Всі, хто займався утепленням приміщень стояли перед непростим вибором, який утеплювач вибрати: піноплекс або мінеральну вату. Відповідь однозначна — треба вибирати найкращий.
Але у кожного матеріалу є свої переваги і свої недоліки, а є особливості – ті властивості, які можуть розцінюватися як позитивними так негативними. Давайте порівнювати, а галочки і плюсики ставте самі.
Структура піноплекс
Піноплекс – це спінений пінополістирол, який є близьким родичем пінопласту, але піноплекс набагато міцніше і довговічніше пінопласту. Випускається він у формі жорстких листів товщиною 20-100 ммМінеральна вата – це загальна назва скляної, шлакової і базальтової (кам'яної) вати. Випускається найчастіше у формі м'яких матів або рулонів (товщина шару до 200 мм), рідко – у формі повсті, гранул і шкаралупи.
Піноплекс складається з полістиролу — екологічно безпечного (так кажуть виробники) матеріалу, а він в свою чергу складається з дуже отруйного стиролу, певна кількість якого може залишатися готової продукції (теоретично).
Мінеральна вата складається з тонкого неорганічного речовини склеєного синтетичним клеєм. Небезпеку становить пил завжди присутня в мінвати. Якщо пил потрапила в легені, то залишається там назавжди.
Утеплення будинку піноплекс
Це цікаво: цегла має коефіцієнт теплопровідності 0,35-0,70; дерево 0,09-0,18. Отже, піноплекс трохи краще за інших теплоизоляционых матеріалів — підходить для заощадження тепла.Міжстінний утеплення піноплекс
Утеплення фасадів мінватою
Шумоізоляція стелі мінватою
Піноплекс відноситься до слабогорючим матеріалів
Утеплення підлоги піноплекс
Кожен з розглянутих нами теплоізоляційних матеріалів має свою область застосування. Пеноплекс — універсальний, їм можна утепляти будь-які елементи будівель: фундамент, цоколь, стіни, даху, підлоги.Застосовують піноплекс і в якості утеплювача для вимощення. Детальніше про утепленій отмостке навколо будинку Ви можете прочитати тут.
Навіть всередині приміщень можна використовувати цей матеріал, але з певними застереженнями. Особливо ефективний і практичний піноплекс для утеплення підлоги в приватному будинку, бані та утеплення балконів.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, як зробити підлогу в лазні своїми руками.Який вид утеплювача вибрати: техноплес або піноплекс, і які характеристики кожного з них розказано в наступній статті.
Мінвата найбільш придатна для утеплення зовнішніх стін з додатковою обробкою або всередині стін, а також – утеплення мансард, дахів.
Це важливо: мінеральна вата абсолютно не підходить для внутрішнього утеплення приміщень та утеплення фундаментів.Рулон мінеральної вати
Квадратний метр піноплекс товщиною 100 мм коштує від 300 до 500 рублів залежно від різновиду. За квадратний метр мінеральної вати товщиною 100 мм просять від 75 до 150 рублів залежно від виду і різновидності.При обмеженому бюджеті, мінвата самий підходящий матеріал для утеплення. Якщо ж кошти дозволяють, то утеплення дерев'яного будинку зовні, наприклад, краще проводити іншими матеріалами. В такому випадку зверніть увагу на утеплювач пеноплекс.
Процес встановлення плит піноплекс на фундамент
Якщо в якості утеплювача, Ви воліли піноплекс, то зверніть увагу, що:Якщо Вам сподобалася мінеральна вата, то важливо знати, що:
Отже, кожен матеріал має свої переваги і недоліки, і лише Ви маєте право вирішувати, якими особливостями одного утеплювача варто знехтувати, щоб отримати вигоду від особливостей іншого. Вибір тільки за Вами.
Дивіться відео про утеплення даху мінеральною ватою та основні особливості цього матеріалу: