» » Дизайн-проект кухні: інтер'єр маленької, лінійного приміщення, інструкція з розробки, відео, фото

Дизайн-проект кухні: інтер'єр маленької, лінійного приміщення, інструкція з розробки, відео, фото



Чому люди вдаються до послуг дизайнерів, щоб спроектувати красиву і зручну кухню? Тому що дуже важко врахувати всі нюанси, не маючи достатніх знань і досвіду в цій справі. Не всі можуть уявити собі, як та чи інша меблі буде виглядати в інтер'єрі, як буде впливати на настрій колір стін і т. д. Але якщо витратити трохи часу, дизайн проект кухні цілком можна створити самостійно. І ми допоможемо вам це зробити.

Дизайн-проект, виконаний в 3D-конструктор

Дизайн-проект, виконаний в 3D-конструктор

Крок 1 – оцінка вихідних даних

Ніхто краще вас самих, не зможе визначити, якою повинна бути ваша кухня, що в ній повинно бути обов'язково, а без чого можна обійтися. Тому що це багато в чому залежить від складу сім'ї, звичок та смаків її членів, їх уявлень про комфорт і красу.

Тому перше, що ви повинні зробити, це вирішити питання з майбутнім наповненням приміщення.

Наприклад:

  • потрібна тут обідня зона чи ви плануєте поставити стіл у вітальні або їдальні;
  • яка техніка повинна бути на кухні обов'язково. Хтось легко обходиться без духовки і задовольняється плитою з двома конфорками, а кому-то мало чотирьох, плюс потрібно знайти місце для мультиварки кавомашини;
Не забудьте і про дрібну техніку – їй теж потрібно місце

Не забудьте і про дрібну техніку – їй теж потрібно місце

  • скільки місця ви хочете відвести під зберігання продуктів. При наявності в будинку комори, підвали або погреби це питання навряд чи актуальний, а ось «втиснути» в дизайн проект маленької кухні шафи для домашньої консервації і заготовок – завдання непросте.

Також на цьому етапі необхідно оцінити розмір і форму приміщення, висоту стель, освітленість, стан комунікацій і т. д. Є речі, які не змінити: це, наприклад, розташування несучих стін і венткоробов, орієнтація по сторонам світу, відсутність газопостачання.

А ось труби водопостачання та каналізації при необхідності цілком можна перенести, кількість розеток збільшити, а перегородки знести. Але робити це потрібно з розумом, попередньо склавши креслення майбутньої кухні.

Крок 2 – проектування

Це самий складний, довгий і відповідальний етап. Креслення можна виконати по-старому – від руки, точно дотримуючись масштабу. Або скористатися спеціальними програмами.

Рада. Другий варіант кращий, тому що у таких програмах є можливість не тільки рухати меблі, але і надавати поверхонь різні кольори і текстури, а потім переводити зображення в 3 D, щоб побачити, як все це буде виглядати в реальності.

Такі програми є на сайтах багатьох виробників і продавців кухонь. Наприклад, дуже зручний планувальник в Ікеа, компаній Столплит, Боровичі-Меблі та інших. Але в кожному з них пропонуються тільки свої стандартні модулі.

Ікеавський планувальник

Ікеавський планувальник

А ось в таких конструкторах, як Sweet Home або Planner 5D розміри модулів можна змінювати.

Що врахувати при плануванні

Почати слід з розподілу зон: робочої та обідньою. Не обов'язково прив'язуватися до існуючих розеток, точкам виведення води і сливам – їх при необхідності можна перенести, створюючи новий дизайн кухні.

Віртуально розставляючи меблі, врахуйте наступні нюанси:

  1. «Три кити» кухні – холодильник, мийка і плита – повинні розташовуватися на прямий саме в такій послідовності або розміщуватися на невеликому видаленні один від одного і складати трикутник. Що цілком логічно: дістав продукти – вимив – обробив – і поставив варити. Дуже зручно, якщо між холодильником і мийкою, а також мийкою і плитою є вільна робоча поверхня.

Рада. Якщо приміщення просторе, не варто розтягувати робочу поверхню вздовж однієї довгої стіни, щоб в процесі приготування не бігати туди-сюди. Краще вибрати кутову, П-образну або острівну кухню.

Не дуже вдалий дизайн лінійної кухні: плиту і мийку краще поміняти місцями

Не дуже вдалий дизайн лінійної кухні: плиту і мийку краще поміняти місцями

  1. Глибина стандартних шаф і великогабаритної техніки становить 60 см, а ширина і висота може бути різною. Всі ці розміри необхідно враховувати при плануванні, щоб з користю задіяти кожен сантиметр простору. Якщо меблі можна виготовити на замовлення за своїми розмірами, то з технікою цей номер не пройде.
  2. Вбудовуються в меблі можна тільки ту техніку, яка для цього й призначена. Не можна, наприклад, поставити звичайну мікрохвильовку в нішу, зроблену точно за її розмірами: при відсутності вентиляції вона просто перегріється і згорить.
  3. Холодильник не можна ставити поряд з радіатором опалення, а також впритул до стіни. Це завадить йому відкриватися повністю, щоб вийняти полиці або ящики. А якщо переважити двері на іншу сторону, користуватися холодильником буде незручно.
  4. Місце для повнорозмірної посудомийної машини потрібно вибирати так, щоб за нею не проходила зливна каналізаційна труба, але недалеко від мийки.
Правильне розміщення ПММ

Правильне розміщення ПММ

Рада. Якщо ви не можете освоїти комп'ютерну програму і малюєте планування вручну, виріжте з паперу основні елементи і рухайте їх за кресленням, щоб не робити новий для кожного варіанту.

  1. Висота підлогових модулів становить 80-90 см і може регулюватися за висотою ніжок. Її потрібно враховувати, якщо розробка дизайну кухні виконується з урахуванням розміщення робочої зони вздовж стіни з вікном. Підвіконня може бути врівень зі стільницею або бути вищим за неї, але не нижче. Якщо зробити шафи нижче, під них не встане ПММ, пральна машина та інша техніка, розрахована саме на цю висоту. А якщо вище, то людині зі стандартним збільшенням буде незручно готувати.
Самий практичний варіант – стільниця, поєднана з підвіконням

Самий практичний варіант – стільниця, поєднана з підвіконням

  1. Верхні модулі можна вішати лише на міцну основу. Якщо вони будуть кріпитися до гипсокартонной перегородці, при її зведенні необхідно передбачити заставні.
  2. Відстань між шафами дворядної кухні повинно бути не менше одного метра, щоб вони нормально відкривалися, і залишалося місце для проходу.
На схемі видно, що більш вузький прохід буде незручний

На схемі видно, що більш вузький прохід буде незручний

  1. Обов'язково передбачте витяжку над плитою або варильної поверхнею, яка повинна мати таку ж або більшу робочу ширину. А в разі використання пароварки або мультиварки ширини витяжки має вистачати і на плиту, і на що стоїть поруч техніку.

Рада. Якщо після перепланування плита виявилася далеко від вентиляційного каналу, можна обійтися без монтажу повітропроводу, купивши витяжку з вугільним фільтром.

Паралельно з плануванням простору рекомендуємо вам моніторити пропозиції на ринку кухонної техніки і меблів. Буває, що для зручного розміщення не вистачає буквально кількох сантиметрів простору. Їх можна «викроїти», якщо знайти малогабаритну варильну поверхню або мийку, замінити посудомийку більш вузької моделлю і т. д.

З меблями простіше: її можна виготовити на замовлення. Але спочатку треба переконатися, що у вашому місті є підприємства, які готові це зробити. Також майте на увазі, що елементи внутрішнього оснащення шаф виробляються з урахуванням їх стандартної глибини.

змінити в приміщенні

Цілком можливо, що нічого міняти не доведеться – це залежить від масштабів перепланування і розстановки меблів. Але найчастіше і у новобудовах, і у старих квартирах висновки комунікацій розташовані не зовсім вдало, а розеток, вимикачів і точок освітлення буває мало.

Щоб привести все у відповідність зі своїм ескізом, вам, можливо, доведеться зробити наступне:

  1. Знести, пересунути або навпаки побудувати перегородки, зробити в них отвори.
  2. У разі встановлення робочої зони по стіні з вікном – поміняти його, заклавши нижню частину.
  3. Дотягнути водопровідні і каналізаційні труби до місця установки мийки.
Подовження комунікацій на кухні

Подовження комунікацій на кухні

Зверніть увагу! Каналізаційна труба повинна мати невеликий ухил у бік зливу. Чим далі ви протягнете, тим вище вийде її крайня точка. Крім того, поворот на 90 градусів утрудняє вільний рух стоків, на цій дільниці можуть утворюватися затори.

  1. Повністю переробити електрику. Своя розетка повинна бути у кожного приладу: холодильника, ПММ, духовки, мікрохвильові печі, витяжки, варильної поверхні і т. д. Також слід передбачити додаткові розетки над робочою поверхнею для дрібної техніки і обіднього столу. Крім того, на потужну техніку бажано ставити ПЗВ (пристрої захисного відключення).
Рекомендовані місця розташування вимикачів і розеток на кухні

Рекомендовані місця розташування вимикачів і розеток на кухні

  1. Скласти дизайн кухні неможливо і без чіткої опрацювання освітлення. Крім верхнього світла варто передбачити світильник над столом і підсвічування робочої зони.

Все це продумується на етапі проектування і до початку ремонту.

