З огляду на наявність на сьогоднішній день безліч варіантів лиття бетонного фундаменту, під час будівельних робіт все частіше виникає проблема вибору бетону для даної технології. Як правильно вибрати бетон для фундаменту і які існують марки цього матеріалу? Далі ми розглянемо марки бетону, їх переваги та недоліки.
Бетон марки 100 підійде для перших етапів будівництва, коли заливається підбетонка. Даний різновид бетону відмінно підходить для огороджувальних споруд, будинків з дерева, гаражних приміщень невеликого розміру та сільгоспбудівель..
Матеріал з маркою 150 застосовують для того, щоб створити стрічковий фундамент, який є досить легким, або для підготовчої роботи з бетоном. Марка В7,5 використовується для створення фундаменту в житлових будинках невеликого розміру, переважно одноповерхових, побудованих з таких матеріалів, як газобетон, піноблок або шлакоблок. Його можна застосовувати для фундаменту гаражного приміщення або споруди сільськогосподарського призначення.
Марку бетонних сумішей М200 використовують найчастіше при будівельних роботах будинків на один або два поверхи, перекриття яких є легким. Цю марку бетону слід відносити за її якістю та міцністю до конструкційного типу даного матеріалу, тому її можна застосовувати при виготовленні виробів із залізобетону.
Марка М250, а також бетон М300 підійде для фундаменту приватного будинку великого розміру. Більше того, бетон марки 300 можна використати, щоб залити фундамент заміського будинку, висота якого сягає п'яти поверхів. Це один з найбільш міцних різновидів матеріалу, який підходить для створення перекриття монолітного типу.
Марку бетонної суміші М400 слід використовувати при будівництві на багато поверхів (до двадцяти).
При виборі різновиду бетонної суміші для створення фундаменту враховуйте критерії, наведені нижче. Бетон обов'язково слід вибирати відповідно до майбутньої ваги будівлі, яка визначає ступінь навантаження на фундамент. Також зверніть увагу обов'язково на те, скільки поверхів буде біля будівлі, і чи буде присутнє підвальне приміщення. Також проводять геологічні випробування на ділянці будівництва, щоб визначити характер ґрунту, рівень води під землею тощо. Крім того, марку бетону вибирають відповідно до виду майбутнього фундаменту будівлі.