» » Орхідея в домашніх умовах: особливості догляду і різноманітність видів

Орхідея в домашніх умовах: особливості догляду і різноманітність видів



Орхідея – дуже гарна квітка, що нараховує майже 40 тисяч домашніх і диких сортів і видів, зростаючих в обох півкулях земної кулі.

В дикій природі орхідеї поділяються на три види: одні живуть на рослинах (орхідеї епіфіти) інші не мають зеленого листя, а треті ставляться до звичайних наземних видів.

Деякі орхідеї цвітуть раз у житті (більшість видів орхідей Каттлея), інші розпускаються тільки вночі (орхідея Bulbophyllum nocturnum), але всі вони неймовірно красиві і загадкові.

Дуже цікаво будова квітки. Особливу увагу звернемо на те, що нижній пелюстка схожий на губу, а стовпчик в центрі орхідеї, це репродуктивний орган спільно чоловічий і жіночий. Потовщення на кореневище квітки називається псевдобульб.

Люди давно сперечаються про батьківщину орхідей, адже в дикій природі ці квіти ростуть скрізь, крім пустель і Антарктиди. Цікавим фактом є різноманітність розмірів орхідей, які бувають від двох сантиметрів до десяти метрів. Розміри квіток варіюються від міліметра до 30-40 см. Орхідеї з дрібними квітками утворюють велику групу сортів міні-орхідей.

Вирощування орхідеї в домашніх умовах вимагає чіткого виконання всіх правил утримання рослини і ретельного догляду за ним. Про особливості догляду за домашньою орхідеєю докладно розповімо в цій статті.

Кімнатна орхідея

Орхідея Фаленопсис в умовах будинку

Орхідея Фаленопсис в умовах будинку

Не купуйте примхливі види, в кімнатних умовах найкраще адаптуються невибагливі сорти, наприклад, орхідея Фаленопсис.

Існує думка, що орхідея дуже ніжний, вередливий квітка, який вимагає серйозного догляду і тепличних умов, однак, знання основних правил догляду за рослиною допоможуть вам домогтися цвітіння домашньої орхідеї по кілька місяців щорічно.

до Речі орхідеї, на відміну від більшості квітів, практично не викликають алергічних реакцій. А ще науково доведено, що спостереження за орхідеями позитивно впливає на емоційний стан людини.

Поради щодо придбання та первинного догляду

Якщо ви купили орхідею в квітковому магазині або розпліднику, зверніть увагу на деякі корисні поради:

  1. При покупці орхідеї дивіться не на квітки, а на корені. Їх має бути багато, колір повинен бути світло-зеленим, не підгнилими, без плям і сторонніх включень. Також огляньте сама рослина, на ньому не повинні бути присутніми гниль, чорні плями або пошкодження.
  2. Здорові коріння орхідеї щільні, пружні, насиченого зеленого кольору

    Здорові коріння орхідеї щільні, пружні, насиченого зеленого кольору

  3. Якщо ви купили здорову орхідею, не чіпайте її до закінчення цвітіння. Не пересаджуйте і не обрізайте її. Будьте дуже обережні з поливом (як правильно поливати орхідею в домашніх умовах читайте тут). Орхідея не любить надлишок вологи. По закінченню цвітіння орхідея підлягає обов'язковій пересаджування, краще використовувати спеціальні грунтосуміші — в них завжди можна додати потрібну кількість добрива для орхідей.
  4. Орхідея, яка потребує пересадки

    Орхідея, яка потребує пересадки

  5. Якщо вам дісталася орхідея за заниженою ціною внаслідок безвідповідального ставлення до неї в магазині, необхідно виконати наступні дії:
    • обрізати квітконіс для зменшення часу відновлення;
    • акуратно дістаньте орхідею з горщика, стерильним ножем обріжте плями, гниль на коренях, присипте зрізи товченим вугіллям. Зробіть ті ж маніпуляції з листям;
    • візьміть прозорий горщик з пластику, продырявьте з боків кілька отворів для поліпшення циркуляції повітря і швидкого висихання коренів;
    • вистеліть дно горщика керамзитом, сосновою корою і великими шматками деревного вугілля. Потім розташуйте орхідею в центрі горщика і закріпіть коріння залишками кори;
    • ні в якому разі не удобрюйте посаджену рослину.
Процес пересадки

Процес пересадки

Світло і полив – головне не переборщити

Для хорошого зростання орхідей, потрібне інтенсивне освітлення, але не прямі сонячні промені. Ідеально для орхідей підходять вікна, що виходять на схід і південний схід. Взимку обов'язково доповнюйте короткий світловий день штучним освітленням. Якщо листя витягнуті і бляклі – орхідеї не вистачає світла.

Звичайно ж, орхідея вимагає поливу. При поливі дотримуйтесь правило: краще недолити, ніж перелити. Влітку полив частий, взимку – рідкісний. Поливати необхідно теплою, м'якою водою. Частота поливу залежить від ступеня сухості грунту. Іноді влаштовуйте своїй улюблениці теплий душ, але обов'язково потім просушіть грунт (поставте горщик на решітку і дайте стекти воді). Це важливо знати і виконувати, щоб квітка і коріння не загнили. душ

Пересадка

Обов'язково промийте коріння рослини перед пересадкою

Обов'язково промийте коріння рослини перед пересадкою

Пересадка – великий стрес, тому пересадка орхідеї в домашніх умовах виконується лише у випадку, коли коріння квітки переповнюють горщик.

Набагато краще виконати перевалку орхідеї в горщик більшого розміру, при цьому додавши необхідну кількість субстрату. Щоб не думати, де дістати кору або деревне вугілля, можна придбати готову грунтосуміш для орхідей в магазині.

Горщик бажано брати новий, попередньо його необхідно помити і, бажано, прокип'ятити, щоб вбити всі шкідливі мікроорганізми.

Пересаджуйте орхідею акуратно, намагайтеся не пошкодити коріння квітки. Після пересадки не поливайте рослину протягом 3-х-5-ти днів. сажаем6

Догляд під час і після цвітіння

В період цвітіння особливо важливо виконувати всі правила догляду за орхідеєю. В період активного росту рослині просто необхідно отримувати якомога більше світла. Забезпечте рослині достатній полив і обов'язково обприскуйте повітряні коріння і листя, щоб навколо квітки завжди була підвищена вологість. Необхідна також циркуляція повітря в приміщенні (провітрювання), так само можна винести квітка на свіже повітря. дендробіум

Це важливо: ні в якому разі не допускайте перепадів температур і протягів.

Після цвітіння не поспішайте обрізати квітконіс, рослина буде витягати з нього необхідні поживні речовини. Коли квітка пожовтів – обріжте його, залишивши пенечек довжиною 2,5 див. Там з'являться бутончики, які з часом зацвітуть (про те, як правильно обрізати орхідею після цвітіння Ви можете прочитати цю статтю). схема22

Виконуйте всі правила догляду за орхідеєю, і вона буде жити і радувати вас довгий час.

Дивіться відео-поради по догляду за орхідеями в домашніх умовах:



Похожие предложения
Дата добавления: 5-06-2017, 14:39
Статьи по теме
Плінтус для натяжної стелі: поліуретанові та інші види, інструкція з встановлення, відео і фото
Плінтус приховує місце монтажу натяжної стелі і надає конструкції привабливий вигляд...
Ремонт кухні в хрущовці: прості і складні ідеї, інструкція як зробити своїми руками, відео і фото
Що ви знаєте про кухнях у квартирах, які були побудовані за часів Микити Сергійовича...
Миксбордер на даче своими руками
Одним из элементов украшения вашего участка может стать миксбордер. Миксбордер – это...
Як підключити вимикач з однією клавішею: покрокова інструкція установки, ремонту і монтажу
Побутової вимикач – це пристосування, призначене для розмикання або замикання...
Несколько советов по организации офисного переезда и почему стоит обратиться к услугам компании "ЭкстраЭконом"
Если ваш офис планирует переехать на новое место, необходимо правильно подготовить...
Дерев'яні сходи на другий поверх: гвинтові та інші конструкції, виготовлення, відео і фото
Зробити одномаршеві сходи самому – цілком реально! Сходи на другий поверх в дерев'яному...
Креслення стільця зі спинкою з розмірами - як зробити своїми руками
Красивий і елегантний стілець зі спинкою – краща прикраса для домашнього інтер'єру,...
Лайфхаки для дачі: як красиво і оригінально оформити майданчик для відпочинку
Всі щасливі володарі дачної ділянки прагнуть зробити його красивим і доглянутим....
Ремонт стелі: натяжні, підвісні конструкції і інші варіанти обробки, інструкція, відео і фото
Тема сьогоднішньої статті — ремонт стелі. Я хочу познайомити читача з чотирма найбільш...