Крок 3 – вибір матеріалів

Про виборі матеріалів для обробки кухні написано багато, в тому числі і на цьому сайті, не будемо повторюватися. В даному випадку нас більше цікавлять такі характеристики, як колір і текстура. При проектуванні кухні в будь-якої комп'ютерної програми їх можна міняти, домагаючись приємного вам поєднання.

Сьогодні у багатьох великих будівельних і меблевих магазинів є свої сайти в Інтернеті з фотографіями і описами матеріалів. Тому можна, не виходячи з дому, вибрати потрібні, приміряти їх до свого проекту і подивитися дизайн кухні в тривимірному зображенні.

Це стосується не тільки стін або стель, але і стільниць, фартухів, фасадів меблів.

  1. Якщо корпусу кухонних шаф найчастіше виготовляються з ДСП, фасади більш різноманітні. Вони виробляються з натурального дерева, пластику, МДФ, ЛДСП, ротанга, скла і т. д. Можуть бути цільними або рамковими, матовими або глянцевими, покритими емаллю, шпоном або ПВХ-плівкою.
Види кухонних фасадів

Види кухонних фасадів

  1. Стільниця – це основна робоча поверхня. Найкраще робити її суцільною, без стиків, а мийку і варильну поверхню вбудовувати в неї. Вибір матеріалів для стільниць теж чималенький: дерево, МДФ, штучний камінь, плитка, натуральний мармур і т. д.
  2. Особливої уваги вимагає вибір фурнітури, до якої відносяться елементи внутрішнього наповнення, механізми відкривання, ручки, доводчики, рейлінгові системи. Рекомендуємо використовувати для глибоких нижніх модулів не полиці, а висувні, выкатные і поворотні системи: ящики, кошики, сітки, каруселі, бутылочницы, «чарівні куточки».
Такий механізм дозволяє повноцінно використовувати простір кутового модуля

Такий механізм дозволяє повноцінно використовувати простір кутового модуля

Крок 4 – декорування

Коли все на вашому ескізі вже стоїть на своїх місцях, обрані матеріали для обробки і колір фасадів, залишиться тільки створити затишок за допомогою декоративних елементів. До них можна віднести світильники, штори, годинники, картини, чохли для стільців, домашні рослини та інші аксесуари.

Яскравий цоколь, світильники і картина на стіні перетворюють кухню

Яскравий цоколь, світильники і картина на стіні перетворюють кухню

Саме вони задають тон і настрій, роблять образ кухні завершеним і цілісним. Навіть якщо ви вибрали спокійні і нейтральні відтінки для стін і меблів, яскравий дизайн кухні можна створити з допомогою цих деталей. Їх легше всього замінити з часом, щоб без зайвих витрат перетворити інтер'єр.

Звичайно, щоб створити вдалий дизайн-проект, потрібно багато чого врахувати, чогось навчитися, перелопатити гору інформації.

Займатися цим можна в двох випадках:

  • коли необхідно заощадити на послугах дизайнер;
  • якщо процес проектування приносить вам справжнє задоволення.

Якщо ні те, ні інше – не про вас, не витрачайте час. Фахівці впораються з цією роботою краще, а від вас буде потрібно тільки озвучити свої умови і побажання.

Сподіваємося, що в коментарях ви поділіться з нами тим, що у вас вийшло. Не соромтеся також ставити питання і уточнювати незрозумілі моменти.



Похожие предложения
Дата добавления: 10-05-2017, 11:37
Статьи по теме
Опис кращих осінніх, літніх і зимових сортів груш
Груша — плодове дерево, досить довговічне (деякі сорти ростуть протягом 200 років). За...
Дизайн передпокою в будинку: інтер'єр і меблі, відео і фото
Багато людей при облаштуванні житла приділяють недостатньо уваги оформлення передпокою,...
Как украсить парадный вход и фасад дома
Многие люди обустраивая и украшая свой дом, забывают о переднем дворике, который...
Горелка для биокамина своими руками: как сделать биокамин
Биокамин позволит даже в городской квартире наслаждаться видом живого пламени, при этом...
Как выбрать лучшую столешницу для кухни
Основная рабочая зона женщины дома – это кухня. Поэтому здесь должно быть все устроено...
Самостійно встановлюємо дерев'яні вікна
Двері і вікна Сьогодні багато людей хочуть замінити свої старі вікна сучасними і...
Современный дизайн окон в гостиной - вдохновение для модных и элегантных решений
Современные интерьеры характеризуются простотой и минимализмом, а также открытыми...
Дизайн маленької спальні 9 кв м: інтер'єр кімнати в світлих і темних тонах, відео і фото
Не знаєте, як в маленькій кімнаті облаштувати затишний інтер'єр? Набравшись досвіду в...