.

Зараз флюгер – це більше красива декоративна деталь для прикраси будинку й саду. Виготовляються флюгера з різних матеріалів: сталь, мідь, рідше дерево.

Зробити флюгер можна з підручних матеріалів. Наприклад, зі старих CD-дисків або вологостійкої фанери. Хорошим матеріалом для виготовлення ветреника послужить звичайна пластикова пляшка.

Що таке флюгер

Флюгер з дерева та фанери

Флюгер – це прилад, який встановлюється для визначення напрямку і швидкості потоків вітру. Спочатку такі прилади використовувалися тільки на кораблях, але вже багато років тому вони перекочували на дахи будинків.

Також декоративні флюгери кріпляться на постамент (дошка, металева труба і ін) і ставляться на землю. Ця деталь ефектно підкреслює індивідуальність будинку і робить його неповторним.

Встановлюючи певні деталі на флюгер, можна домогтися від нього різного практичного ефекту:

  • Знаходиться на найвищій точці будинку (більше 10-12 метрів і має компас флюгер показує напрям вітру. Для цього необхідно наявність стрілки і його правильна установка;
  • Установка на даху або поруч з будівлею флюгера Вільда допоможе вимірювати швидкість і силу вітру;
  • Декоративний флюгер з пропелером відмінно відлякує птахів. На конструкцію можна приклеїти шматочки дзеркальної самоклеючої плівки або осколки компакт-диска. Така конструкція буде шуміти при вітряній погоді і пускати сонячні зайчики, розганяючи пернатих. Іноді на флюгер кріплять зображення очей хижої птиці, наводячи жах маленьких «злодійок» врожаю. Встановити подібний тип флюгера можна на гараж або теплицю;
  • Саморобний флюгер з пластику, надітий на глибоко посаджений в землю штир, є відмінним засобом для відлякування кротів. Такі вертушки досить кумедно виглядають, особливо якщо пофарбувати їх у яскраві кольори і декорувати різними пластиковими деталями, такими як квіти, сонце, ліхтарик. Можна зробити вітрогон у вигляді літака, бджоли, будь-якої тварини. Флюгер має практичне значення, що робить їх популярними серед дачників.

Види флюгерів

Призначення даних приладів різне, тому виділяють основні види:

  • Метеорологічні анеморумбометры. Це прилади, що володіють високою точністю вимірювання швидкості і сили вітру за рахунок ретельного балансування. Використовуються в основному на метеорологічних станціях;
  • Вітряна дошка-флюгер Вільде. Складний у виготовленні вітрогон, призначений для вимірювання не тільки напрямки, але і швидкості (сили) вітряних потоків.

    Конструкція має вигляд металевої пластини, яка розгойдується під дією вітру. У верхній частині споруди розташований звичайний флюгер. Названий прилад в честь свого винахідника. Найчастіше застосовується на метеорологічних станціях;

  • Димохідні ветреники являють собою конструкцію з декоративного обертається флюгера і флюгарки (ковпак на трубу). Призначення такої споруди – не дати виникнути зворотної тяги в димохід. Димники з флюгером захищають трубу від перепадів температур, сильного вітру та різних опадів;
  • декор4

  • Декоративний флюгер. Споруда є декоративним елементом будинку, який надає йому індивідуальність і закінчений вигляд. Такі флюгера вражають своєю різноманітністю:
    • особливою популярністю користуються фігурки півня як зберігача домашнього вогнища, талісмана і оберега від злих духів і іншої нечисті. З домашніх птахів, крім півника, віддається перевага гусака;
    • часто господарі будинку вибирають для флюгера зображення таких тварин, як лев, кішка, собака, миша, золота рибка з пишним хвостом і різні птахи (орел на кулі, журавель, жар-птиця, грифон, сова). Ці фігурки говорять про шляхетність, прагнення до справедливості, безстрашності і міцності духу людей, що живуть в цьому будинку;
    • володарі прізвищ, сталися від назв тварин (орел, вовк, горобець та ін), з задоволенням використовують їх образи для флюгера;
    • красиво виглядають і уособлюють зміни в житті зображення байкера, мисливця, відьми на мітлі, русалки, кораблі, вітрильники і літака;
    • символом сили і достатку є дракон, тигр, бик, ведмідь, кінь;
    • ніжність, доброту і міцність домашнього вогнища несуть фігурки ангела, лелеки, лебедів, голубів і єдинорогів.
  • Флюгер – дефлектор є відбивачем повітряних потоків, який встановлюється на трубу димоходу. Незважаючи на схожість функцій, дефлектор відрізняється від димохідного флюгера зовнішнім виглядом і принципом дії. Складається він з корпусу підшипника. По всьому тілу приладу розташовуються козирки, які не дають проникнути всередину вологи. Пристрій такого флюгера дозволяє йому повертатися слідом за потоком вітру.

Матеріали та інструменти для виготовлення флюгера

Флюгер з металунайпоширенішим матеріалом для виготовлення флюгера вже довгий час залишається метал. Кований виріб довговічно, йому не страшний ні дощ, ні різкі пориви вітру, ні інші зовнішні фактори. Для виготовлення придатна сталь листова мідь (не схильна до корозії).

Менш довговічні флюгери з дерева. Навіть просочені водостійкими матеріалами, вони швидко псуються під впливом температур, опадів і сильних поривів вітру (більш детальну інформацію про обробку дерева від вологи можна прочитати тут).

придатних для виготовлення матеріалів також можна відзначити пластик. Він легкий у використанні, має досить малу вагу, що не іржавіє.

Флюгер з паперу недовговічний, тому що швидко псується. Підходить така конструкція для установки під дахом, в декоративних цілях або як іграшки.

Інструменти, необхідні для виготовлення металевих конструкцій – слюсарні, для дерев'яних — столярні. Всі отвори робляться дрилем. Флюгер з пластмасових пляшок та паперу виготовляється за допомогою ножиць.

В роботі з виготовлення флюгера Вам допоможе якісна бензопила.

А в цій статті Ви знайдете інформацію про садовий подрібнювач.

Виготовлення флюгера своїми руками

Флюгери з пластикової пляшкиФлюгери досить поширені, тому купити їх не буде великою проблемою. Також можна вибрати будь-яку модель через інтернет. Великий вибір в інтернет-магазині duck and dog. Своїми руками можна виготовити бюджетний або незвичайний флюгер.

Форма виробу вибирається з особистих уподобань людини. Середні розміри конструкції для дому — 40 см у висоту і 80 см в довжину. Для дачі, саду та альтанки беруться менші розміри. Розміри всіх деталей потрібно звіряти з кресленнями та ескізами приладу.

Етапи виготовлення флюгера

Флюгер-пропелерКонструкція флюгера проста:

  • металева пластина-підстава (майданчик кріплення);
  • підшипник, який кріпиться до основи (відповідальний за обертання);
  • металевий стрижень (вісь, на яку збирається флюгер);
  • кришка - заглушка (розташовується знизу стрижня);
  • роза вітрів (покажчик сторін світла, знаходиться зверху стрижня);
  • ковпачок (знаходиться над розою вітрів і закриває підшипник від опадів);
  • тіло флюгера (фігура, що складається з прапора та противаги).

Опора і основа. Головну стійку виготовляють з металевої труби, діаметром 12-13 мм і завдовжки 12,5 см. зверху робиться різьблення для кріплення кришки. Знизу встановлюється підшипник.

Кришка вирізається з сталі, усередині неї — різьблення, за допомогою якої до неї кріпиться корпус флюгера. Роза вітрів робиться з металевих трубок або пластин. На кожному кінці вказується певна сторона світла. Встановлюється на верхній частині кришки-заглушки з допомогою болтів.

Зверху кришки кріпиться ковпак, щоб запобігти потраплянню вологи на підшипник. Фігурка флюгера вирізається з листового металу. До стійки вона приварюється або кріпиться болтами.

Увага! Слід суворо дотримуватися креслень і зображень, щоб не порушити геометрію приладу.

Кріплення флюгера до даху відбувається за допомогою металевих смужок. Вони встановлюються збоку, не заважаючи обертанню.

Деталі дерев'яного флюгера з'єднуються між собою за допомогою цвяхів. Крутиться він також на цвяху або трубці маленького діаметру. Кріпиться прилад на брусок, який встановлюється у вибраному вами місці (будь-яке місце на даху або на металевій трубі, на землі).

Паперовий флюгер виготовляється за допомогою клею, дроту, люверсів (кільце з металу або пластику, що обрамляє отвір) і будь-палички для підстави.

Кріплення флюгера на даху

флюгер-прапорецьІнструменти, необхідні для проведення робіт знайдуться в будь-якому ящику:

  1. Гайкові ключі;
  2. Молоток;
  3. Дриль;
  4. Гайки і шайби.

Заздалегідь придбати потрібно клепки, металевий кронштейн для кріплення, заклепковий свердло по металу, лерку і плашки (інструмент для нарізування різьби).

Зверніть увагу! Для правильної роботи приладу, при його установці, необхідно користуватися компасом.

Встановлюється флюгер у будь-який куточок даху: будь то односхилий або двосхилий конструкція. Не має значення матеріал, яким вона покрита. Можна просто приварити підстава флюгера до металевих частин даху, прикріпити болтами до металочерепиці, шиферу або металопрофілю.

При наявності захисного ковпака для труби, можлива установка ветреника на димар.

Порядок встановлення

    порядок установки3
  • За допомогою компаса слід встановити сторони світу.
  • Визначити місце кріплення приладу (покрівля, коник даху, димар, альтанка і тд.).
  • Кріплення кронштейна заклепками до вибраного місця.
  • Робиться невелика дірочка в ковпаку труби (якщо установка на димовідвід), щоб закріпити стержень підстави.
  • Нарізати необхідну різьблення на всіх частинах флюгера, використовуючи валерії і плашки.
  • Прикріпити підстава на кронштейн або в отвір на ковпаку.
  • Виставити розу вітрів в правильне положення за допомогою компаса.
  • Стійку флюгера прикріпити до раскосу (кронштейна) гайкою.
  • Встановити тіло флюгера на основу.
Рекомендація! При відсутності рівної горизонтальної поверхні для установки флюгера, необхідно використовувати універсальне кріплення.

Майстер-клас з виготовлення флюгера Ви можете подивитися в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 2-06-2017, 14:17
Статьи по теме
Ремонт в хрущовці: красива обробка кухні, спальні, вітальні, приклади, відео і фото
Можливий гарний ремонт в хрущовці? Так. Незважаючи на те, що такі квартири свого часу...
Роль подпорной стенки в конструкции альпинария
Подпорная стенка, или как её называют профессионалы ландшафтного дизайна, шпалерник,...
Вишня Любська: опис сорту, посадка і догляд
Сорт вишні Любська не випадково отримав широке поширення в Росії, так як володіє рядом...
Будуємо альтанку своїми руками просто і красиво: докладний проект з описом, розмірами і фото
Що може бути краще, ніж в теплу пору року випити чаю на дачі на свіжому повітрі. І якщо...
Современные дверные ручки: ассортимент, виды и рекомендации по выбору
Дверные ручки важно уметь правильно выбирать. К фурнитуре нельзя относиться как к...
Рейкова стеля монтаж своїми руками
Оздоблення стелі Рейкова стеля – універсальне рішення для житлових і громадських...
Який бетон використовувати для стрічкового фундаменту: критерії вибору, формула розрахунку
Навіть якщо намічається будівництво невеликого будинку з легких матеріалів, все одно...
Різновиди журнальних столиків для офісу
Журнальний столик - атрибут кожного сучасного офісу, призначений для тимчасового...
Огляд кращих сортів абрикоса для середньої смуги Росії: особливості вирощування та догляду
Абрикос – деревне рослина сімейства «розоцвіті» поширювалося з Китаю країн з жарким...