Моя хатка » Огород » Як посадити на дачі довгоквітучі квіти багаторічники: види рослин, особливості підбору та догляду, фото і відео
Як посадити на дачі довгоквітучі квіти багаторічники: види рослин, особливості підбору та догляду, фото і відео
Будь-який садівник або просто власник ділянки землі за містом напевно мріє бачити свою територію квітучої та запашної.
Уява малює квітнуть все літо клумби, хоча насправді у недосвідчених квітникарів часто виходить так, що присадибна територія «радує» різномастному квіткової забарвленням причому далеко не весь сезон.
Вихід в такому випадку – виростити багаторічник для дачі, цвіте все літо. Ці квіти не потрібно оновлювати кожен рік, а вибравши потрібні сорти, ви забезпечите пахощі і строкату забарвлення клумб цілий сезон.
Види невибагливих рослин
Невибагливі багаторічні квіти для саду
Існує певний перелік кольорів-багаторічників, які не вимагають за собою особливого догляду, і при правильному підборі сортів дозволяють створювати клумби безперервного цвітіння:
Астильба. Одне з тих дивовижних рослин, які люблять тінь і пахнуть у відсутності світла. Саме астильбу використовують для прикраси затінених куточків ділянки. Висота рослин може варіюватися від 20 сантиметрів до 1 метра. Цвіте астильба протягом цілих десяти тижнів. Суцвіття зазвичай яскраво-рожеві, червоні або білі. Любить воду, тому важливо стежити за достатнім зволоженням грунту.
Гелениум гібридний. Існує кілька сортів геленіума з квітками різних відтінків і різними термінами цвітіння, тому при бажанні ви можете скласти з них клумбу, яка буде радувати око все літо. В основному, це яскраво-оранжеві або жовті з червоними прожилками квітки з незвичайними проміжками між пелюстками і об'ємної серцевиною. Геленіум — світлолюбна рослина. Посадіть його на добре освітлених сонцем територіях, і ви точно не прогадаєте.
Котовник. Дуже нагадує своїм виглядом лаванду, тому користується великою популярністю у її шанувальників. Частіше за інших застосовується для посадки в північних регіонах. Котовник стійкий до більшості захворювань, невимогливий до температур і типу Грунтів і може розмножуватися самосівом.
Хоста. Популярний багаторічник, який часто використовують для формування тінистого квітника. Кращий партнер на клумбі для астильби. Одні тільки листя цієї рослини можна назвати окрасою: щільні, широкі, правильної форми, м'ясисті і яскраві, вони пошматовані білими прожилками, які надають квітці незабутній зовнішній вигляд. Квітки з'являються ненадовго, виглядають, як білі, рожеві або жовті дзвіночки витягнутої форми.
Декоративний таволговый деревій. Головний плюс цієї рослини – цвітіння протягом усього літнього сезону. До переваг посадки можна віднести і різноманітність забарвлення. Він абсолютно не примхливий, може рости в умовах посухи або навпаки надлишкового зволоження, не реагує на характер освітлення і не вимагає практично ніякого догляду. Добре підходить для засівання клумб уздовж садових доріжок.
Рада садівникам: якщо ви хочете зробити свою клумбу яскравою, барвистою, придбайте пакетики з насінням деревію із зазначенням колірної гами майбутніх посадок. У продажу є суміш різних забарвлень.
Рудбекія. Це рослина уособлює кінець літа і прихід осені. Жовті квітки нагадують сонце і як би говорять про швидке зменшення світлового дня і прихід холодів. Цвіте рудбекія в серпні-вересні. Любить вологу, жирні грунту і сонячні місця. Деякі сорти розмножуються не тільки насінням, а й кореневими нащадками. Часто на відкритих просторах може поширюватися самостійно досить далеко від місця посадки, однак при сусідстві з іншими багаторічними квітами зростання рудбекії стримується.
Як підібрати довгоквітучі багаторічники для клумби?
Ефектний квітник — результат правильного поєднання рослин один з одним
Щоб підібрати рослини для цвітіння протягом усього сезону, необхідно уважно вивчити список найпоширеніших багаторічників, дізнатися час цвітіння того чи іншого виду і можливу забарвлення квітки і використовувати ці знання при формування квітника.
Ось кілька порад по підбору рослин, квітучих все літо:
Використовуйте принцип «трійка»: на кожен відрізок часу виберіть три рослини, які цвітуть в один період. Припустимо, на травень і червень – одні види і сорти, на середину літа інші, на серпень і вересень – треті. Кожне з трьох рослин повинно мати різне забарвлення квіток. Добре, якщо до видів, які квітнуть по періодам, ви додасте квітучі весь сезон.
Уважно вивчіть інформацію про улюблених видах кольорів у відповідності з місцем вашого проживання, тому що одне і те ж рослина може відрізнятися по розвитку і характеристиками, виростаючи в тих чи інших кліматичних умовах.
Якщо ви не хочете чекати зміни періодів цвітіння в декількох видів, придбайте насіння багаторічників, які зможуть радувати вас квітами з травня по вересень.
Пропонуємо Вам ознайомитися зі статтею багаторічні чагарники для саду.
А в цій статті можна дізнатися про витких багаторічних квіти для саду.
Особливості догляду за багаторічниками
Зберігати викопані цибулини рослин краще всього в дерев'яному ящику
Більшість рослин, як ви вже знаєте, невибагливі у догляді. Однак якщо забезпечити базовий догляд кожному з них, результат вас дуже порадує. Квіти, що запасають харчування в цибулинах або бульбах (жоржини, гладіолуси, канни) необхідно вчасно викопувати і правильно закладати на зберігання.
Вони не зимують у відкритому грунті, тому потребують трохи більше уваги. Грунт біля таких видів рослин потрібно рихлити і мульчувати. Крім того, ці квіти вимагають регулярного поливу.
Деякі лілії (Королівська лілія, лілія Саржента) і нарциси (махрові і танцеттовидные сорту)вимагають укриття на зиму, що і необхідно забезпечувати їм перед настанням холодів. Про інших прийомах підготовки рослин до зими ви можете прочитати у цій статті.
Досвідчені садівники радять також вчасно проводити процедури по розмноженню рослин: збір насіння, поділ кущів/бульб, збір цибулин. Це дозволить вам не втрачати потрібні сорти і не турбуватися про виродження многолетника.
Зверніть увагу: не забувайте розташовувати багаторічники по їх відношенню до освітленості. Є тіньолюбні рослини (очиток, барвінок, хоста та ін), які краще помістити під дерева, поруч з парканами і господарськими будівлями, затінюють ділянки грунту, а квіти, які вимагають багато світла (гладіолус, герань, деревій тощо) – на відкриті і продуваються ділянки.
Як зробити квітник з багаторічних квітів для саду?
Варіант оформлення квітника з багаторічників
Щоб створити квітник безперервного цвітіння з багаторічників, важливо правильно підібрати сорти і види рослин і розташувати їх на підготовленій клумбі.
найвищі з сортів потрібно розташувати в центрі клумби. Уважно вивчіть інформацію про високорослих багаторічних садових кольорах і розташуйте їх по висоті так, щоб по краях квітника виявилися самі маленькі рослини. Можете комбінувати види за забарвленням квіток, в результаті чого вийде дуже цікава й незвичайна композиція.
Є варіант облаштування змішаного квітника. Для потрібно перемішати насіння багаторічників, квітучих весь сезон, і засіяти ними клумбу. Вийде дуже оригінальна клумба, яка, напевно, приверне увагу гостей Вашого саду.
З наступного відео Ви дізнаєтесь, як посадити розсаду чорнобривців — невибагливих багаторічних квітів для саду: